Sol Reklam

Minecraft Dünyası: Balta

Itchy

HAM!!
Emektar

Discord:

Itchy#6233

Elmaslar
127
Puanlar
3.995
Minecraft
Itchy
Facebook
mctrcom
Twitter
mctrcom
mctr.png

Minecraft Dünyası: Baltalar

Selam bugünkü konumuz Minecraft'ın olmazsa olmazlarından olan bir alet. Ne mi o? Tabi ki de Baltalar. Bugün minecraft kitaplık serimizin 4. konusundayız. Bugün baltalar hakkında sizlere bilgiler vereceğim. Her zamanki gibi kemerlerinizi bağlayın efenim :).

Minecraft Dünyasına en baştan katılan kılıçlar 1.16 sürümünde sınıflarına yeni bir Netherit Balta eklenerek mevcutlarını arttırmışlardır. Kendileri 5 çeşitten 6 çeşide çıkmışlardır. Kendime özgü ve MC-TR.COM'a göre uyarlayıp sizlere sunacağım. Hepimize kolay gelsin.

İlk Göz Ağrımız: Tahta Balta
Wooden_Axe_JE2_BE2.png

Bu gördüğünüz balta oyuna ilk başladığınızda elde edebileceğiniz, basit yapımlı bir baltadır. Kendisi sadece odunlardan yapılmaktadır. Hammaddesi de odundur :). Steve'in dediklerine bir bakalım:
"Bu balta benim ilk yaptığım baltadır. O yüzden manevi değeri çok yüksek ama 15 elmasa satarım . Neyse şakayı bir kenara bırakalım bu balta sizi oyuna ilk başladığınızda çok yardımcı olan bir baltadır. Bu balta ile oyunun başında hayvan keserek yemek ihtiyacını, odunları keserek de kendinize küçük bir kulübe yapabilirsiniz."

Tahta baltanın özelliklerine gelelim:

•Tahta baltanın Dayanıklığı: 59
•Tahta baltanın Hasarı: 7 can (3,5 can)
•Tahta baltanın Atak Hızı: 0.8

Yapımına bakalım:
1611405513910.png

Nasıl Tamir Edilir:
1611405551481.png
1611405571302.png

Taş Devrinin Başlangıcı: Taş Balta
Stone_Axe_JE2_BE2.png

Bildiğiniz üzere taş baltalar tahta baltalardan daha dayanıklı ve daha kuvvetlidir. Tahta baltaları kuvvetli yapan etken ise tabi ki de taştan yapılmış olmasıdır. Neredeyse her şeyi deneyimlemiş olan Steve bakalım taş baltalar hakkında ne demiş?
"Tekrardan selam tahta baltadan sonra taş baltaya geçmek benim için çığır gibi bir durumdur. Çünkü hem hayvanları daha hızlı kesip odunları daha hızlı bir şekilde kırabiliyordum. Bu da beni hem zaman bakımından hem de fazla eşya alabildiğim için yararıma yansınıdı. Oyunun başında iseniz kesinlikle öneririm. Gelişince taş baltaların yanına yaklaşamayacak duruma geleceksiniz zaten.

•Taş baltaların Dayanıklığı: 131

•Taş baltaların Hasarı: 9 can (4,5 kalp)

•Taş baltaların Atak Hızı: 0.8

•Taş baltaların çıkma ihtimali olan yerler:

-İgolo

-Bonus Sandık

-Su Altı Kalıntıları

-Köylü Sandıkları

Yapımına Bakalım:​

1611414747473.png

Bilgi: Taş aletler netherdaki "Siyah Taş" ile de yapılabilir.

Nasıl Tamir Edilir:​

1611414808566.png

Gelişme Çağı: Demir Balta

Iron_Axe_JE5_BE2.png

Demir minecraftta kolay bulunan bir maden olması ve bu madenden sağlam bir balta çıkması kendisini başlangıç için vazgeçilmez yapıyor. Eğer bir taş kazmanız varsa hiç durmayın! Demir madeni elde edin, ısıtın, ısıttıktan sonra hazırdır. Bakalım Steve ne demiş demir baltalar hakkında:
"Bu baltayı keşfettiğimden beridir kırılmayan odun bırakasım gelmiyor. Kendisi hem dayanıklı hem de tek vuruşta hayvanları öldürebileceğim güce sahip. Başka ne isteyebilirim ki ."

•Demir baltaların Dayanıklığı: 250

•Demir baltaların Hasarı: 9 can (4,5 kalp)

•Demir baltaların Atak Hızları: 0.9

•Demir baltaların çıkma ihtimali olan yerler:

-Yok

Yapımına bakalım:
1611416076735.png

Nasıl Tamir edilir:
1611416102928.png
1611416120614.png

Zenginim: Altın Kazma
Golden_Axe_JE3_BE2.png

Bu baltaların diğer adı "Para Var Huzur Var" Steve'de uzun zamandır bu evrenin içinde olduğu için kendisi de gelişmiş birisi. Ama bu baltayı eşi Alex'e armağan etmek istemiş. Alex'i o kadar seviyormuş ki her şeyini vererek yapmış bu baltayı. Steve'in ağızından dinlemek daha iyi olurdu:
"Alex benim eşim ve ben onu çok seviyorum. Onun için uzun zamandır güzel bir şeyler yapmadığımı fark etmiştim ve bu baltayı yapıp ona verme fikri bir anda geldi. Bu fikir muhteşem bir fikirdi. Bende altım kazmalarımı indim madene. Madende bulduğum altınları gizlice fırında ısıtıp külçe yaptım. Altın baltaya çok az kalmıştı. Bütün külçelerim hazırdı. "Ve hazırrrrrrr!" diye bağırdım. Eşim içeri geldi ve elimdekini görünce şaşkına döndü. Bu da benim altın balta ile küçük bir anıydı. Size tavsiyem altın balta yapacaksanız fazla odun kazamazsınız."

•Altın baltanın Dayanıklığı: 32

•Altın baltanın Hasarı: 7 (3,5 kalp)

•Altın baltanın Atak Hızı: 1.0

•Altın kazmanın çıkma ihtimali olan yerler:

-Kırık Portallar
-Burç Kalıntısı

Yapımı:

1611418081994.png

Nasıl Tamir Edilir:
1611418058530.png
1611418068617.png

Dünya'nın En İyisi: Elmas Balta​

Diamond_Axe_JE2_BE2.png

Bu kazmalar Dünya'nın en iyisi diyebiliriz. Oyunun değerli madenlerinden biri olan "Elmas" bu baltanın hammaddesidir. Bu balta o kadar iyi ki Steve bu balta hakkında sadece "Mükemmmmmel!" diyor. Mavi ile kahverenginin uyacağını hiç düşünmezdim bu baltayı görmeden önce. Bu baltayı gördüm ve oyuna olan bağlılığım arttı.

•Elmas baltanın Dayanıklığı: 1561

•Elmas baltanın Hasarı: 9 can (4,5 kalp)

•Elmas baltanın Atak Hızı: 1.0

•Elmas baltanın çıkma ihtimali olan yerler:

-Yok

Yapımı:

1611419143052.png

Nasıl Tamir Edilir:

1611419173627.png
1611419190257.png

Baltaların Babası: Netherit Balta

Netherite_Axe_JE2.png

Bu balta evrenin en iyisi. Bu yüzden bütün netherit aletlere "Baba" diyorum. Bence yakışıyor. Neyse konumuza dönelim. Steve'de bana hak veriyor baba demem konusunda. Çünkü antik kalıntıların nerede çıkacakları belli olmuyor. Belirli bir yerde çıksalar bulumu çok basit olurdu. o yüzden onları bulmak için bayağı vaktinizin olması gerekiyor. Fark ettiyseniz netherit baltanın sapı diğer baltaların sapından farklı bir görünüme sahip. Kendisi oyunun en iyisi ve anlatmaya gerek yok. Kendisi evrenin en iyisi olduğundan biraz zahmet istiyor ama bence bunları hakkediyor.

•Netherit baltaların Dayanıklığı: 2031

•Netherit baltaların Hasarı: 10 can (5 kalp)

•Netherit baltaların Atak Hızı: 1.0

•Netherit baltaların çıkma ihtimali olan yerler:

-Yok

Yapımı:​

1611420100551.png

Nasıl Tamir Olur:​

1611420176826.png
1611420192437.png

Bilgi: İki baltanın dayanıklılığı, artı alet türünün toplam dayanıklılığının fazladan% 5'i birbirine eklenir.​

Bilgi-2: İki baltanın dayanıklılığı bir araya getirilir ve ayrıca ekstra% 5 dayanıklılık gelir.​

Selam yine ben, bugün Steve ile ben baltalar hakkında sizlere bilgiler verdik. Anlaşılır olduğunu düşünüyorum. Steve'in söylediklerini sizlere MC-TR.COM farkıyla aktaracağız. İyi günler, iyi oyunlar Kendinize iyi bakın :).

Resimlerinden Faydalandığım Kaynak: https://minecraft.gamepedia.com/

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı