Sol Reklam
Sağ Reklam

Haber Minecraft 20w15a - Nether'a Yeni Eklenen Şeyler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
Minecraft'a yeni gelecek olan 1.16 sürümünün yeni Snapshot sürümü çıktı! Bu snapshot sürümünde yeni bloklar, durumlar ve biyom eklendi.
snapshot-1.png

Yeni Eklenen Bloklar
Nether'a artık işlevi olan ve görünüme sahip yeni bloklar eklendi. Kara taş, kırık taş ile aynı işleve sahip. Bu blokla artık taş ile ilgili eşyaları yapabiliriz. Fırınlar, aletler falan, yani kısacası taş ile ilgili her şey! Kara taşın merdiveni, basamağı ve duvarı eklendi. Ayrıca kara taşın yanında cilalı kara taş da eklenmiş oldu. Bir şeyi daha belirtmek isterim, cilalı kara taşın düğmesi ve basınç plakası da eklendi. -Şu anlık cilalı kara taş çalışma masasından ve taş kesiciden yapılabilir fakat şöyle bir durum var, cilalı bazalt için de aynı şey geçerliydi, sonradan fırında ısıtarak bu cilalı bazaltı elde ettik. Aynı şey bu blokta da geçerli olabilir. Ayrıca bunu düzeltmek için tam sürüm değil de tekrardan Snapshot çıkarabilirler.-

Nether tuğlaları ile yapılan Nether tuğla bloklarına da bir alternatif blok geldi. Yontulmuş Nether ve Kırılmış Nether. -şu anda bloklar Türkçe değil tamamıyla kendi çevirim- Bu bloklar ile Nether Kaleleri'ne bir güncelleme gelebilir, Nether Kulesi'nin yapısı değişebilir. O kadar şey değişti ve yenilik eklendi. Bence bu kaleler de değiştirilmeli. "Yine Snapshot çıkabilir." teorileri de hâlâ geçerli bu yüzden.

Evet, 2 yeni blok daha var. Birisi Kuvars Tuğlası. Çok değişik bir yapısı var. Yapısal anlamda Minecraft'a hoş bir görünüm sağlayabilir. Diğer bir blok da Ruh Kamp Ateşi, mavi bir görünüme sahip. Dekorasyon olarak hoş bir görünümü var.

snapshot-2.png

Yeni Biyom: Bazalt Deltaları

Bu biyomda kırık taş ile aynı olan, sadece görünümleri farklı olan kara taşları bulabilirsiniz. Burası volkanik kalıntılar olarak da geçer. Harika bir hissi var bu biyomların. Özel bir efekti ve atmosferi var. Burada genellikle Magma Kübü ortaya çıkar ve bu ortamı sever.

Bu biyomların yanı sıra Nether dünyasına özel müzikler eklendi. Bu müzikler gerçekten çok hoş duruyor. Oyuna girip bu müziklere de bakabilirsiniz.

snapshot-3.png

Fırlatıcılar
Fırlatıcılar ile artık eyer takılabilen canlılara eyer takabiliyoruz. Ayrıca bu özellik lamalar için de geçerli. Biliyorsunuz ki lamalara halı takıyoruz. Fırlatıcının içine halı koyup fırlatırsanız lama halıyı alacaktır. Şöyle bir not düşelim: binek hayvanlarla dost canlısı olmanız, yani onları evcilleştirmeniz gerekir. Mooshroom inekleri içinse eskiden fırlatıcıya makas koyup onları kırpmaya çalıştığımızda kırpamıyorduk. Artık kırpabileceğiz.

snapshot-4.png

Piglin Flaması
Bu flama şekli Piglin'in burnunu ele alıyor. Üstteki resimde Piglin ile flamasının yan yana duruşu var. Güzel bir görüntü katıyor bu da. Böyle bir flama şeklinin eklenmesi iyi oldu. Piglin burnu ile değişik flamalar yapılabilir artık.

snapshot-5.png

Morlaşmış Yolgezer

Yolgezerler, -strider olarak da geçerler- lavda yürüyemedikleri zaman mor bir görünüm alırlar ama hâlâ lavın dışında bir yerde yaşayabilirler. Lav onların yol dostuysa, su da onların baş düşmanıdır. Yani onların zayıf noktaları sudur. Yavruları üstte olduğunda onlar morlaşmazlar. (Şu anda bu yolgezer ile alakalı bir hata var fakat bir sonraki çıkacak olan sürümde düzeltilir.)

Bu güncelleme bu kadardı, şu ana kadar bu güncellemeler sayesinde Nether Güncellemesi en çok sevilen güncellemelerden bir tanesi olabilir. İleride tekrardan Snapshot çıkması dileğiyle...

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.491
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Oyuna çok güzel şeyler ekleniyor ama ben yüksek sürümleri sevmiyorum malesef.​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Test sürümlerinden gördüğüm kadarıyla yeni 1.16 sürümü dünya çapında bomba yaratacak ki yeni gelen güncellemelere hayran kaldım :)) <3

S

sooply

Ziyaretçi

KEDİ MC

KediMC.Keyubu.Com

Discord:

BordoMavi#0001

Elmaslar
184
Puanlar
0
Minecraft
KediMC
Oyuna gerçekten güzel şeyler geliyor fakat maalesef bende yüksek sürüm sevmiyorum. Daha doğrusu sevemiyorum.​

S

sooply

Ziyaretçi
Oyuna gerçekten güzel şeyler geliyor fakat maalesef bende yüksek sürüm sevmiyorum. Daha doğrusu sevemiyorum.​

Nedense bu tür cümleleri saçma buluyorum, güzel diyorsunuz fakat sevemiyorum diyorsunuz.

KEDİ MC

KediMC.Keyubu.Com

Discord:

BordoMavi#0001

Elmaslar
184
Puanlar
0
Minecraft
KediMC
Nedense bu tür cümleleri saçma buluyorum, güzel diyorsunuz fakat sevemiyorum diyorsunuz.
Konuyu sevmedim veya eklenen şeyleri sevmedim demiyorum. Sadece yüksek sürümde oynamayı sevmiyorum dedim.​

AyBora ?

Eklenti Paketi & Discord Bot
Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
Yazı fontunu değiştirebilirsin biraz okumakta güçlük çektim. Onun haricinde süper tanıtmışsın.

S

sooply

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı