Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü Minecraft Düşük FPS Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ercan Erdem

Örümcek Hoşt!
Elmaslar
194
Puanlar
13.860
Yer
Ankara
Konuya başlamadan önce sistemim;

• NVIDIA GTX 1650.
• Intel i5 9300H.
• DDR4 8 GB RAM.

Oyuna girdiğim zamanlar FPS durumum gerçekten çok düşük oluyor. Genellikle 40 ila 50 FPS arası oynayabiliyorum. Arada bir 100 FPS değerlerine kadar çıkıyor ama çıktığı zamanlar kasma hissi kaybolmuyor. Oyun hiç zevk vermiyor. Denediğim yöntemler;

-En güncel Java sürümünü indirip kurdum.
-Ekran kartı Driver'im en güncel sürümünde.
-Launcher üzerinden RAM vermeyi denedim (6 GB RAM ile oynuyorum)
-Windows 10 grafik ayarları kısmından entegre yerine en yüksek performans seçili.
-Aynı şekilde NVIDIA kontrol paneli kısmından da Java'yı seçip en yüksek performans ayarlı seçili.

Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum. Acaba sorun bundan ötürü bir şey midir? Diğer oyunlarda bu tarz problemim olmuyor. Oyunuma ait "F13"(konsol değerlerim) resimdeki gibidir. Eski sistemimde bile (GTX 940Mx) daha fazla FPS alabiliyordum.

Resimdeki FPS durumunda bile inanılmaz derecede kasma hissi var. Ne yapmamı önerirsiniz? Son olarak, kullandığım launcherin ismi "TLauncher".

Ekler

• Adsız (1).png
    Adsız (1).png
    381,9 KB · Görünt.: 134

apogg

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
4
Puanlar
2.010
Minecraft
apoG
Konuya başlamadan önce sistemim;

• NVIDIA GTX 1650.
• Intel i5 9300H.
• DDR4 8 GB RAM.

Oyuna girdiğim zamanlar FPS durumum gerçekten çok düşük oluyor. Genellikle 40 ila 50 FPS arası oynayabiliyorum. Arada bir 100 FPS değerlerine kadar çıkıyor ama çıktığı zamanlar kasma hissi kaybolmuyor. Oyun hiç zevk vermiyor. Denediğim yöntemler;

-En güncel Java sürümünü indirip kurdum.
-Ekran kartı Driver'im en güncel sürümünde.
-Launcher üzerinden RAM vermeyi denedim (6 GB RAM ile oynuyorum)
-Windows 10 grafik ayarları kısmından entegre yerine en yüksek performans seçili.
-Aynı şekilde NVIDIA kontrol paneli kısmından da Java'yı seçip en yüksek performans ayarlı seçili.

Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum. Acaba sorun bundan ötürü bir şey midir? Diğer oyunlarda bu tarz problemim olmuyor. Oyunuma ait "F13"(konsol değerlerim) resimdeki gibidir. Eski sistemimde bile (GTX 940Mx) daha fazla FPS alabiliyordum.

Resimdeki FPS durumunda bile inanılmaz derecede kasma hissi var. Ne yapmamı önerirsiniz? Son olarak, kullandığım launcherin ismi "TLauncher".
Ram Vermeyi dene

LeqenDSYY

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

⊂◉‿◉つ

Elmaslar
7
Puanlar
8.785
Yer
RİZE
Minecraft
Yakuphan_YILMAZ
Facebook
█▬█ █▄█ █▬█ █▄█
Twitter
̿' ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
minecraft çok acayip bir oyun ne yaparsan yap fps sabit kalmıyor çoğu pc de sorun böyle oyun ayarlarını düşür eğer lap top kullanıyorsan full performans'ta olsun pc ayarların

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı