Sol Reklam

Tanıtım Minecraft - En İyi 5 RPG Eklentisi (Plugin)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
423551.jpg

En İyi 5 RPG Eklentisi
Kendi RPG sunucuma acaba hangi eklentileri kullanmalıyım?

Bu konuda en iyi 5 RPG eklentisi inceleyeceğiz.
Merhaba. Bu konuda, RPG sunucuları için 5 adet eklenti sunacağım. Bu eklentiler sayesinde, sunucunuzu daha fazla renklendirebilir, insanlara yararlı hizmetler verebilirsiniz. Hepinize iyi okumalar dilerim.

y1lm9i7eai021.png

Quests - RPG Görev Eklentisi
Quests, bir görev yapma ve oluşturma eklentisidir. Tabii ki bu eklenti gibi çok fazla eklenti olabilir, ancak bu en iyi eklentilerden birisi. Kullanımı kolay, açık kaynaklı bir sunucu eklentisi olması ile beraber en iyi görev eklentilerden birisidir. Oyuncular aynı anda birden fazla görevi üstlenebilirler ve bunları yıldız ödülleri ve kilidini açabilirler. Kendi hayal gücünüze bağlı görevler oluşturabilir ve o görevleri sunucunuza ekleyebilirsiniz. Eklentinin çok fazla özelliği var, şimdi ise eklentinin özelliklerini inceleyeceğiz.

Görev Düzenleyici
Mesela bir görev yapalım. Varsayılan olarak, Görev Düzenleyicisi yalnızca sunucu işlemleri için kullanılabilir. Ancak, doğru izinlerin mevcut olması durumunda, /quests editor yazdığınız zaman aşağıdakilerle karşılaşacaksınız:

68747470733a2f2f692e696d6775722e636f6d2f35664c645170612e706e67

Sohbete "1" yazın, böylece eklenti göreviniz için bir ad girmenizi isteyecektir. Bu, herhangi bir alfasayısal dizi olabilir; bu, harflerin ve rakamların tamam olduğu, ancak özel karakter veya sembol olmadığı anlamına gelir. Endişelenmeyin, emin değilseniz daha sonra değiştirebilirsiniz.

68747470733a2f2f692e696d6775722e636f6d2f476b566554505a2e706e67

Geçerli bir isim seçtikten sonra bu ekran görünecektir:

68747470733a2f2f692e696d6775722e636f6d2f4865473977394b2e706e67

Çok fazla seçenek olacaktır. Şimdilik KIRMIZI olanları ele alalım. Bunlar yaptığınız her görev için gereklidir. '2' girin ve ardından oyuncunun göreviniz için duymasını istediğiniz ilk şeyi girin. İşiniz bittiğinde, görevinizden gelecek olan son mesajı girmek için '3' girin.

68747470733a2f2f692e696d6775722e636f6d2f393267764744492e706e67

Burada, oyuncunun kırmasını istediğiniz bloğu girebilirsiniz. Kir kolay bir meydan okuma için yapar, bu yüzden oyuncunun ondan beşini keselim. 1.13'ten daha eski bir Minecraft sürümünü kullanıyorsanız, blok değişkenlerini kullanmak için dayanıklılık da ayarlayabilirsiniz (örneğin, '3' değeri Dirt yerine Podzol'e eşittir).
İpucu: Oyuncular, Silk Touch büyüsüyle kazma kullanarak görevi etkilemeden blokları kırabilirler. Bu özellik devre dışı bırakılamaz.
Eklentiyi indirmek istiyorsan bu yazıya tıkla!

minecraft-1970876_960_720.jpg

Jobs Reborn - Gelişmiş Meslek Eklentisi
Jobs Reborn, neredeyse tüm RPG sunucularında kullanılan gelişmiş meslek eklentisidir. Kırma, yetiştirme, üretme, balık tutma ve öldürme gibi sınıflandırılmış meslekleri bulunur. Bu eklentiyi görev eklentisi ile sunucuya renk katacağını düşünüyorum. Bu eklentide mesleğinizi yaparken para kazanma özelliği de bulunmakta.

Mesleklere katılmak için sadece komutlar ile değil, tabelalara sağ tıklayarak da mesleklere katılabilir, hatta istatistik, meslek bilgilendirme, mesleğe geçme, vb. Özellikleri de bulunmakta. Eklenti hakkında resimler koymayacağım, bunun için zamanında yapmış olduğum konuyu inceleyebilirsiniz; Tıkla!

İpucu: Meslekleri kendinize göre ismini değiştirebilir Türkçe hale çevirebilirsiniz.

maxresdefault.jpg

RPG Inventory - Gelişmiş Slot Envanter Eklentisi
RPG Inventory, orta seviyeli RPG sunucuları için mükemmel bir eklenti. Kendi envanterinizi çantanız gibi kullanabiliyorsunuz. Çeşitli, slotları bulunmakta. Bu slotlar seviye atlayarak açabilirsiniz. ProtocoLib ve NewItems eklentisi sayesinde eklenti çok rahat çalışabiliyor, ancak eklenti sunucuyu belli bir süreliğine ( 16 dakika 32 saniye test edildi. ) lag ve kasma yaşattırabiliyor o yüzden sunucu belleği yüksek olması gerekli.

jiwa9u0-png.65430

minecraft-cinematic-background-2.jpg

Advanced Achievents - Gelişmiş Başarı Kazanma Eklentisi
Advanced Achievents, eklentisi normal Minecraft başarımlarını kaldırıp insanların tasarlayabildiği bir başarım kazanma görünümü ekliyor. Başarılara göre para kazanma, başka bir başarıma geçme gibi özellikleri bulunmakta. Çoğu RPG sunucularında kullanılmakta, eğer sizde sunucunuza renk katmak için bir eklenti arıyorsanız bu eklentiyi kullanmanızda fayda bulunmakta.

e80aad354e48ab0eefaf98e4a7be105a3de7632c

Minecraft-shaders-background-025.jpg

RPGFishing - Gelişmiş Balık Tutma Eklentisi
RPGFishing, MMORPG sunucuları için balıkçılık mesleğine layık bir eklenti. Balık oltaya tutulduğu zaman ortaya bir bar çıkacaktır. Bu bar, balığın oltadan kaçmaması için tutulan bir bardır. Eğer balığı kaçırırsanız ortaya Balığı Kaçırdın! yazısı çıkacaktır. Eklentinin bir izini yok o yüzden izin koymadım.

Bir eklenti listeleme konusunun daha sonuna geldik. Ülkemizde böyle oyun türlerinin gelişimini heyecanla bekliyoruz. Tekrardan görüşmek üzere.

Son düzenleyen: Moderatör:

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
Eskileri canlandırmak amaçlı bir RPG sunucusu açarsam mutlaka göz önünde bulunduracağım, konu için teşekkürler <3

G

Garp

Ziyaretçi
Sanırım aralarında en iyisi "Gelişmiş Başarım" eklentisi, konu da ayrı bi' güzel tabi... eline sağlık.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Yakın zaman içinde kendi sunucumuza RPG türünden bir oyun eklemeyi düşünüyorduk. Gerçekten açtığınız bu konu sayesinde birkaç eklenti fikri edindim. Büyük ihtimal bu eklentilerin 3 veya 4 tanesi çalıştığım sunucuda olacak. Bu arada her zaman olduğu gibi muazzam bir konu olmuş ;)

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Quests hariç hepsi çok ram isteyen eklentiler.Rpginventory favorim ama.Biraz az eklenti tanıtmışsın tonlarca rpg eklentisi var yani bunlar en iyi 5 e bence giremezler.Eline sağlık.

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Quests hariç hepsi çok ram isteyen eklentiler.Rpginventory favorim ama.Biraz az eklenti tanıtmışsın tonlarca rpg eklentisi var yani bunlar en iyi 5 e bence giremezler.Eline sağlık.
Bu fikirler sizin fikirleriniz, ben çoğu insanın sevdiği eklentileri paylaşmıştım :D önemli değil sağolun.

Asil Craft

Play.AsilCraft.Com

Discord:

E.TAN#0001

Elmaslar
12
Puanlar
0
Minecraft
EmirInFlames

Densa Caligo

Play.GamersMeetingPointTR.Com

Discord:

Densa Caligo#7005

Elmaslar
16
Puanlar
2.010
Minecraft
DensaCaligo
Benim de sunucumu ileri seviyelere taşıdığımda eklemeyi düşündüğüm bir tür RPG konuu tasarımı ve içeriği gerçekten güzel başarılar.

YemlihaKarayigit

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

faker1234

Elmaslar
2
Puanlar
13.210
Minecraft
yemlihakarayigit
ben açmak istiyorum RPG ama yardımcı olan kimse yok bu bilgiler bana azda olsa yardımcı olacak eyw başarılar

AnEnemy

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
10
Puanlar
0
Minecraft
AnEnemyHas
Konu tasarımı geliştirilmeli, tanıtılan eklentiler güzel.

ThreeDc

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
6
Puanlar
3.760
Balık tutma eklentisi gerçekten hoş gözüküyor. Sunucuma eklemeyi düşünüyorum

Nuyo NetWork

Play.NuyoNetWork.Com

Discord:

Ilker26#3518

Elmaslar
21
Puanlar
0
Yer
Eskişehir
Minecraft
Ilker26
Hoş Bir Eklenti Gibi Gözüküyor

RevengeOfJedi

FeodalCraft.keyubu.com
Elmaslar
11
Puanlar
0
HEpsi ücretsiz mi ? ücretli olanları var mı?

AlperenX3

❤️

Discord:

alperentr

Elmaslar
1.271
Puanlar
11.785
Yer
İzmir
Minecraft
Artgum
RPG sunucularında kullanılabilcek güzel eklentiler eline sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı