Sol Reklam
Sağ Reklam

Minecraft Dünyanın Sonuna Gitmek

S

sooply

Ziyaretçi
yeni_logo.png

Minecraft Türkiye - Dünyanın Sonuna Gitmek
Hiç dünyanın sonuna bu kadar kolayca gittiniz mi?
Merhaba sevgili Minecraft Türkiye ailesi, bugün sizlerle Minecraft'ta dünyanın sonuna gideceğiz. Öyle bir son olmayacak. Sınırı aşamayacağız. Gideceğimiz yer bir çizgi tarafından bölünecek. Sadece tek bir komut yazacağız. Ee tabii hemen gideceğim diyorsan, aşağı in ve konuyu okumaya başla! İyi okumalar...

dünyanın-sonuna-gitmek-1.jpg

Oyunu Hataya Sokabilir Miyiz?

Evet, böyle bir şey mümkün. Minecraft hatası diyelim. Arada böyle bir çizgi ya görürsünüz, ya görmezsiniz. Her neyse. O çizgiye geldiğinizde, bazı yapılar yarım gözükebilir. Yani sizin bir oyun hatası yapma ihtimaliniz yüksek. Doğal olarak oluşmuş ve şuan kapalı olmayan, gereksiz bir hata diyelim. MOJANG bu hatayı takmıyor. Bakalım ne zaman takacak? Ne zaman takarsa, o zaman hata yapmayacağız demektir.

dünyanın-sonuna-gitmek-2.png

Nasıl Gideceğiz Biz Buraya?

Hiç düşündünüz mü sadece 1 saniyede dünyanın sonuna gitmeyi? Galiba düşünmediniz ve imkansız buldunuz. Minecraft'ta imkansız diye bir şey yoktur. Tek bir komut ile oraya gidebiliyorsunuz. Komutu aramanıza gerek yok. Hemen /tp 29999999 60 29999999 komutunu kopyalayarak oyuna giriş yapın. Komutu çalıştırın. İşte bu kadar basit. Dünyanın sonuna hoş geldiniz.

Tam olarak insanlar burayı dünyanın sonu olarak kabul etmiyor. Yani bizi bu düşünceye atan şey, Minecraft haritasının bir sınırı olduğunu düşünmememiz. Aslında dünyanın sonu. Ama oyuncular öyle kabul etmiyor. Minecraft gizemlerinin arasına yeni bir bilgi katıldığını söyleyebiliriz. Buranın yapılış amacı neydi ki? Normal dünya gibi geoit* olsaydı ne olurdu?

dünyanın-sonuna-gitmek-3.png

Nedir Peki Bu Son?

İçine girince çıkamadığınız, sınır kısımlarında blok kıramadığınız, bir çok oyun hatası dolu bir yer. Ee tabi doğal olarak dünyanın sonu, sınırın içine girdiğiniz zaman çıkamıyorsunuz. Şimdiden söyleyeyim. Sonra "Hocam ben çıkamadım bir sıkıntı mı var?" diyerek bana yaklaşmayın. :D

Aslında bu sınır çok tuhaf. Ne kadar aşağı inerseniz inin, ne kadar yukarı çıkarsanız çıkın, asla oradan dışarı çıkamazsınız. Tuhafıma giden olay da bu. Ne gerek vardı ki böyle bir olaya. Bir çizgi olsa, oradan çıkılmasa tamam diyeceğim. Ama öyle değil. Çizgiden giriyorsun, sonra o çizgiden dışarı çıkamıyorsun. MOJANG galiba oyuncuları sinir etmek istedi diyebiliriz.

son.jpg

Bugünkü gizemli konunun sonuna geldik. Çok tuhaf bir konu oldu diyebiliriz. Gizemlerle dolu bir sınır oldu yani. Böyle olmasını beklemiyordum açıkçası. Hele hele içeri girip sonra çıkılmamasını. O beni gıcık etmişti. MOJANG her türlü oyunu bize yapıyor demek ki. Neyse, yarın görüşürüz Minecraft Türkiye ailesi, hoşça kalın...

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı