Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Minecraft Emek Skyblock Nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Minecraft Emek Skyblock Nedir?
Skyblock'un zor hali mi? Bence bu kadar zor olamaz!

OP Skyblock sunucularından sıkıldınız mı? O zaman "Emek Skyblock" adını verdiğimiz bambaşka oyun türü ile tanışın!

Ghmilq.jpg

Emek Skyblock Nedir?
İlk olarak bu oyun türünün oldukça zor olduğunu söylemekte fayda var. Tabii ki de zor olması asla gelişemeyeceğimizin anlamına gelmez. Oyun içerisinde gelişebilmemiz için yapmanız gereken kriterler var. Öncelikle adanızı oluşturun. Bununla birlikte kırık taş makinesi yapmamız gerekiyor. Rahat bir şekilde gelişebilmeniz için bu kırış taş makinesini yapmanız gerekir.

KIRIK TAŞ MAKİNESİ

Kırık taş makinesi yapmayı bilmiyor musunuz? Emek Skyblock'un temeli olan bu makineyi mutlaka oluşturmanız gerekiyor. Bahsettiğimiz bu makineyi yapabilmemiz için yan yana 4 bloğu kırın. Yan yana kırdığımız 2. bloğun altını bir kez daha kazıyoruz. Daha sonra 3. bloğumuzu tamamen kapatıyoruz. En başta bulunan bloğun içine su koyuyoruz. Bununla birlikte son bloğun içine lav koyuyoruz. Son olarak 3. bloğumuzu tekrardan kazıyoruz. Bu işlemimiz ile makinemiz tamamen hazır oluyor. Artık sahip olduğumuz kazma ile birlikte sınırsız bir şekilde taş kazabiliriz. Biraz taş topladıktan sonra durabilirsiniz.

78733

Peki biz bu taşları ne yapacağız? Bu taş olayı sunucudan sunucuya değişebilir. Bazı sunucular içerisinde kazdığımız bu taşları markete satarız. Sattığımız bu taşlar üzerinden para kazanırız. Kazandığımız para sayesinde adamızı daha çok geliştirebiliriz. Bunun yanı sıra başka bir sunucu içerisinde taş kazdığınızı düşünün. Kırdığınız bu taşlar içerisinde nadir olarak gizemli eşyalar çıkabilir. Bu büyülü eşyalar ile kendi adanızı rahatça geliştirebilecek ganimetlere sahip olabilirsiniz. Kırık taş makinesinin nasıl yapılacağını anlamadınız mı? O zaman bu makinenin videolu anlatım için bağlantısına tıklayın.

...

Artık tam anlamıyla para kazanmaya hazır mısınız? O zaman "Kaktüs Makinesi" yapmamız gerekiyor. Konu aldığımız bu makinenin oldukça masraflı olduğunu söyleyebilirim. Sizlere söylediğim bu makineden çok güzel para kazanabilirsiniz.

KAKTÜS MAKİNESİ

Bahsettiğimiz bu makineyi nasıl oluşturabiliriz? Öncelikle makineyi oluşturabilmemiz için bazı eşyalara sahip olmamız gerekiyor. Kaktüs, huni, çit, kum, su kovası ve birkaç blok makineyi yapmamız için işimize yarayacaktır. İlk öncelikle makineyi yapabilmemiz için birer boşluklarla herhangi bir blok yerleştiriyoruz. Blokları yerleştirdikten sonra üzerine basamak koyuyoruz. Alt kısıma koyduğumuz blokları kırıyoruz. Bu basamakların üzerine sahip olduğumuz kumu yerleştiriyoruz. Bıraktığımız bu boşluklar arasına çit koyacağız. Çitleri yerleştirdikten sonra kumun üstünde kalan çit dışında bütün çitleri kırın. Daha sonra kumların üzerine kaktüsü yerleştirin. Son olarak kendinize özgü huni ve sandık sistemi kurmanız gerekiyor.

636338115542864902.png

Bahsettiğim bu makine hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız bağlantısına tıklamanız gerekecektir.

...
Tarla işlerinde nasılsın? Genel olarak bu iş içerisinden de para kazanabilirsiniz. Buğday ve karpuz tarzında tarlalar açabilirsin. Bu tarlalar ile birlikte hem açlığını hem de para giderlerini giderebilirsin. Şeker kamışından güzel para kazanmaya ne dersin?

ŞEKER KAMIŞI MAKİNESİ

Söz ettiğimiz bu makineyi oyun içerisinde yapmak çok pahalıya patlayabilir. Bu yüzden durumunuz var ise bu makineyi yapmanızı öneririm. Bu makinenin yapımı hakkında daha fazla bilgi almak için bağlantısına tıklamanız yeterli olacaktır.

scfarm-in-action.jpg

Nether dünyasına gitmeye hazır mısınız? Bu dünya içerisinde "Nether Wart" ismini verdiğimiz tohumu bulabilirsiniz. Bu tohum ile birlikte hem iksir hem de makine yapabilirsiniz. Bazı sunucular içerisinde bu tohumları ciddi fiyatlara satabiliyorsunuz. Bu arada Nether gibi gizemli dünya içerisinde zengin olmaya ne dersin? Nether Kuvars adında olan blokları kazın ve kuvars bloğu üretmeye başlayın. Kendinize ait olan Kuvars bloğu ile adanıza tamamiyle renk katın.

78732

DEMİR MAKİNESİ & BLAZE MAKİNESİ
Bu yaratıcı genel olarak ücretli satılır. Bahsettiğimiz bu yaratıcıya sahipseniz sunucu içerisinde çok rahatça demir ürününü biriktirebilirsiniz. Bu demirler ile paraya para demezsiniz. Kısacası birçok sunucu içerisinde demir demek çok para demektir.

54cf13c402089959a13cf95481499b0c.jpg

Ciddi bir Skyblock oyuncusu iseniz mutlaka bu makinayı biliyorsunuzdur. Bu makina ile birlikte hem para hem de XP kazanabiliyorsunuz. Bahsettiğim bu makina yapabilmeniz için en az bir adet "Blaze Spawner" gerekir. Peki bu yaratıcıya nasıl sahip olabilirsiniz? Nether bölgesine gidin ve kule arayın. Kuleler içerisinde mutlaka bu yaratıcı olacaktır. Birçok sunucu sahibi, bu yaratıcıları para ile satmak için kırılmasını engeller. Bundan dolayı bu yaratıcıya para vermek zorunda kalabilirsiniz.

ce47fbbbcef9902890a70d8b11b79e75.png

Not : Alternatif olarak "Trapdoor" makinasını öneririm.

mob_farm_outside_by_vanishing762x54_d4hbc3x-fullview.jpg
...

Emek Skyblock'un Genel Sistemleri Ve Özellikleri Nedir?

Klasikleşmiş her oyun türünün mutlaka kendine has sistemleri bulunmaktadır. Bu başlık altında sizlere neredeyse her sunucuda bulunan sistemlerden bahsedeceğim. İlk olarak "Emek Skyblock" adını verdiğimiz bu oyun türü içerisinde özel kit, yaratıcı, oyun parası, sünger, yemek, level veren bloklar, kasa anahtarı veya birbirinden farklı hediyeler verilmemektedir.

1403977616-skyblock.png

Kasa Sistemi Nedir?

Bahsettiğim bu "Kasa sistemi" sistemi neredeyse bütün sunucularda görmüşsünüzdür. Bazı sunucular içerisinde günlük oy verdiğiniz zaman birkaç adet anahtar hediye etmektedir. Kazandığınız anahtar ile rahatça kasa açabilirsiniz. Kasayı açtığımız zaman ise birbirinden farklı eşyaları kazanma şansına sahip oluyorsunuz. Bununla birlikte konu aldığımız sunucu tarzı emek olduğundan dolayı kasalar içerisinde elmas, altın, demir, yemek, sünger blok tarzından eşyalar aslen bulunmamaktadır.

78727

Diğer Sistemler Ve Özellikler Hakkında Tüm Detaylar!

Bazı sunucular içerisinde günlük ödül ve oy sistemi bulunur. Bu ödüller ile birbirinden gizemli hediyeler kazanabilirsiniz. Bununla birlikte farklı sunucular içerisinde "Sanal Market" dediğimiz özel pazar sistemi bulunmaktadır. ( Eşyalar vs. satılır. )

78728
78730

Not : Bazı sunucuların kendilerine has etkinlikleri olur. ( Bu etkinlikler sayesinde rahatça gelişebilirsiniz. )

78731

Son düzenleyen: Moderatör:

Claures

Amirim?

Discord:

AliEmirBoztas#8203

Elmaslar
417
Puanlar
9.575
Minecraft
allyemir_0
Başarılı bir konu. Yakında bizde EmekSkyBlock benzeyen fakat oyuna farklı bir bakış açısı getiren bir oyun türü ile geliyoruz. Umarım bizi mutlu edecek ve bu işi sevgiyle yapmamızı sağlayacak bir oyuncu kitlemiz olur diyelim.

cemvrs

Sektörün içindeyim panzehir aktif

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
Bazı sunucu sahiplerinin buraya uğraması gerekiyor :D tebrik ederim güzel konu

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Başarılı bir konu. Yakında bizde EmekSkyBlock benzeyen fakat oyuna farklı bir bakış açısı getiren bir oyun türü ile geliyoruz. Umarım bizi mutlu edecek ve bu işi sevgiyle yapmamızı sağlayacak bir oyuncu kitlemiz olur diyelim.

Öncelikle bu konuyu başarılı bulduğunuza çok sevindim. Bunun yanı sıra gerçekten sunucunuz içerisinde bende çalıştığım için bambaşka bir oyun türü gelecek. Bu oyun türünün gerçekten çok tutacağını düşünüyorum. Umarım hem bizim hem de sizin için hayırlı bir sunucu olur. Teşekkürler <3

Bazı sunucu sahiplerinin buraya uğraması gerekiyor :D tebrik ederim güzel konu

Cidden çok doğru bir yorum yapmışsınız. Bununla birlikte bu güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

EnesAktas

Çıktığın yerden, ben iniyordum.
Elmaslar
723
Puanlar
6.075
Yer
İstanbul
Minecraft
Wolpenax
Başarılı bir konu emek skyblock açan arkadaşlar için gerekli bence iyi forumlar :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Başarılı bir konu emek skyblock açan arkadaşlar için gerekli bence iyi forumlar :)

İlk olarak açtığım konuyu başarılı bulduğuna çok sevindim. Bunun yanı sıra konuyu gerekli bulduğuna sevindim.

Jwezy_

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
5
Puanlar
0

Jwezy_

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
5
Puanlar
0
Emek Skyblock Oynayacak arkadaşlar için gerekli.

RaulRozsak1

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

raulrozsak

Elmaslar
31
Puanlar
6.270
Minecraft
lol
Facebook
Raul Rozsak
OPSkyblock artık ezber hale geldi.
Bu umarım yararlı olur artık MC Türkiye Sunucu meta'sını değiştirmeye :dusundurucu:

Jwezy_

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
5
Puanlar
0
Aynen öyle katılıyorum :D

WinterNovus

Fırında Isıttığım İlk Taş
Premium

Discord:

ByLien#4140

Elmaslar
35
Puanlar
6.720
Yer
Ankara
Minecraft
ByLien
Bilgilendirici bir konu olmuş, tebrikler.

BatuhanCvk

Nova Paketim Plugin Paketi Hizmetleri

Discord:

BATUHAN CEVIK#0001

Elmaslar
18
Puanlar
0
Minecraft
AtesliDondurma
Başarılı, bilmeyen arkadaşlar için iyi olmuş

Abdullah T.

Nötr
Yasaklandı

Discord:

Abdullah T.#0001

Elmaslar
1.083
Puanlar
5.650
Yer
Kocaeli/Gebze
Minecraft
JordJarv
Knk Sayende Canım Çok Pis Plugin Paketi Yapasım Gaza Geldim :D

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Güzel bir konu.
Emek Skyblock Oynayacak arkadaşlar için gerekli.

İlk olarak konuyu güzel bulduğunuza sevindim. Bunun yanı sıra bu güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim <3

Aynen öyle katılıyorum :D

OPSkyblock artık ezber hale geldi.
Bu umarım yararlı olur artık MC Türkiye Sunucu meta'sını değiştirmeye :dusundurucu:

Cidden yaptığınız bu yoruma katılıyorum. Artık Emek Skyblock'un devri başladı :)

Bilgilendirici bir konu olmuş, tebrikler.

Öncelikle konuyu bilgilendirici bulduğuna sevindim. Bu güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

Başarılı, bilmeyen arkadaşlar için iyi olmuş

Açtığım bu konuyu başarılı bulduğunuza sevindim. Bu güzel yorumun için teşekkürler :)

Knk Sayende Canım Çok Pis Plugin Paketi Yapasım Gaza Geldim :D

Yakın zaman içerisinde güzel bir eklenti paketi çıkarmanız dileğiyle bekliyoruz :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı