Sol Reklam

Tanıtım Minecraft Dünyasının En Popüler Üç Modunu Tanıyın | İndirme Linkleri ve Rehber Videolarıyla!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Lucassy

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Emirhan#0430

Elmaslar
14
Puanlar
0
Minecraft
McZioxyl
minecraft123123.png

Giriş & Bilgilendirme
Hepiniz konuma hoş geldiniz, değerli MC-TR üyeleri. Bu sefer, Minecraft'ı oynayanların en çok sevdikleri modları sizlerle buluşturuyorum. Tabii bazılarınız bu modlardan zaten haberdar, ancak ben yine de tüm detaylarıyla üzerinden geçeceğim. En çok sevilen modlardan üçünü seçip bunlar üzerinde konuşmadan önce dilerseniz biraz ön-bilgi verelim.

Mod Nedir?

Modlar, Minecraft'ta oyun deneyiminizi iyileştirecek ve oyununuza yeni içerikler katacak paketlerdir. Mesela oyunun kendisinde uzaydaki cisimlere gidemezken, modların getirdiği özelliklerle bu mümkün hale geliyor. Kısacası modlar, Minecraft'ta daha önce olmayan içerikleri oyununuza ekleyen ya da var olan içerikleri geliştirerek oyununuzu daha zevkli hale getiren eklentilerdir. Modlardan herhangi birini indirmek için "Forge" uygulamasına sahip olmak gerekir. Modları indirmek için birçok rehber videosu internette mevcuttur.

636380717173880309.png

3 - Not Enough Items
Not Enough Items (kısa adıyla NEI), Minecraft'ın en çok sevilen modlar sıralamasında üçüncü moddur. Bu modu özel yapan şey, oyuncunun envanter ekranında karşısına çıkıyor olup bütün blokları ya da eşyaları oyuncunun kullanım sıklığına göre karşısına çıkarmasıdır. Modun menüsünü "O" tuşu ile kapatıp açabilirsiniz, gayet pratik bir moddur. Resimde görebileceğiniz gibi envanter setini kaydetmek, herhangi bir bloğun tarifini görmek, modun isteğe bağlı eklediği yeni Minecraft bloklarını kullanabilmek gibi ekstra özellikler var.

İndirme Linki ve Rehberi

Modu beğendiyseniz buradan indirebilirsiniz. Ayrıca rehber videosunu da buradan görüntüleyebilirsiniz.

maxresdefault (1).jpg

2 - Journey Map
"En çok sevilenler" listemizin ikincisi olan bu kullanışlı mod, sade bir kullanıcı arayüzüne ve detaylı mini haritalara sahiptir. Siz yürüdükçe etrafınızdaki geniş alanları, hayvanlarınızı, düşman yaratıkları ve oyuncuları gösteren, ekranın sağ üst köşesinde yer alan detaylı bir mini haritaya sahiptir. Ayrıca mini haritayı tüm ekrana yayabilir, "gündüz", "gece görüşü", "mağara", "nether" ve "end" seçenekleri arasından haritanızı neredeyseniz oranın tabiatına göre şekillendirebilirsiniz. Sonradan gelen bir güncelleme ile bilgisayardan oyunu oynarken, yanınızdaki telefonunuzu bilgisayardaki oyununuzun canlı tam ekran haritası olarak kullanabilirsiniz. Çılgınca!

JourneyMap-Mod-1.png

İndirme Linki ve Rehberi

İndirme sitesini buradan görebilir, rehber videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

optifine-hd.jpg

1 - OptiFine
Minecraft kitlesinin en çok indirdiği mod olan OptiFine, anlık kare hızınızı (FPS) artırmak için ideal bir moddur. Yani modun temel amacı oyun deneyiminizi iyileştirmek ve oyunun donmamasını sağlamaktır. Bununla birlikte bu mod, oyunun kalitesini artıracak bazı shader (gölge mekanikleri) modlarını da destekler. Böylece oyunun kalitesini de artırabilirsiniz. Mod bizlere eşyaların daha kaliteli ve animasyonlu görsellerini sunar ve zeminleri daha gerçekçi yapar. Daha birçok özelliği var fakat bu tür bir modun özellikleri en iyi fotoğraflarda anlaşılır diye düşünüyorum. Dolayısıyla isterseniz yakından bakalım.

83abd20efc6cf5104c2f8c5459808bcd1addef7a.jpg

d4rzg0j-1c8a986b-bb80-4b6a-88de-caf33a14c7ea.png

tumblr_ph585nJWRd1wb0c9so1_1280.jpg

maxresdefault.jpg

Benim görüşümce OptiFine, birinci sırayı hak ediyor. Tabii yukarıdaki görseller sadece OptiFine ile değil, shader modlarının destekleriyle olmuştur. Ancak bence gerçekten müthiş bir plugin. Sizin de bu konudaki yorumlarınızı merak ediyorum.

İndirme Linki ve Rehberi

Bu modu buradan indirip, rehber videosunu da buradan izleyebilirsiniz.

Sözlük

Anlamını bilemeyebileceğiniz kelimelerin anlamları burada yer almaktadır.
mod : Minecraft oyun deneyiminizi iyileştirmek ve oyuna yeni içerikler katmak amacıyla hazırlanmış bir eklenti.
shader : Minecraft oyun kalitesini geliştirmek ve gelişmiş gölge mekanikleri eklemek için oluşturulan modların türüne verilen ad.
FPS
: Oyun içi anlık kare hızı.
map : Harita.

journey : Keşif yolculuğu.
Forge : Mod yüklemek için gerekli olan, modlar üzerinde işlemler yaparak onları Minecraft'a entegre eden bir uygulama.
NEI : "Not Enough Items" modunun kısaltması.

Özet
Bu konumuzda, Minecraft dünyasının gelmiş geçmiş en iyi modlarını (tabii ki bunları oyuncular belirledi) inceledik. Umarım beklentilerinizi karşılamayı başarabilmişimdir, bunu yapabildiysem ne mutlu bana. Benim görüşümce incelediklerimizin arasında en faydalı mod "Not Enough Items" moduydu. Çünkü ben yapılar yapmayı seviyorum ve yapı yaparken sık kullandığım bloklara hızlı bir erişim sağlayabilirsem yapılarımı daha erken bitiririm. Sizin görüşlerinizi de merak ediyorum, beni bilgilendirirseniz sevinirim. Kendini geliştirmekte olan bir deneme yazar olarak; saygılarımla MC-TR.

Ekler

• images.jpg
    images.jpg
    7,8 KB · Görünt.: 127
  • optifine-hd.jpg
    optifine-hd.jpg
    162,4 KB · Görünt.: 133
  • 174-1742986_minecraft-mods-super-shaders-minecraft-shaders.jpg
    174-1742986_minecraft-mods-super-shaders-minecraft-shaders.jpg
    326,4 KB · Görünt.: 160
  • 83abd20efc6cf5104c2f8c5459808bcd1addef7a.jpg
    83abd20efc6cf5104c2f8c5459808bcd1addef7a.jpg
    841,4 KB · Görünt.: 140
  • how-configure-minecraft.png
    how-configure-minecraft.png
    1,9 MB · Görünt.: 141
  • d4rzg0j-1c8a986b-bb80-4b6a-88de-caf33a14c7ea.png
    d4rzg0j-1c8a986b-bb80-4b6a-88de-caf33a14c7ea.png
    1,6 MB · Görünt.: 147
  • indir.jpg
    indir.jpg
    8,2 KB · Görünt.: 130
  • indir (1).jpg
    indir (1).jpg
    7,9 KB · Görünt.: 136
Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Şu son saatlerde canım çok sıkılıyordu ki ilk defa adını duyduğum modları gördüm ki hepsini indirip oynayacağım. Kalemine sağlık <3

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
Yararlı bir rehber, ben üçünü de kullanıyorum ve alanındaki en iyi olanları seçmişsiniz

kelleci1546

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
16
Puanlar
0
Optifine En çok kullanılandır bence

TR_Lapoulz

Play.AkhenatonNW.Com¦ Aktif

Discord:

Diyadin Aydın#7162

Elmaslar
8
Puanlar
910
Yer
Adıyaman Kahta
Minecraft
TR_Lapoulz
Modlar Hakkında Bilgi Si Olmayan Oyuncular İçin Yararlı Bir Rehber

EMİREDD

NDGAMER TECHNOLOGY

Discord:

EMIRREDD#2673

Elmaslar
6
Puanlar
0
Yer
Ankara
Minecraft
EMİRREDD
güzel bir tanıtım devam ( :))

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı