Sol Reklam
Sağ Reklam

Haber Minecraft: Education Edition Ödül Kazandırdı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Finduk

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
50
Puanlar
2.070
mcee.jpg

Minecraft: Education Edition Ödül Kazandırdı

Microsoft Türkiye ekibi, Microsoft Global'in düzenlemiş olduğu FY21 Corp EDU adlı Ödül Töreninde Minecraft MAU performansı sayesinde "Dünyanın En İyi Pazarı Ödülü"ne layık görüldü. "En İyi Scorecard Performansı" kategorisinde de en başarılılardan birisi olarak ismini zirveye taşıyan Microsoft Türkiye EDU ekibi, runner-up subsidiary olarak mansiyon aldı. Global alanda yüzlerce proje değerlendiren Microsoft Global ekibi, 12 adet başarılı proje seçti. Bu projelerden 6'sı Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’ni temsilen Türkiye’den çıktı.

Ödül hakkındaki görüşler paylaşılırken Microsoft Türkiye ekibi olarak Minecraft: Education Edition'un eğitim alanında yenilikçi kullanımını uygulamalarla yaygınlaştırdığını söyleyen Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin: “Geçmişte bırakmış olduğumuz akademik takvim yıllarında Türkiye’de 62 bin civarında öğrenci ve öğretmen Minecraft: Education Edition'u eğitim ve öğretim sürecinde aktif olarak kullanıldığını söyledi. Sonrasında sözlerine şu şekilde devam etti; Türkiye’de, Minecraft: Education Edition'un çalışma prensiplerini diğer ülkelerde olduğu gibi eğitim sistemlerini örnek alacak şekilde uygalayacağını dile getirdi. Microsoft’un Global Minecraft: Education Edition ödülüne hak kazanmış olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bundan sonraki akademik takvim yılında Minecraft: Education Edition ile eskisine oranla daha fazla öğrenciye katkı sağlayacağız ve bu alandaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" diyerek sözlerine son verdi.

finduk-resim3.jpg

Oyun ve Proje Tabanlı Olan STEM Eğitimlerinine Minecraft: Education Edition İle Başlandı

Minecraft: Education Edition'u süreklilik haline getirebilmek için üç adet çalışma prensibimiz mevcut. Sırasıyla; öğretmen meslek gelişim eğitimi, müfredat bütünleştirme çalışmaları ve ulusal öğrenci inşa meydan okumalarıdır. Türkiye’de bu prensiplere benzer olacak şekilde hayata geçiren Microsoft Türkiye, ilk başlarda öğretmenlerin sınıflarını Minecraft Eğitim Sürümü'ne uygun bir biçimde dönüştürebilmeleri için Minecraft: Education Edition'un kullanımına hazırbulunuşluklarını sağladı. Minecraft: Education Edition için yapılan yatırımlar hem öğretmenlerin eğitimine hem de Minecraft: Education Edition ile ders içeriği oluşturmak için yapıldı. Bütün eğitim branşlarından 3 bin veya daha fazla öğretmen Microsoft Teams platformunu üzerinden yüzyüze eğitime katılım sağladı. Bu sayede öğretmenlerimiz uzaktan eğitim süresi boyunca Minecraft: Education Edition'u öğretme aracı olarak kullanmaya başladılar. Minecraft: Education Edition'un katkıları ile öğrenciler, sınıflarında oyun ve proje tabanlı "STEM" eğitimini katkı sağlayacak bir biçimce uygulamaya başladılar.

Minecraft: Education Edition hakkında eğitim verilen öğretmenlerin üzerine Microsoft Türkiye’nin Global Minecraft Mentörü Yudum Özkan ve Global Training Partner’ı IDE Danışmanlık iş birliği sayesinde yerel bir müfredat içeriği oluşturuldu. Öğretmenlerimiz öğrenmiş oldukları Minecraft: Education Edition hakkındaki bilgiler ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın STEM ve kodlama müfredatında bulunan aktif sınıflarda konuların işlenmesine imkan sağlandı.

Minecraft: Education Edition'un imkanları içinde dönüştürülen sınıf ortamları gibi eğitim ve ders süreleri dışında, özellikle pandemi süresince okuldan uzak kalan öğrenciler evde sosyal izolasyon içinde bulundular. Dünya çapında birkaç proje desteklendi. Bu projelere örnek vermem gerekirse; "2020 Minecraft Daha İyi Bir Dünya Tasarla Meydan Okuması" 200'den fazla öğrenci, bu inisiyatif sayesinde, pandemi süresi boyunca Minecraft: Education Edition ile daha erişilebilir ve sürdürülebilir bir dünya inşa ettikleri yeni projeler üretme fırsatını yakaladıklarını siz değerli forum üyelerini söylüyorum ve konumun sonuna geliyorum.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı