Sol Reklam

Rehber Minecraft Egg Wars Nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Minecraft Egg Wars Nedir?
Maç başlıyor mu? 3, 2, 1 ve oyun!

Son zamanların en çok oynanan oyunu ile tanışmaya hazır mısınız? Bu konumuz içerisinde sizlerle birlikte "Egg Wars" oyununu konuşacağız. Konu aldığımız bu oyun birçok farklı ülkenin sunucularında oldukça popüler gibi gözüküyor. O zaman değerli olan zamanımızı kaybetmeden hemen Egg Wars hakkında olan konumuza hızlı bir şekilde geçiş yapalım.

maxresdefault.jpg

Minecraft Egg Wars İncelemesi
Konu aldığımız bu oyun en fazla 4 en az ise 1 takımdan oluşur. İlk önce oyuncular bekleme lobisinde toplanır. Gelişmiş oyuncular ise satın aldığı oyun kitlerini seçer. Bu kitler sayesinde oyuna 1-0 önde başlarlar. Bizlerde bu kitlere sahip olabiliriz. Oyun başladığı zaman ilk yapmamız gereken demir ve altın biriktirmek olacaktır. Belirli miktarda demir biriktirdiğimiz zaman kendimizi rahat bir şekilde geliştirebiliriz. Biraz kasıldıktan sonra yumurtamızı koruma altına almalıyız.

2015-06-19_00-17-52-png.45159

Yumurtayı koruma altına almanız çok önemlidir. Bunun sebebi ise karşı takımlar size saldırabilir. Saldırdığı zaman kolay bir şekilde yumurtanızı kırmasını istemeyiz değil mi? Bu gibi olaylarda zaman kazanmak için yumurtayı mutlaka koruma altına almamız gerekir. Başka bir takım tarafından yumurtamız kırılır ise bir daha doğamayız. Kısacası oyun içerisinde öldüğümüz zaman oyunu tam olarak tamamen kaybetmiş olacağız. Obsidyen veya daha güçlü bir blok ile kendi yumurtanızı kapatınız.

2-png.129924

OYUN TAKTİKLERİ

Oyun içerisinde uyanık olmaya hazır mısınız? Burada sizlere birbirinden farklı taktikler vereceğim. İlk olarak kendi yumurtanızı korumanızın çok önemli olduğunu söylemiştik. Bu yüzden yumurtayı Obsidyen veya End Taşı gibi sağlam bloklar ile etrafını kapatın. Bazı sunucular içerisinde su kovası alınabiliyor. Yumurtanızın etrafına su kovası ile su koyun. Bunun sayesinde TNT aslen yumurtanıza işlemeyecektir. Bu şekilde düşmanlarınızı çok rahat bir şekilde deli edebilirsiniz.

x1080-DFW.jpg

Savaşmayı sever misiniz? Siz savaşçılara özel taktilerimiz de bulunuyor. İlk olarak oyun başladığı zaman birkaç demir alın. Bununla birlikte blok yapın. Yaptığınız bloklar ile hızlıca ortaya gidin. Bu şekilde sizin gibi uyanık birisi yoksa ortayı hüküm edebilirsiniz. Ortadan özel cevherleri alıp kendinizi ve takımınızı daha hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Bu cevherler sizi ve takımınızı kolayca geliştirir. Artık savaşmaya hazır mısınız?!! O zaman başka takımların sahasına hızlıca girmeye hazır olun!!

2016-04-05_18-58-07-png.82049

Başka takımların yumurtasını nasıl kırabiliriz? Açıkçası bazı taktikler ile yumurta kırmanın çok kolay olduğunu söyleyebilirim. İlk olarak hızlıca yol çekin. Başka takımlar yol çektiyse yollarına doğruna gidin. Yolları yok ise siz çekin. Oyun yeni başladığı için karşı takımların yumurtaları çok korunaklı olmayacaktır. Bu şekilde rahatça yumurtayı kırabilirsiniz. TNT ( Bomba ) veya elmas kazma ile yumurtaya saldırmak en mantıklısı olacaktır. Şu anlık var olan bütün taktiklerimizin hızlıca sonuna geldik.

2016-11-25_20-21-25-png.124386

Egg Wars Nasıl Oynanır?

Bu anlatımımdan sonra büyük ihtimal oyuna karşı görüşünüz ve düşünceleriniz değişti. Bu oyun için birçok alternatif sunucu bulunuyor. Ben bu konum içerisinde en güzel oynayabileceğiniz sunucuyu önereceğim. Bu oyunun ana vatanı "CubeCraft" sunucusunda oynamak en doğrusu olacaktır. Bu arada bahsettiğim sunucu oyuna güncel bir şekilde yeni haritalar getiriyor.
NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM?

Konu aldığımız bu oyunu oynayabilmeniz için ilk öncelikle sunucuya giriş yapmanız gerekmektedir. Sunucuya girmek için play.cubecraft.net adresinden giriş yapmanız gerekiyor. Bu arada bahsettiğim sunucu "Premium" hesap gerektirmektedir. Pusulayı açtığımız zaman "End Dragon Yumurtası" adını verdiğimiz bloğa tıklıyoruz. Daha sonra tabelalara veya NPC'lere sağ tıklayarak oyunun keyfini ve zevkini çıkararak oynuyoruz. Premium hesabınız hiç yok mu? Hiç üzülmenize gerek yok.

Bu oyuna alternatif olarak BlockMC, CraftRise ve Son Oyuncu sunucularını öneririm.

eggwars-png.53270

Egg Wars Oynanış Videosu
Bu oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı ne dersiniz? Hepimizin bildiği bir Youtuber'ın videosunu aşağıdan rahatlıkla izleyebilirsiniz. Bu video içerisinde benim bahsettiğim sunucuda oynanmış. Bu sunucunun nasıl bir özelliğe sahip olduğunu rahatça görebilirsiniz. Üstüne üstlük oyunun nasıl oynandığını ve oyun üzerinden taktikler öğrenebilirsiniz. Kısacası bu bir video bizlere birçok şey öğretmeye yeter gibi gözüküyor. Aşağı kısımdan veya verdiğim bağlantı üzerinden izleyebilirsiniz.

Buradan izlemek istemiyor musun? O zaman bu bağlantıya tıklayarak videonun ana sitesine rahat bir şekilde gidebilirsin.

Egg Wars Tarihçesi
Yıllardır ismini durmadan duyduğumuz oyunun geçmişini duymaya ne dersiniz? Aslında bu oyun Minecraft'ın ilk sayılı oyunlarından olduğunu rahat bir şekilde söyleyebilirim. Çıkması ile birlikte birçok Türk ve yabancı sunucu bu oyunu bir şekilde kopyalarak sunucusuna ekledi. Bu sayede bahsettiğimiz oyun ün kazanmaya başladı. Bununla birlikte birçok Youtuber lakabını verdiğimiz video içerik üreticileri oyun hakkında video çekmeye başladı. Bu videolar ile birlikte bahsettiğimiz oyunun güzel bir kitlesi oluşmaya başladı. Şu an ülkemizde en çok oynan oyunlar listesinde olduğunu söyleyebilirim. Sizce bu oyun olduğu yeri ve konumu şu an hak ediyor mu? Düşüncelerinizi yorum kısmına bekliyorum.

fb63cb4bde6abe5a84de3cd4647cc847-c.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:

TheDeveloper

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
37
Puanlar
0
Bilgilendirici olmuş, iyi günler (BlockMC de ping den azmı öldük :D)

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
Konuyu görünce canım çekti discorda gelde girelim eline sağlık bu arada baya iyi anlatmışsın

EnesAktas

Çıktığın yerden, ben iniyordum.
Elmaslar
722
Puanlar
6.075
Yer
İstanbul
Minecraft
Wolpenax
Az oynamadım güzel zamanlardı Cubecraft'da 1.8'den çıkınca zaten Egg Wars pek oynamadım konun güzel olmuş ellerine sağlık :)

Sensei ''C''

Pixel Arter and Pixel Animator.

Discord:

Sensei#7806

Elmaslar
574
Puanlar
8.420
Yer
Adana
Minecraft
SenseiMC
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bilgilendirici olmuş, iyi günler (BlockMC de ping den azmı öldük :D)

Bahsettiğiniz sunucu içerisinde tek benim oynamam beni mutlu etti. Konuyu bilgilendirici bulduğunuza sevindim. Yorum için teşekkürler <3

Konuyu görünce canım çekti discorda gelde girelim eline sağlık bu arada baya iyi anlatmışsın

Gerçekten hevesinizin açıldığına çok sevindim. Açıkçası çok isterdim fakat tatile gideceğim için konu yetiştirmem gerekiyor..

Az oynamadım güzel zamanlardı Cubecraft'da 1.8'den çıkınca zaten Egg Wars pek oynamadım konun güzel olmuş ellerine sağlık :)

Bende sizin gibi fazlasıyla oynuyordum. 1.9 zorunluluğu gelmesi ile bıraktım. Bu sürümler hiç sarmıyor. Güzel yorumun için teşekkürler.

Çok yakın zaman içerisinde açmayı düşünüyorum. Bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

SwexyNetwork

Play.SwexyNetwork.Tk
Elmaslar
20
Puanlar
0
Zaten herkes biliyor ama bilmeyenler için yararlı konu

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
S

sooply

Ziyaretçi
Açılan konunun resimleri güncellenmeli.

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Güzel bir anlatım olmuş gerçekten. Ellerine sağlık.

EmreSHN

Seven sevdiğiyle güzelleşir.
Emektar

Discord:

EmreSHN#4551

Elmaslar
2.634
Puanlar
18.485
Yer
Ankara
Minecraft
EmreSHN
Tek sıkıntı resimler. Güncellemelisiniz, eline sağlık.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı