Sol Reklam
Sağ Reklam

Haber Minecraft 1.18'in İlk Sürümü Yayımlandı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Finduk

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
50
Puanlar
2.070
1.18 Güncellemesi İlk Sürüm Geldi!
8 Haziran 2021 tarihinde Minecraft'ın 1.17 sürümü yayınlanmıştı. Caves & Cliffs güncellemesinde oyun, elden geçirilmiş bir cevher sistemi, ametist cevherleri,
keçiler gibi birçok yeni özellik almıştı. Caves & Cliffs Part I‘in yayınlanmasının ardından, Minecraft 1.18 sürümünde nelerin geleceği az çok biliniyordu.

Minecraft 1.18 Sürümde Yenilikler Neler?
Bu sürüm ile gelen değişikliklerin daha iyi olduğunu söyleyebilirim. İlgi çekici ve heyecan verici yenilikler mevcut. Caves & Cliffs‘in ikinci bölümüyle birlikte Minecraft dünyası yeni bir görünüme bürünüyor yani tanınmayacak kadar değişecek. Yeni gelen 1.18 sürümü ile beraber yeni biyomlar eskiye göre, daha gerçekçi ve daha yüksek dağlardan oluşmaktadır. Aynı zamanda mağarların ve yeraltı alanların oluşumu duyurulan değişikliklerin arasındadır.

Bu yeni sürüm ile beraber kömür ve cevherlerin dağılımı da değişecek. Elmas elde etmeye çalışırken, oyuncular zorlandıkları için 1.17 sürümden daha kolay olacağını duyuruldu.

Değişikler aynı zamanda lav ve su üretme süresini de etkileyeceğini belirtmek istiyorum. Canavarlar tamamen karanlıkta görünecek. Aşağıda cevher dağılımının haritası bulunmaktadır, inceleyip görebilirsiniz.

finduk-1.webp

Önemli bir bilgi, Minecraft'ın önceki sürümlerinde oluşan dünyaların beta 1.18'de başlatılmaması. Ne yazık ki, sadece yeni bir oyun oluşumundan sonra tekrar oynayabileceksiniz.

minecraft-1-18.jpg

Minecraft 1.18 Sürümü Nasıl Yüklenir?
  • Minecraft’ın orjinal web sitesinde yayınlanan güncelleme verilerini içeren zip dosyasını indirmeniz gerekli. Buradan indirebilirsiniz.
  • Sıkıştırılmış verileri Minecraft’ın klasörüne atın. Aşağıda bulunan bilgileri doğru klasörü bulmanız için kısa talimatlar;
  • Oyunun başlatıcısını açın ve sonra “Kurulumlar” sekmesine gidin. “Modified”ı seçin;
  • Oyunu başlatın ve başlatıcının kalan dosyaları indirmesi için izin verin;
  • Oyuna eklenen yeni özellikleri keşfedin ve eğlencenin keyfini çıkarın.

Minecraft Veri Klasörü Nasıl Bulunur?
Windows: Win R’ye basın ve %appdata%.minecraft yazın. Ardından Tamam’ı tıklayın;
Mac OS X: Menüde Finder(Finder)’da “Klasöre git”i işaretleyin ve ~/Library/Application Support/minecraft yazın;
Linux: Uygun kısıma ~/.minecraft veya /home/[kullanıcı adınız]/.minecraft/ yazın.

Son düzenleme:

iLion_

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
LireonStudios

Discord:

ByCalypso#4909

Elmaslar
88
Puanlar
4.330
Minecraft
ByCalypso
lütfen ındırme lınkı atarmısın.

Finduk

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
50
Puanlar
2.070

PyramidHead

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

The_Sepultura#8776

Elmaslar
218
Puanlar
3.575
Yer
Bakü
Minecraft
Umuts
1.18 Güncellemesi İlk Sürüm Geldi!
Geçtiğimiz ay, 8 haziran 2021 tarihinde Minecraft'ın 1.17 sürümü yayınlanmıştı. Caves & Cliffs güncellemesinde oyun, elden geçirilmiş bir cevher sistemi, ametist cevherleri,
keçiler ve diğer birçok yeni özellik almıştı. Caves & Cliffs Part I‘in yayınlanmasının ardından, Minecraft 1.18 sürümünde nelerin geleceği az çok biliniyordu.

Minecraft 1.18 Sürümde Yenilikler Neler?
Bu sürüm ile getirilen değişiklikler düşündüğümden daha iyi olduğunu söyleyebilirim, aslında çok ilgi çekici özellikler mevcut. Caves & Cliffs‘in ikinci bölümüyle birlikte Minecraft dünyası yeni bir görünüme bürünüyor yani tanınmayacak kadar değişecek. Yeni gelen 1.18 sürümünde yeni biyomlar eskiye göre, daha gerçekçi, daha yüksek dağlar ve mağaraların ve yeraltı alanların oluşumu duyurulan değişiklerin bir kısmı.

Bu yeni sürüm ile beraber kömür ve cevherlerin dağılımı da değişecek. Elmas elde etmeye çalışırken, oyuncular zorlandıkları için 1.17 sürümden daha kolay olacağını duyuruldu.

Değişikler aynı zamanda lav ve su üretme süresini de etkileyeceğini belirtmek istiyorum. Canavarlar tamamen karanlıkta görünecek. Aşağıda cevher dağılımının haritası bulunmaktadır, inceleyip görebilirsiniz.

finduk-1.webp

Önemli bir bilgi, Minecraft'ın önceki sürümlerinde oluşan dünyaların beta 1.18'de başlatılmaması. Ne yazık ki, sadece yeni bir oyun oluşumundan sonra tekrar oynayabileceksiniz.

minecraft-1-18.jpg

Minecraft 1.18 Sürümü Nasıl Yüklenir?
  • Minecraft’ın orjinal web sitesinde yayınlanan güncelleme verilerini içeren zip dosyasını indirmeniz gerekli. Buradan indirebilirsiniz.
  • Sıkıştırılmış verileri Minecraft’ın klasörüne atın. Aşağıda bulunan bilgileri doğru klasörü bulmanız için kısa talimatlar;
  • Oyunun başlatıcısını açın ve sonra “Kurulumlar” sekmesine gidin. “Modified”ı seçin;
  • Oyunu başlatın ve başlatıcının kalan dosyaları indirmesi için izin verin;
  • Oyuna eklenen yeni özellikleri keşfedin ve eğlencenin keyfini çıkarın.

Minecraft Veri Klasörü Nasıl Bulunur?
Windows: Win R’ye basın ve %appdata%.minecraft yazın. Ardından Tamam’ı tıklayın;
Mac OS X: Menüde Finder(Finder)’da “Klasöre git”i işaretleyin ve ~/Library/Application Support/minecraft yazın;
Linux: Uygun kısıma ~/.minecraft veya /home/[kullanıcı adınız]/.minecraft/ yazın.
O Beklediğim An Geldi Teşekkürler Paylaştığın İçin

xLinLord

Fırında Isıttığım İlk Taş
Emekli
Hosting Görevlisi

Discord:

SakuraFX#0001

Elmaslar
38
Puanlar
2.305
Minecraft
xLinLord
Yararlı bir konu. Çok merak ediyorum sürümü.

Chef

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
27
Puanlar
955
İndirdim ve maceraya başladım (:

bor4_

play.destrada.pw!

Discord:

bor4#0204

Elmaslar
109
Puanlar
520
Minecraft
bor4
Şu block limitlerinin artışı, bitiriyor beni. Bambaşka bir Minecraft geliyor sanki. 2014 MCSG zamanlarından nerelere geldi Minecraft. Tek eksiği, eski kitlesi...

Gayet bilgilendirici ve Tanıtıcı bir içerik olmuş. Yazılarınızı beğeniyorum, devamını beklerim. İyi forumlar...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı