Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme Minecraft FPS Arttırma Yolları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
U

Unknownloce

Ziyaretçi
logo-yilbasi.png

Merhaba MC-TR ailesi. Bugün en kolay ve kısa yöntemler olarak FPS arttırma yollarını paylaşacağım. İyi dinlemeler.

oO7kd2.jpg

FPS (Frame Per Second) sizin oyundaki kasma ayarlarınızdır. Ortalama 60 - 90 arası FPS alırsanız yine sizin için idealdir.

y043Ga.jpg

FPS'nin düşme sıkıntısının asıl nedeni bilgisayarınızdır. İşlemciniz ne kadar düşük olursa o kadar düşük FPS alırsınız.

vj4pNR.jpg

1- Minecraft açıkken başka program açık bırakmayınız. (Discord, Skype, Google)
2- Ekran kartınız son sürüm değilse güncelleyin. (Java sürümünü güncel tutun)
3- Optifine yoksa bilgisayarınıza yükleyin. (Yüklerseniz çok fazla FPS durumu değişebilir)
4- Minecraft giriş ekranındaki RAM (GB) değerini yükseltin.
5- FPS arttıran Texture Pack'lar kullanabilirsiniz.
6- Bilgisayarınızdaki yer kaplayan, gereksiz dosyaları silmeniz. (Temp, recent, prefetch)

kOvWNy.jpg

1. ÇÖZÜM: Optifine yüklemek.
İlk baş OptiFine Downloads sitemize giriyoruz.
Ve burdan istediğimiz sürümün en son çıkan güncellemesini bulup yüklüyoruz
5DVQWl.png

İndirip kuruyoruz.
oO7kGq.png
bBbGqn.png

Ve inmiştir. Minecraftımızı açıp sürüm seç diyip Optifine'yi seçip onla giriyoruz.
seçme.png

giriş.png

Lb3OdJ.jpg

İlk baş Windows ara diyip arama yerine ''Aygıt Yöneticisi'' yazıyoruz. Ordan kendi ekran kartımızı bulup içine giriyoruz.
aygıt yönetici.png

Ve ''Sürücüyü Güncelleştir'' diyip ''Güncel sürücü yazılımını otomatik ara'' diyip arıyoruz. Kendisi arar ve bulur eğer zaten güncelse kapatır. Eğer güncel değilse kendi günceller.
göncelleştirme.png

0EDGNB.jpg

İlk olarak ''Edit Profile'' diyoruz.
gbverme1.png

Sonra ''1G'' yazan yere istediğinizi yazabilirsiniz. Örnek olarak ''4G'' ve ram vermiş bulunmaktayız
ramverme2.png

qGBJJq.jpg

görüntüayarları.png

animasyonayarları.png

detayayarları.png

kalitaayarları.png

Konu bukadardı umarım kısa, öz ve iyi anlatabilmişimdir. İyi forumlar <3

Son düzenleyen: Moderatör:

IYusuf_DemirI

O Bir Yutupçu!

Discord:

Yusuf Demir#4555

Elmaslar
1.322
Puanlar
13.560
Yer
İstanbul/Maltepe
Facebook
Yusuf Demir
İşlemci sürmünün güncelliği önemlidir. İşlemci düşük ile bunu kastediyorsan düzeltmen daha doğru olur.
Konuya artı olarak şunları eklemek istiyorum;
-Bilgisayarınızda Windows ''çalıştır'' kısmına gelerek.
-temp
-%temp%
-recent
-prefetch
komutlarını aratarak orada biriken artık dosyaları silmelisiniz. Aksi taktirde şuana kadar silmediyseniz acilen silmelisiniz çünkü bilgisayarda çok fazla yer kapayabiliyorlar hele sürekli aktif olarak bir şeyler indirip düzenliyorsanız.​

U

Unknownloce

Ziyaretçi
İşlemci sürmünün güncelliği önemlidir. İşlemci düşük ile bunu kastediyorsan düzeltmen daha doğru olur.
-temp
-%temp%
-recent
-prefetch
komutlarını aratarak orada biriken artık dosyaları silmelisiniz. Aksi taktirde şuana kadar silmediyseniz acilen silmelisiniz çünkü bilgisayarda çok fazla yer kapayabiliyorlar hele sürekli aktif olarak bir şeyler indirip düzenliyorsanız.​
Önerin için teşekkür ederim. Ayrı bir madde ekleyip bunları yazmayı tercih ettim.

FekeBey

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
35
Puanlar
0
Yer
Mars,Jüpiter
4Gb ram verdim ekran kartını güncel deilmiş güncelledim ama halen shader attığımda 1 fps alıyorum

U

Unknownloce

Ziyaretçi

FekeBey

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
35
Puanlar
0
Yer
Mars,Jüpiter
Zaten çoğu shader oyunu kastırır.

Kasmayan shader indirdim normalde bu dediklerinizi yapmadan önce 20 24 ile arası bir fps alıyordum

sonradan bunları yaptım pelt 12 17 fps le arası bişey alıyorum

U

Unknownloce

Ziyaretçi
Kasmayan shader indirdim normalde bu dediklerinizi yapmadan önce 20 24 ile arası bir fps alıyordum

sonradan bunları yaptım pelt 12 17 fps le arası bişey alıyorum
Shadersiz kullanmayı denermisiniz?

FekeBey

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
35
Puanlar
0
Yer
Mars,Jüpiter
U

Unknownloce

Ziyaretçi

FekeBey

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
35
Puanlar
0
Yer
Mars,Jüpiter

TheSkyGod

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
0
-temp
-%temp%
-recent
-prefetch
Doğru ama bunu iyi bilgisayarda yaparsak bilgisayar yavaşlayabilir olduğundan daha çok.

IYusuf_DemirI

O Bir Yutupçu!

Discord:

Yusuf Demir#4555

Elmaslar
1.322
Puanlar
13.560
Yer
İstanbul/Maltepe
Facebook
Yusuf Demir
Doğru ama bunu iyi bilgisayarda yaparsak bilgisayar yavaşlayabilir olduğundan daha çok.
Bu her bilgisayar için geçerlidir dostum. Bu verdiğim komutların bulunduğu konumda ki dosyalar bilgisayarın depoladığı artık dosyalardır. Artık dosyaları bilgisayar ne olursa olsun hiç bir şekilde işleme gereği duymuyor ve depoluyor.
Ne tür dosyalar artıktır;
-Programların eskimiş kısa yolları.
-Silmiş veyahut kurmuş olduğumuz programların çalışmayan exe veyahut launcher dosyaları.
-Bilgisayar üzerinde yaptığımız işlemler ve dosyalar.
-Vb.
Bunun gibi birden fazla dosya toplanıyor o alanlarda.​

iAliOsman_TR

Örümcek Hoşt!
Elmaslar
242
Puanlar
9.320
Yer
Türkiye
@IYusuf_DemirI Benim arkadaşın pcde siliyordum onları system32 ordaydı xD.Ama Eski Pcdi oda yeni aldı zaten.

IYusuf_DemirI

O Bir Yutupçu!

Discord:

Yusuf Demir#4555

Elmaslar
1.322
Puanlar
13.560
Yer
İstanbul/Maltepe
Facebook
Yusuf Demir
@IYusuf_DemirI Benim arkadaşın pcde siliyordum onları system32 ordaydı xD.Ama Eski Pcdi oda yeni aldı zaten.
Orada artık dosyalardan başka dosyalar bulunmaz kesinlikle! Bu bilgisayarın sistemsel işleyişine aykırı. Eğer normalden farklı bir dosya orada bulunuyorsa bu kullanıcı hatasıdır. Ya kardeşi yanlışlıkla oraya atmıştır system32'yi ki bu system32 C diskinde bulunur yani onu C diskinden alıp silmişte olabilir ki orada depolanmış olabilir. Yoksa hiçbir bilgisayar dur system32'yi sileyim kendime zarar vereyim ve kullanıcım da gelsin silsin komple işi batıralım diyecek değil :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı