Sol Reklam

Rehber Minecraft Faction Sunucular Nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
Eki Görüntüle 93073

Minecraft Faction Server Nedir?
Merhaba. Tüm Minecraft severler bilir aslında Faction'un ne olduğunu ama biz biraz daha derinlere ineceğiz bu konudaki. Ha bilmeyenler için de ayrı bir rehber olacak. Bu konuda biraz ayrıntıya gireceğiz, anı yaşarmış gibi anlatacağım. Klanların krallık mücadelesi, gelişmek için çalışan çiftçi, ekmek parası çıksın diye tüm geliştirdiği kılıçları satan silahtardan tutun da size verilen görevlere kadar her şeyi detaylı olarak anlatacağımı düşünüyorum. Hadi, daha oynayacağınız bir oyun var!

Eki Görüntüle 93074

Kısa Bir Başlangıç
Bir başlangıç yapmak asla kolay değildir. Doğru adım atmak gerekir. İlk önce neyle başlayalım ki? Küçük bir plan yaparak başlamak gerekir. Bazı Faction sunucuları çok zordur, bazıları sunucuya ilk girdiğinde elmas kazma verir. Tabii ilk başta sana elmas kazma verilirse işin basit, hammaddeye git, kasıl. Ben biraz zor olandan bahsedeceğim. Hatta kazma çok zor elde edilse bile. Bunun için ormana gideceğiz. Orman şimdilik en zengin hammadde bizim için.

Birçok çeşit sunucu olduğundan genelde zor sunucu üzerinde konuşacağım. Zaten kolay olunca kaz-sat mantığıyla yürüyoruz sürekli. Ben de en çok zoru tercih ettiğim için size de bunu aşılamak isterim. Tabii ki tercih yine sizin. Ormana inip biraz ağaç kırmamız gerek. Çalışma masası yapıp gelişin. Normal hayatta kalma mantığı yani. Ev yapıp claim atmamız gerekecek. Evinizi ve eşyalarınızı böylece korumuş olursunuz. Başlangıcı bitirelim, biraz daha olayların içine girmeye başlayalım.

Eki Görüntüle 93083

Olaylara Giriş
Başlangıç gelişmemiz gereken yerdi. Artık biraz savaşacağız. Uygun gördüğünüz bir klana katılın ya da 10 kişi toplanıp bir klan kurun. Klan olarak savaşmanızın avantajı çok büyük. Arkanızda sizi destekleyen birisi olacak tabii. Rahatsınız, böylece de kolayla yeneceksiniz. "Bir elin nesi var, iki elin sesi var". Kazandığınız ganimetlerle önünüze çıkan tüm klanları yok edin! Bu savaşta kimseye asla acımayın. Kılıcınızı kaldırın ve onu korkutun.

Normal sandığın sesi ile içinde ganimet dolu sandığın sesi arasında çok fark vardır. Sonuçta o ganimetleri savaşarak, emek vererek elde ettiniz. Her gün de kendinizi geliştirmek isteyeceksiniz. Her saniye, her dakika artacak bu heves. Yani sonunda zengin, kral olacaksın. Herkes seni parmaklarla gösterecek. Sunucunun kurucusu bile seni tanıyacak. Eğleneceksin tabii. Bir amaç üzerinde çalışmak, bunu başarmak hangi insanı mutlu etmez ki?

Eki Görüntüle 93091

Sonuç Olarak
Faction, sunucunun çeşidine göre zorluğu artan/azalan bir sunucudur. Amacımız klanlar kurmaktır. Bu klanlarla gelişip zaferimize ulaşmaktır. Hammaddelerle dolu bir oyun oldu artık ama o zorluk hassını vermiyor artık. Lapis ve hammadde eklenince Faction'un anlamı kalmadı bence. Kaz-sat mantığı ile hiçbir yere gidemiyoruz. Yani, özetle Faction ikiye bölündü. Artık daha kolay olsa da yabancıların birçoğu zor modda oynuyor. Sadece Türkiye sektöründe böyle.

Anlatacaklarım bu kadardı. Biraz da yeni nesil Faction'u eleştirdim. Biraz da tartışma konusu olması için fikirlerinizi yazmayı unutmayın. İleride diğer sunucular hakkında da böyle eleştireceğiz. Düşüncelerinizi çok sinirlenmeden yazın. Benden bu kadar. Bir sonraki konuya kadar esrn kalın Minecraft Türkiye üyeleri.

AyBora ?

Eklenti Paketi & Discord Bot
Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
Özellikle OPFaction Sunucularının amacı Klan kurup savaşmaktır.Klan savaşları cidden çok eğlenceli.
Yararlı Konu Olmuş.Eline sağlık.​

fatihaura

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

FatihAura#0001

Elmaslar
39
Puanlar
2.060
Minecraft
FatihAura

Türkiyede asıl amacına göre oynandığını çok az gördüğüm bir oyun türü. Tüm eğlencesi kaçıyor :/
Güzel bir konu olmuş.​

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Bence burada ben daha öz ve genel bir anlatım yapmışım. Rehberden çok eleştiri yazısı olmuş daha fazla detaya yer verebilirdin.

S

sooply

Ziyaretçi
Nedir ve nasıl olmalıdır arasında fark var .p

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Dünden bugüne en çok sevdiğim oyun türüdür. Halen de severek oynarım. Şahsen bu güzel oyunun forum içerisinde tekrardan anlatılması beni sevindirdi. Gerçi son zamanlarda Faction sunucularının eski tadı kalmadı ama bazı sunucular bunu andırıyor. Bu arada anlatım şeklini beğendim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı