Sol Reklam
Sağ Reklam

Haber Minecraft Dungeons'ın İlk DLC'si Yakın Bir Zamanda Geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Minecraft-Dungeons-main.jpg

Minecraft Dungeons'ın İlk DLC'si Yakın Bir Zamanda Geliyor!
Minecraft Dungeons'a bu yaz aylarında yepyeni bir DLC gelmesi bekleniyor.
Mojang Studios'un yepyeni büyük oyun projelerinden birisi olan Minecraft Dungeons, 26 Nisan 2020 tarihinde resmen PlayStation, Nintendo Switch Xbox ve bilgisayar platformlarında direkt yayınlanmıştı. Oyunun yayınlanmasının ardından Minecraft Dungeons, oyuncular tarafından genellikle olumlu yönde eleştirilmişti ki halende olumlu yönden eleştirilmeye de devam ediliyor. Özetle Minecraft Dungeons'ın oyuncuları, Dungeons'u sevmişe benziyor. Peki bu sevindirici haberi duyan Minecraft Dungeons'ın geliştiricileri de durur mu? Eh, tabii ki de durmazlar. Dungeons'ın geliştiricileri, Minecraft Dungeons'ın resmi sitesinde yepyeni bir DLC duyurusu yaptı. Anlaşıldığı kadarıyla da oyunun ilk ve devasa DLC'si olacak ki sizlerde seveceksiniz. Eh, madem konumuzda DLC'ye kadar uzayıp geldi. Eh, o zaman konuya da hemencecik geçelim.

i9Z4B1184241_2825090.jpg

Hepinizin gayet iyi bildiği gibi Minecraft Dungeons'ın çıkmasından yana hayli kısa bir zaman geçti. Her ne kadar kısa bir zaman olsa da o Dungeons'ın hevesli geliştiricileri, Dungeons oyunu üzerinde sıkı sıkı çalışmaya devam ediyor. Minecraft Dungeons ekibi, Dungeons'ın resmi sitesinde yeni bir blog yazısı yayınladı. Bu blog yazısı içerisinde oyuncular tarafından gayet iyi tepkiler geldiği ve oyuna yakın zamanda yepyeni içerikler getirileceği geliştiriciler tarafından resmen yazılmış. Bu bahsetmiş olduğum blog yazısının hemen ardından da Minecraft Dungeons'ın ilk büyük DLC'si hakkında geniş kapsamlı bir blog yazısı paylaşılmış. "Peki, Dungeons'ın o resmi sitesinde paylaşılmış olan nihai 2. blog yazısı içerisinde tam olarak nelerden bahsedilmiş?" gibisinden sorular sorduğunuzun farkındayım. Arkadaşlar, öncelikle Minecraft Dungeons'ın ilk DLC'si Temmuz ayında resmen çıkacak ve ismi de Jungle Awakens olacak. Yani en azından Minecraft Dungeons'ın resmi sitesinde öyle bir isme sahip olacağı belirtilmiş. DLC'nin oyuncular tarafından en merak edilen konusu ise hikayesi oldu.

dungeons-dlc-announcement-jungleawakens-keyart.jpg

Doğal Görünümlü Jungle Awakens DLC'sinin Hikayesi ve Amacı Ne Olacak?
Minecraft Dungeons'ın Temmuz ayında yayınlanacak 1. DLC'si olan Jungle Awakens'ın öyküsünde oyuncular; insanlıktan oldukça uzak, riskli bir ormanda gizemli bir güç ile karşı karşıya kalacaklar ve en nihayetinde bu gizemli güç ile savaşa girecekler. Jungle Awakens isimli bu DLC, yapılması gereken o 3 esrarengiz yeni görevin yanı sıra yepyeni silah, zırh ve yapıları da oyuncu kitlesine sunacak. Minecraft Dungeons'ın 2020 senesi içerisinde yayınlanacak olan 2. DLC'si Creeping Winter, oyunun var olan kitlesini tam anlamıyla donmuş doruklara götürecek. Ayrıca sizlere de bahsetmiş olduğum bu mühim Creeping Winter DLC'si hakkında detaylı bilgilerde önümüzdeki birkaç gün içerisinde Dungeons'ın geliştiricileri tarafından açıklanacak. Ha bana sorarsanız da bu Creeping Winter DLC'si, 2020 senesinin kış aylarında gelecek. Zaten DLC'nin ismi ve temasından da gayet net olarak anlaşıldığı gibi kış aylarını konu alıyor. Yani bu da DLC'nin Aralık ve Şubat ayları arasında çıkabileceğini bizlere net olarak gösteriyor. Tabii, bu söylediğimin de bir tahmin olduğunu da unutmayın. Sonuç olarak Minecraft Dungeons'ın geliştiricilerinden birisi değilim. Şimdiyse Mojang'ın ilgi çekici sürprizine gelelim.

minecraft-dungeons-leak.original.jpg

Mojang Studios'un Minecraft Dungeons Oyuncularına Sürprizi Olacak!
Minecraft Dungeons'ın geliştiricisi olan Mojang Studios, aylardan beri o çapraz platform üzerinde çalıştığını ve çok yakın bir tarihte de tüm oyuncularına ücretsiz içerikler sunacağını açıkladı. Konumuzun başlarında da belirtiğimiz gibi Minecraft Dungeons; PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One ve PC platformlarında 26 Nisan 2020 tarihinde resmen yayınlandı. Aradan çok kısa bir süre geçse bile Minecraft Dungeons'ın geliştiricileri de durdurulamıyor. Minecraft Dungeons oyunu, PC ve Xbox One platformları için 56,25 liradan, PlayStation 4 platformu için 84 liradan ve son olarak da Nintendo Switch konsolu için 19,99 dolardan satışa sunuldu. Tabii, işin açıkçası Xbox oyun konsoluna sahip olanların Minecraft Dungeons oyununda hiç ummadığımız kadar çok avantajı vardı. Bu avantaj ise tek Xbox Game Pass abonelerine özeldi. Aboneler, Minecraft Dungeons oyununa ücretsiz sahip olabilirken abone olmayan kişiler ise başka fırsatlardan yararlanabiliyordu.

XboxGamePassMay2020.jpg

Minecraft Dungeons'ın Son Yayınlanmış Olan Tanıtım Videosu
Minecraft Dungeons oyununa 2020 yılı içerisinde getirilmesi ön görülen 2 DLC'den çok detaylı bir şekilde bahsettiğimize göre o nihai olan konumuzun da burada sonuna gelmiş bulunuyoruz. "Ya peki, o aşağıdaki tanıtım videosu da ne?" diyen arkadaşlardan iseniz hemencecik size cevap vereyim. Arkadaşlar, DLC'den bahsettik bahsetmesine de aramızda Minecraft Dungeons'u ilk defa duymuş olan arkadaşlarda olabilir. Bende bu şeylerden dolayı aşağı kısıma Minecraft Dungeons'ın tanıtım videosunu bırakmak istedim. Konuyu buraya kadar okuyan okumayan herkese de ayrı ayrı çok teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:

EchTR

echtr of legend

Discord:

EchTR#1848

Elmaslar
630
Puanlar
8.060
Yer
İzmir
anlatımın çok güzel.

Ainslord

We are the best alayına rest - ANKARAGÜCÜ

Discord:

ainslord#3051

Elmaslar
84
Puanlar
2.405
Minecraft
Ainslord
Her zamanki gibi süper anlatım şekliyle karşımızda :melek:

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

anlatımın çok güzel.

Merhabalar, efendim. Öncelikle anlatım şeklimi beğendiğine çok sevindim ki bu güzel yorumun içinde sana ayrı ayrı çok teşekkür ederim ;) <3

Her zamanki gibi süper anlatım şekliyle karşımızda :melek:

Açmış olduğum konuları her zaman beğeniyor olmanıza çok sevindim ki yapmış olduğunuz bu güzel yorum içinde çok teşekkür ederim ? ?

CormanThor

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

CormanThor / Kerem#5386

Elmaslar
18
Puanlar
1.995
Oyunu sabırsızlıkla bekliyordum,bu anlatımdan sonra oyunu denemek için gerçekten sabırsızlanmaya başladım :) Teşekkürler!

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Oyunu sabırsızlıkla bekliyordum,bu anlatımdan sonra oyunu denemek için gerçekten sabırsızlanmaya başladım :) Teşekkürler!

Öncelikle sizin gibi değerli birisinin konuma yorumu atıyor olması beni sevindirdi ki bu düşünceleriniz içinde teşekkür ederim. Sağlıcakla ;) <3

Cepo

Lost Vanilla !
Elmaslar
7
Puanlar
8.770
Bu güncellemeyi bende bekliyorum.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu güncellemeyi bende bekliyorum.

Xbox Game Pass üyelerine özel olarak bedava verilebilirmiş. Eğer öyle bir şey olursa yine bedavaya gelir, bende çok sevinirim. Hayırlısı bakalım :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı