Sol Reklam

Çözüldü MINECRAFT AÇILIP, DONUYOR

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hoebag89

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
13.195
Yer
İstanbul/Sarıyer
Merhabalar. Yaklaşık 1 haftadır bu problemi yaşamaktayım. Minecraft açılıyor, mojang yazısını geçtikten sonra olması gerektiği gibi menüye atıyor. 15-30 saniyelik bir süreç geçtikten sonra oyun donuyor. Arkadan klasik müziği devam ediyor, donmuş olmasına rağmen herhangi bir yere tıkladığımda buton sesini alabiliyorum fakat görüntü menü de takılı kalıyor. Bazen direk mojang yazısı yükleme ekranında takılı kalmakta. Bazen oyun içerisine rahatça girebiliyorum ancak yaklaşık 1 dakika sonra oyun tekrar tamamen donuyor ve çöküyor.
İlk başta tlauncherde bu hata ile karşılaştım. İlk başlarda exit code 1 hatasını veriyordu. Java'nın ve ekran sürücülerinin güncelliğinden emin olduğum halde aynı sorunlar devam etti. Youtube'de gördüğüm üzere birkaç çözüm denedim ancak - ram vermeyi, forge ile girmeyi eski java sürümleri, javanın minecraft olaran sürümünü, ekran kartının eski sürümüne dönmeyi, .minecraft klasörünü silmeyi, komple format atmayı, başka free launcherler ile girmeyi - pek bir çözüm olmadı.

En son çözüm bulamadığımdan bende xbox gamepass üzerinden orijinal minecraft'a eriştim. Minecraft java edition kısmından standart sürümlerle veya fabric kurulu sürümler ile oyunu rahatça oynayabiliyorum. Bugün ihtiyaçtan kaynaklı shader ile minecraft'a girmek istedim. Optifine'nin kendi sitesi üzerinden optifineyi indirdim ve sürüm olarak kurdum. Ancak girmeye çalıştığımda üstte bahsettiğim olayın aynı şekilde devam ettiğini gördüm. Arkadaşların nacizane fikrinden yararlanarak birde hile kurmayı denedim. Aynı şekilde hileli sürümde de bu problem devam ediyor.
Birkaç forumda gezindiğim üzere ekran kartı ile çalıştığından, grafik işlemci ile çalıştığından emin olun gibi birkaç yönlendirme mevcuttu fakat 2020 dahil eski yazılar olduğu için yönlendirmelerde uyuşmayan durumlardan kaynaklı pek bir ilerleme kaydedemedim.
Ekstra olarak oyuna standart sürümle girdiğimde f3'e bastığımda bir üstte yazdığım gibi ekran kartım ile oyunu oynuyorum. Ondan da emin olduğum halde bu donma problemi devam ediyor. Minecraft üzerinden en son aldığım hata da exit code -805306369.

Yardımcı olup, el atabilecek arkadaşlar çıkarsa çok memnun olurum.
Hayırlı günler.

Insightonsoft

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

SkyDose#4245

Elmaslar
3
Puanlar
1.995
Minecraft
SkyDose
Başka crack launcherlar kullanmayı denediniz mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı