Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Minecraft 1.16'nın En Popüler 3 Shader Modu!

Ravolt

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Emektar

Discord:

Ravolt#8521

Elmaslar
489
Puanlar
12.305
Yer
İstanbul
Minecraft
Ravolt
Minecraft 1.16'nın En Popüler 3 Shader Modu!
Minecraft 1.16 sürümünde kullanabileceğiniz en popüler shaderleri sizler için listeledik.
Minecraft'ın orijinal dokularından ve efektlerinden sıkıldıysanız shader modları tam size göre. Konu içerisinde derlediğimiz shaderlerden birini seçerek siz de oyundan alacağınız hazzı bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Bilmeyenler için de kısa bir şekilde shaderin ne olduğunu anlatalım.

Shader, kelime anlamı olarak gölgelendirme/gölgeleme anlamlarına gelir. Başlarda mod yapımcıları her ne kadar gölgelendirmeler üzerine çalışmalar sergileseler bile oyuna gelen güncellemeler doğrultusunda kendilerini geliştirmiş ve gölgelendirmelerin üzerine birçok özellik eklemişler. Bunlara verilebilecek en güzel örnekler; suların, çimenlerin dalgalanması, ağacın yapraklarının sallanması.

Daha fazla uzatmadan sizler için derlediğimiz shader modlarına bir göz atalım.

BSL.png

BSL Shaders
Gerçek zamanlı gölgeler, hacimsel ışık, özelleştirilebilir bulutlar ve su gibi özellikleriyle ön plana çıkan bu shaderimiz sinematik, ekran görüntüleri için gerçekten birebir. Listelediğimiz shaderler arasında benim en çok sevdiğim ve kullandığım bir shader.

BSL2.png

Bitslablab'ın yapmış olduğu BSL shader, donanımınızı fazla zorlamadan alabileceğiniz en net ve en iyi görsel şöleni size sunuyor. Renk artışı, gece olunca ortaya çıkan cansız renkler ve özel meşale ışıkları/yansımaları da yanında getirdiği ufak ve tatlı detaylar.

İndirme Linki: TIKLA
  • Orijinal sitesidir. O yüzden virüstotal koymuyorum, indirdikten sonra kendiniz virüstotalden geçirebilirsiniz.

SEUS.png

SEUS (Sonic Ether's Unbelievable Shaders)

Sonic Ether's Unbelievable Shaders, çok sevilen farklı bir shader modu üzerinde yapılan modifikasyonun sonucunda ortaya çıkmış, son dönemlerde de popülerliğini koruyan ve kullanılan shader modudur. Yumuşak doğal aydınlatma, yağan yağmurun dokunduğu her yüzeye bir parlaklık katması, gerçeğine birebir yakın bulutlar ve daha birçok ince detay bu shader modunda sizi bekliyor.

SEUS2.png

SEUS birçok sürüme sahip. Bu sürümlerin arasında en çok dikkatinizi çekebilecek ve güncel olan sürümü SEUS Renewed'i kullanmanızı tavsiye ediyorum.

• Orijinal sitesidir. O yüzden virüstotal koymuyorum, indirdikten sonra kendiniz virüstotalden geçirebilirsiniz.

CHAO.png

CHOCOPIC13's Shaders

Esas olarak dinamik gölgeler, rüzgarın yapraklara olan hoş etkisi, gerçeğe yakın güneş ışığı ve estetik su modeli. Chocopic13'ün Minecraft'ın alt versiyonları için daha az ve daha fazla yoğun rengine sahip birkaç sürümü de var. Dilediğinizi seçerek kullanabilirsiniz.

CHAO2.png

Minecraft 1.16 ve 1.15 için şu aşamada beta sürecinde gözüküyor. Yine de verdiğim linkten indirerek 1.16'da stabil bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu hali bile gerçekten çok hoş.

• Curseforge üzerinden güvenli bir şekilde indirebilirsiniz. Virüstotal koymuyorum, kafanızda soru işareti olursa indirdikten sonra kendiniz taratabilirsiniz.

Kurulumunu Tekrar Hatırlatmakta Fayda Var
  • Öncelikle verdiğim linkleri takip ederek gereken dosyaları yükleyin,
  • İndirdiğiniz .zip dosyasını Minecraft'ın yüklü olduğu dizinde bulunan "shaderpacks" klasörüne kopyalayın,
  • Oyuna giriş yapın ve seçeneklere tıklayıp görüntü ayarlarına girin.
  • Açılan yerden Shader'lara tıklayıp yüklediğiniz dosyayı seçin ve tamama tıklayın.
  • Keyfini çıkarın!
  • NOT: Shader modunu kurabilmeniz için oyununuzda Optifine kurulu olması gerekir.

Son düzenleme:
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı