Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Minecraft - Bir Envanter Eşyası: Pusula

• Konuyu başlatan Silinen üye 78915
  • Başlangıç Tarihi
  • 1.232
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
image.jpg

Minecraft Envanter Eşyası: Pusula
Bu konuyu okurken dikkatli ol! Yönünü kaybetme!

Minecraft'da gezinmek ve kaybolmak oldukça kolaydır. Köyleri arıyor, canavarlara saldırıyor veya malzeme topluyor olabilirsiniz. Kaybolduğunda, geri dönüş yolunu nasıl buluyorsun? Bu kolay. Bu konuda pusula hakkında tüyolara sahip olacaksınız.

Minecraft'a 1.1.0 sürümünde, Eylül 2010'da piyasaya sürülen pusulalar eklenmiştir. Tek bir amaca hizmet ederler, dünyanın ortaya çıkış noktasına işaret ederler. Eğer vahşi doğada dolaşmayı planlıyorsanız, bir tanesini yanınıza almanız önerilir, böylece eve geri dönüş yolunu bulursunuz.

Dışarı çıkmadan önce, yatma noktanızı yatağınızda uyuyarak sıfırladığınızdan emin olun.

2019-08-16_11.05.28.png

Minecraft pusulasının yapımı oldukça kolay. Redstone tozu etrafında düzenlenmiş dört demir külçeye ihtiyacınız olacak. Bazen köylerde, kalelerde ve gemi enkazı sandıklarında pusula bulabilirsiniz. Kütüphaneci köylülerde size belirli bir mücevher karşılığında verebilir.

Java Sürümü’nde çıraklar seviyesindeki Kartograflar köylüleri 13 zümrüt ve pusula için bir okyanus gezgini haritası satacak ve yolculuk düzeyindeki Kartograflar köylüleri 14 zümrüt ve bir pusula için bir ormanlık keşif haritası satacaktır.

:mc_345-0: Pusulalar, 1.13 ve 1.14 sürümünde kayıp ve batmış gemilerin içinden de çıkabilir. Madenlerin içerisinde ki zindanlarda %26 ihtimalle çıkma oranı bulunmaktadır.

patrick

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
23
Puanlar
6.270
Yer
İstanbul & United Kingdom
Minecraft
patrick
güzel anlatım biçimi, kısa ve öz.
patrick bunu beğendi.

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.441
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
Eğer hayatta kalma modunda oynuyorsanız paha biçilemez bir eşya... Yatak bulup evimi kaydetmek için koyun avına çıktım ve evimi kaybettim; bulamadım. Eline sağlık :))

X For xCruwzy

Youtube : xCruwzy

Discord:

X for xCruwzy#7568

Elmaslar
963
Puanlar
0
Yer
Bursa
Minecraft
xCruwzyYT
Güzel bir anlatım ve güzel bir konu. Başarılar.

bynys

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
16
Puanlar
13.270
Gayet iyi bir konu, merak ettiğim eşyalardan biriydi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı