Sol Reklam

Haber Minecraft 1.17 Sürümü Shapshot Çıktı - Gelen Yeniliklerle Tanış!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eratonos

No Mercy

Discord:

blackeratonos

Elmaslar
344
Puanlar
4.935
Yer
Azerbaijan, Baku
Minecraft Gün Gittikçe Değişiyor

mctr-1.17.jpg

İlk kez Minecraft'ın Java sürümü için 1.17 snapshot sürümü çıktı. Bende bu gün sizlere Minecraft 1.17 Snapshot 20w45a sürümünü tanıtacağım, her yeni gelen sürümün ilk snapshot sürümünde nedense çok dolu oluyor. Şimdiki snapshot Mağaraları kapsadığı için bunlardan bahsedeceğim tabi ki, bunların yanında oyuna yeni bloklar, eşyalar, madenler, özellikler ve olmazsa olmazımız buglar geldi.

Minecraft 1.17 Snapshot 20w45a
Yeni Gelen Bloklar
Mumlar
Görseli
Yapımı

Mumlar toplam 4 aşamadan oluşurlar ve her aşamasında daha çok bloğa ışık saçarlar.
  1. Aşamada toplam 1 blok aydınlatır.
  2. Aşamada toplam 4 blok aydınlatır.
  3. Aşamada toplam 7 blok aydınlatır.
  4. Aşamada toplam 10 blok aydınlatır.
Mumları yakabilmek için size çakmak veya çelik lazım, bunları bulduktan veya yaptıktan sonra muma yaklaşın ve sağ tıklayın böylece mumunuz yanacaktır,
mumunuzu söndürmek içinse boş elinizle yine sağ tıklayın.
Mumlar renklidir onları renklemek için bize bir boya ve bir mum lazım olacaktır. Ayrıca mumları pastanızın üzerine de yerleştire bilirsiniz. Mumlar su altına da konula bilinir fakat yanmazlar

1604573973371.png
1604575737341.png
Amethyst Geodes/Tomurcukları
Görseli
Yapımı

Bu bloklar sadece yer altında yeni gelen oluşumlardan buluna bilmektedirler.
Yeni oluşumda bunun haricinde yeni bloklarda var. Amethyst bloklarını elde etmek mümkün ama tomurcuklananlarını almak ise mümkün değil.
Kıra bilmek içinde elinizde demir veya daha üstü bir kazma bulunmalı.

1604576239117.png
1604576682074.png
Bakır
Görseli
Yapımı

Bakırlar demirleri bulduğumuz katmanlarda bulabilmek mümkündür,
ilk zamanlarda çok sık damarlardan oluşacağı söylense de bu shapshot sürümünde az bulunacağı söylendi. Bakırları kullanarak bloklar, basamaklar, merdivenler yapabiliriz.
Bakırı diğer bloklardan farklı kılan özelliği 50-80 Minecraft günü arasında oksitleşiyorlar bu oksitleşmiş blokları kırarak da yeni bloklar elde edebilirsiniz (merdiven, basamak gibi).
Eğer bakırın oksitleşmesini istemiyorsanız bir adet bal peteğini kullanın (üretim masasında yan-yana koyunuz).

1604579482902.png
1604579640065.png

(Bir tanede olsa yeter)​
Paraponer
Görseli
Yapımı

Bu praponeri kullanarak gökteki yıldırımları kendisine doğru çekiyor.
Bunu kullanarak köylüyü cadıya çevirebilirsiniz örneğin. Paraponerleri yatay, dikey gibi farklı şekillerde kullanıla bilinir.

1604581393674.png
1604583385830.png
Teleskop
Görseli
Yapımı

Eskiden bir şeyleri görmek için Optifine kullanırdık ama bu gelen güncellenme sayesinde artık teleskopu kullanarak yaklaşabileceğiz.

1604586370835.png
1604585187914.png
Tinted Glass
Görseli
Yapımı

Bu cam diğer camlardan farklı olarak ışık geçirmiyor,
bunu ne için kullanabiliriz derseniz örnek olarak mob farmı yaptığımız zaman ışıkları dengeli olarak ayarlamaya çalışırdık ama şimdi ise etrafını camlarla kapatmamız yetecektir.

1604587327771.png
1604587375599.png

Yeni Gelen Diğer Özellikler

Bildiğin gibi eskiden kazanlara sadece su konulabiliyordu, ama şuan gelen güncellenmeyle artık kazanlara lavda yerleştirebileceğiz. Bunun sayesinde kolayca çöp kutusu olarak kullanabiliriz. Oyuna gelen yeniliklerden biri ise paketler, paketler sayesinde aletlerimizi/eşyalarımızı/büyülerimizi bunların içerine yerleştirebileceğiz. Önceden sadece çimenleri pati yoluna dönüştürebiliyorduysak şimdiyse diğer tüm toprak kategorisinde olan blokları da çevirebileceğiz. Artık vagonları ve rayları sualtından da hareket ettirtebileceğiz ama suyun altındayken normalden kat-kat yavaş ireler. Kendimize shulker toplamak için hep end'e gitmemiz gerekiyordu ama şimdi eskisinden farklı olarak shulkerların toplarını bir-birlerine çaptırarak onları çifleştire biliyorsunuz. Oyunumuzda fps iyileştirmek için xp boyutların değişiklik uygulanarak büyütülmüştür. Bana göre bu tarz güncellenmelerin gelmesi bir yandan iyiyken bir yandan abartıldığını düşünüyorum çünkü ben ve benim gibi insanlar oyunun eski ve sade halini severdik o zaman oyuna yeni başlayan bir kullanıcı olsaydık da oyunu anlamamız zor olmazdı ama şuan ise yılların oyuncusu olmama bakmayarak bazen bana bile bunlar karmaşık geliyor, bazı gelen yenilikler çok güzelken bazıları çok gereksiz oluyor. Duy bizi Mojang, duy bizi Microsoft. Oyun artık bir yerden sonra modlu sürümlerinden bir farkı kalmayacak gibime geliyor ama umarım veya umarız hayırlısı olur. Bu arada Mojang'dan veya Microsoft'dan sunucular için bir koruma sistemi getirmesini beklerim çok güzel olur bence. Son olarak da oyunculardan duyduğum bir cümleye göre bu Paraponerlerin oyuna gelme maksadı yünleri korumakmış tabi ne kadar doğru olduğunu bilemem ama bana mantıklı geldi ya size?

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim
Premium

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.488
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Oyun gittikçe daha güzel bir hale geliyor..​

Eratonos

No Mercy

Discord:

blackeratonos

Elmaslar
344
Puanlar
4.935
Yer
Azerbaijan, Baku
A

airelzz#1228

Ziyaretçi
Çok güzel bir konu olmuş, bu gidişle minecraft daha iyi bir hal alıyor :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu test sürümünün çıkış anı benim forumdan ban yediğim günlerdi. (Akşam 3-5 gibi.) Girdiğimde de mağaralar yoktu, üzüldüm.

xPucciGqng

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
371
Puanlar
3.835
V

Viasly

Ziyaretçi
Oyun gittikçe daha güzel bir hale geliyor..​
Oyun gün geçtikçe modluya doğru gidiyor gibi daha çok. Son sürümler bir en azından ilgi çekecek hale geldi gibi düşünüyorum minecraft oynamayan fakat son sürümlere şaşıran insanlar gördüm.​

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı