Sol Reklam

Rehber Minecraft Dungeons Rehberi: Silah ve Ekipman Geliştirme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
Minecraft Dungeons rehberinde sizlere ekipmanlarınızı nasıl güçlendirebileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız.

6iqNAN2aXaMQqcgfpFHqWS.png

2020'de 26 Mayıs'ta çıkacak olan Minecraft Dungeons rehberinden merhaba. Mojang ve Microsoft'un iş birliğiyle çıkmış olduğu, belki de en çok satılacak oyun olma potansiyeline erişebilecek bir oyun. Bu oyunun da ön incelemelerinden ve oynanış görüntülerinden yararlanarak güzel bir rehberini çıkardık. Bu oyunun 2 platformda ön siparişi açıldı. Almayı düşünenler için güzel bir rehber olacağına inanıyorum.

dungeons-rehber-2.jpg

Minecraft Dungeons'taki Ekipmanları Geliştirmek

Bu oyunu oynadığınızda fark edeceksiniz, birden fazla zırh ve ekipman bulunmakta. Ekipman çeşitliliği çok fazla. Bu çok iyi bir özellik. Seçebileceğiniz birçok alternatif zırh ve ekipman bulunmakta. Bu oyuna hoş bir detay katıyor. Tabii ki de ekipman çeşitliliği fazla olunca, özellikler de artıyor. Bu kılavuzda, büyülü puanları nasıl kazanabileceğinizi, nasıl kullanabileceğini ve ne kullanmanız gerektiğini ele alacağız. Temel bilgilerle yavaştan başlayalım.

Minecraft Dungeons'ta seviye atladığınızda, görevleri tamamlayarak, düşmanları yenerek veya başka bir yöntemle size büyü noktaları verilir. Silahlarınızı ve zırhlarınızı yükseltebilirsiniz ve bu ekipmanları envanterinize yerleştirebilirsiniz. Farklı ekipmanların ayrı bir büyü özelliği olduğunu belirtmiştik. Geliştirmek istediğiniz her ekipman için bu özelliklerden birini seçmek zorundasınız.

Bu, iki özdeş kılıcın -evet isterse iki tane aynı demir kılıç olsun- onlar için tamamen farklı büyüleri olabileceği anlamına gelir. Oyun tarzınıza en uygun olanı bulmak için hangi ekipmanı büyüleyeceğinizi kontrol etmek her zaman en iyisidir. Büyülerin farklı seviyeleri vardır, her seviye için farklı büyü puana ihtiyacınız olabilir. Bu, aynı büyülerin farklı seviyelerde farklı büyü puanı gerektirdiği anlamına gelir. Ekranın altındaki araç çubuğunuzun en soluna bakarak kaç tane büyü noktanız olduğunu izleyebilirsiniz. Yanında sayı gösteren küçük bir mor simge var. Bu da sizin ne kadar büyü puana sahip olduğunuzu gösteriyor.

minecraft-dungeons-beta-toolbar-01.jpg

Oyuna başlamadan önce, Minecraft Dungeons'ta bulunan bütün ekipmanlara ve zırhlara hakim olduğunuzdan emin olun. WindowsCentral bu ekipmanları listelemiş bir biçimde size sunmuştur. Her şeye hazırsak, artık başlayabiliriz.

1. Seviye atlamak için deneyim puanı kazanmanız gerekir. Bu deneyim puanlarını kazanmak da çok basit. Düşmanları yenerek, hikayede ilerleyerek, görevleri yaparak kazanabilirsiniz.

minecraft-dungeons-beta-upgrade-screen-02.jpg

2. Yeterli deneyim puanı aldığınızda ve seviye atladığınızda, ekrana bir mesaj gelir.

minecraft-dungeons-beta-upgrade-screen-03.jpg

3. Düşmanlardan uzak ve güvenli bir alana gelene kadar bekleyin, ardından envanter ekranınızı açın. Bu, yükünüzü özelleştirdiğiniz ve tüm ekipmanlarınızı görüntülediğiniz yerdir. Yeni donanımları donatmak veya yükünüzü değiştirmek için biraz zaman ayırın ve neyi yükseltmek istediğinize karar verin.

minecraft-dungeons-beta-upgrade-screen-04.jpg

4. Artık eşyanızı yükseltebilirsiniz. Gerekli büyü puanını vererek istediğiniz büyüyü basabilirsiniz.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Özellikle benim gibi Minecraft Dungeons'u önden sipariş edip yeni başlayan arkadaşlar açısından gayet yararlı bir, "Rehber" içeriği olmuş ki artık bu konu sayesinde oyun içerisinde olan silah ve ekipmanlar hakkında da daha fazla bilgi sahibi oldum. Aynı zamanda da güzel anlatım olmuş ?

S

sooply

Ziyaretçi
Özellikle benim gibi Minecraft Dungeons'u önden sipariş edip yeni başlayan arkadaşlar açısından gayet yararlı bir, "Rehber" içeriği olmuş ki artık bu konu sayesinde oyun içerisinde olan silah ve ekipmanlar hakkında da daha fazla bilgi sahibi oldum. Aynı zamanda da güzel anlatım olmuş ?

Silah ve ekipmanlardan değil, onları nasıl geliştirebileceğimizden bahsediyorum. Keşke okusaydın.

PekReyiz

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

PekReyiz#5424

Elmaslar
5
Puanlar
0
Minecraft
inan
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı