Sol Reklam
Sağ Reklam

Haber Minecraft Dungeons'un Çıkış Tarihi Açıklandı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

413-4130773_minecraft-dungeons-logo.png

Minecraft Dungeons'un Çıkış Tarihi Açıklandı!
Selamlar, bugün sizlerle Minecraft'ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı Minecraft Dungeons üzerinde konuşacağız. Geçtiğimiz günlerde Minecraft, Minecon etkinliğine dahil oldu. Bu etkinlik içerisinde Minecraft'ın 1.15 ve 1.16 sürümleri için çok önemli gelişmeler oldu. Bu gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu bağlantıya tıklayın. Bu yeniliklerin açıklanmasından sonra Minecraft ekibinin üst düzey yöneticileri Dungeons oyunun yeni bir oynanış videosunu yayınlandı. Bununla birlikte oyunun çıkış tarihi resmen belli oldu. Konferans sırasında izletilen oyunun oynanış videosu bittiği zaman katılımcılar tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Detaylar mı? Hemen geçelim.

385aae2a-f46e-4a58-823c-1dd517a2c8eb.jpg

Minecraft Dungeons Nedir?
Minecraft Dungeons, Mojang ekibi tarafından yeni geliştirilen bir Minecraft oyunudur. Minecraft'ın eski oyunu olan Hikaye oyununu bilir misiniz? Tıpkı bu oyunda o oyunu anımsatacak. Oyunumuz genellikle RPG yani hikaye ağırlıklı olacak. Oyunun içerisinde birbirinde eşsiz konular ve içerikler olacak. Kısacası oyuncuya oyundan zevk aldıracak. Tabii ki de her şey hikaye ile sınırlı kalmıyor. Bu oyunda hikayenin yanı sıra aksiyonda olacak. Oyunda aksiyon olmazsa hepimizin olmazımızdır. Bu arada oyun ülkemizde pek fazla ilgi görmese bile yurt dışında oldukça ilgi gördüğünü söyleyebilirim. Aslında bu oyun insanların ilgisini çekti ve Minecraft'ın elçisi olarak görenler bile var. Yapılan bir ankete göre oyuncuların %70'sinden fazlası bu yeni çıkacak oyunu grafik temasından dolayı sevdiğini söylüyor. Tabii işin cididyeti oyunla bitiyor.

minecraft-dungeons-is-diablo-for-people-who-are-intimidated-by-diablo.jpg

Minecraft'ın Yeni Oyunu Ne Zaman Çıkacak?
Adeta Minecraft Dungeons oyunun ne zaman çıkıp çıkmayacağı merak konusu olmuştu. Geçtiğimiz günlerde Minecon etkinliğinde Mojang ekibinin üst düzey yetkilileri nihai açıklamayı yaptı. Yapılan açıklamada, "Oyunumuz henüz yapım aşamasını sürdürüyor. Muhtelemel olarak 2020 yılının ilkbahar aylarında çıkmasını ön görüyoruz." ifadeleri bulunuyordu. Uzun lafın kısacası oyunun çıkış tarihini tam olarak bilmesek bile 3 aylık periyot içinde çıkacağını kısmi olarak biliyoruz. Peki siz oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Şahsen ben bu oyun içeriğini beğendim. ( Hytale oyununa iyi rakip oluyor. )

SEVEN.jpeg

Minecraft Dungeons'un Yeni Oynanış Videosu
Konumuzun başında oyunun yeni oynanış videosunun geldiğini belirtmiştik. Bu belirttiğim oynayış videosunu aşağıda olan videoyu oynatarak rahatlıkla izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu video içerisinde oyunun beklenen grafikler üzerinde olduğunu görebilirsiniz. ayrıca oyun hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz Türkçe dil desteği olan bu bağlantıdan siteye ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu bahsettiğim adres içinde oyun güncellemeleri, yenilikleri ve hatta oyunun içeriği hakkında çok önemli bilgiler bulunmaktadır. ( Anlık bilgi için verdiğim bağlantıdan direkt bildirimleri açabilirsiniz. )

Oynayış Videosu

Minecraft Dungeons'un Satılacağı Platformlar
Oyunun çıkış tarihinin yanı sıra oyunun satılacağı platformlarda merak konusu olmuştu. Neyse ki bu konu hakkında daha da net bir bilgiye sahipsiniz. Sağlam bir kaynaktan edinilen bir bilgiye göre Minecraft'ın yeni oyunu olan Minecraft Dungeons ; Steam, Microsoft, Xbox One, PlayStation 4 ve Nintendo Switch gibi platformlarda bulunacak. Bazı iddialara göre oyun Google'un yeni oyun platformu olan Google Stadia'da bu oyun bulunabilirmiş. Sizce Minecraft'ın yeni çıkış yapacak oyunu bu gibi platformlara giriş yapar mı? Bu konu hakkında düşüncelerinizi mutlaka yorumlar kısmına yazın.

0255d3d2-8dbc-433b-a6cf-c9ef450e6b42.jpg

Minecraft Dungeons Ücretli Mi?
Evet çoğumuzu ilgilendiren mühim kısıma geldik. Bu oyun ücretli mi yoksa ücretsiz mi? Açık konuşmak gerekirse bu konu hakkında pek bir bilgiye sahip değiliz fakat işin mantığına geldiğimiz zaman bazı sonuçlara varabiliyoruz. Bildiğimiz gibi Mojang, Hikaye modu adında bir oyun çıkarmıştı. Bu oyun ücretli olarak satılmıştı ve halende devam ediyor. Hatta bazı oyunları piyasadan kaldırıldı bile... Dediğim gibi işin mantık noktasında oyun paralı olarak olacakmış gibi görünüyor. Zaten işin içinde Playstation 4 gibi platformlar olduğu için oyunun ücretsiz olması gibi bir ihtimal kalmıyor. Oyunun %90 oranlarında ücretli olarak satılmasını ön görüyorum. Sizce oyun dediğim ücretli olarak satılır mı? Yorumlar kısmına yazın.

THREE (1).jpeg
TWO.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:

AyBora ?

Eklenti Paketi & Discord Bot
Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
Başarılı bir konu olmuş. Eline sağlık.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

X For xCruwzy

Youtube : xCruwzy

Discord:

X for xCruwzy#7568

Elmaslar
963
Puanlar
0
Yer
Bursa
Minecraft
xCruwzyYT
güzel anlatımlı ve hoş bir konu olmuş. Eline emeğine sağlık.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Rahim Q.

Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz kişide bulunmaz

Discord:

rahimqbv

Elmaslar
259
Puanlar
14.340
Yer
Azerbaycan
Minecraft
RahimQBV
Facebook
Rahim Qubadov
Twitter
RahimQBV
Başarılı konu olmuş teşekkürler bu bilgiler için bea amma keşke ücretsiz olsaymış oynardık.Oyun sistem gereksinimleri çıktığında yine haberin atarsan sevinirim.Eline sağlık yeniden.

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Oyunun ön-siparişi bugünlerde açılması lazım. Ben aldım çünkü.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Başarılı konu olmuş teşekkürler bu bilgiler için bea amma keşke ücretsiz olsaymış oynardık.Oyun sistem gereksinimleri çıktığında yine haberin atarsan sevinirim.Eline sağlık yeniden.
,
İlk olarak konuyu beğendiğine sevindim. Bunun yanı sıra sana bu konuda katılıyorum. Oyunun ücretsiz olması çok daha iyi olabilirdi...

Oyunun ön-siparişi bugünlerde açılması lazım. Ben aldım çünkü.

Sanırım daha açılmamış ama çıkmasına ramak kalmış :)

SametTR_06

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

SametTR_06#5500

Elmaslar
6
Puanlar
13.470
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı