Sol Reklam

Haber Minecraft 1.16.2'nin Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ravolt

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Emektar

Discord:

Ravolt#8521

Elmaslar
489
Puanlar
8.805
Yer
İstanbul
Minecraft
Ravolt
f2cd344c2e6533ee390a90f71d2ebff391c65adfr1-1200-741v2_uhq.jpg

Minecraft 1.16.2'nin Çıkış Tarihi Belli Oldu!
11 Ağustos İtibariyle Yayınlanacak 1.16.2'nin Detaylarına Hep Beraber Bakalım!
11 Ağustos 2020 itibariyle yayınlanacak olan 1.16.2 için ufak detaylar paylaşıldı. Bu detaylar arasında Canavar Piglin yumurtaları, çeşitlendirilebilir-özelleştirilebilir biyomlar için deneysel destek ve bir çok hata düzeltmesi var. Hep birlikte düzeltilen hatalar, eklenen detaylar ve değişiklikleri inceleyelim.

Eklenenler

1597073741330.png
  • Canavar Piglin (Piglin Brute) ve yumurtası. Tam olarak çevirisini bilmediğim için bu şekilde itham edeceğim. Bu arkadaşımız altın baltalar kullanan yeni ve daha güçlü bir piglin çeşidi. Düz piglinlere göre oyunculara karşı her zaman düşmancıllardır. Sizin ona saldırmanıza gerek yok, o size her şekilde saldıracaktır.
    • 25 kalp cana sahiptirler.
    • Sadece burç kalıntılarında doğabilirler.
    • Yaşlı gardiyan, Shulker gibi öldürüldükten sonra tekrar doğmazlar.
  • mushroom_grow_block Blok etiketi eklendi.
    • Bu blok etiketi Miselyum, Podzol, Kızıl Nesilyum ve Çarpık Nesilyum bloklarını ilgilendiriyor.
    • Işık seviyesi yüksek olsa bile mantarların hangi blokların üzerine yerleştirilebileceğini ve büyük mantarların hangi blokların üzerinde büyüyebileceğini belirlemek için kullanılır.
  • base_stone_nether Blok etiketi eklendi.
    • Bu blok etiketi nether taşı, bazalt ve kara taş bloklarını ilgilendiriyor.
    • Nether'de bir maden damarı oluşturulduğunda antik kalıntıların hangi blokların yerini alabileceğini belirlemek için kullanılır.
  • base_stone_overworld Blok etiketi eklendi.
    • Bu blok etiketi taş, granit, diyorit ve andezit bloklarını ilgilendiriyor.
    • Overworld'de (Dünya) maden damarları oluşturulduğunda hangi blokların toprak, çakıl, granit, diyorit, andezit, kömür cevheri, demir cevheri, altın cevheri, kızıl taş cevheri, elmas cevheri, lapis lazuli cevheri ve enfekte taşın yerini alabileceğini belirlemek için kullanılır.
  • stone_crafting_materials Eşya etiketi eklendi.
    • Bu eşya etiketi kırık taş ve kara taş bloklarını ilgilendiriyor.
    • furnace.json ilerleme ve tarif dosyalarında kullanılıyor.
    • Aynı şekilde brewing_stand.json tarif dosyalarında da kullanılıyor.
  • /spawnpoint ve /setworldspawn komutları
    • Yeniden doğmakta olan bir oyuncunun varsayılan bakış açısını ayarlayabilmek için bir açı parametresi eklendi.
    • Örnek kullanım:
      /spawnpoint [<hedef>] [<konum>] [<açı>]
      /setworldspawn [<konum>] [<açı>]
      açı: Derece cinsinden sapma açısı. Oyuncunun baktığı yöne göre varsayılan değeri ~ argümanıyla kullanın

Değiştirilenler
  • İksir standları artık kara taş ile üretilebilir.
    • Eklenenlerde yazmış olduğumuz stone_crafting_materials eşya etiketi ile bunu değiştirebilirsiniz.
  • Zincirler artık tüm yönlere yerleştirilebilir.
  • Fenerler su altında kalabilir. (Yani bulundukları yer su ile temas edebilir)
    • Aynı şekilde ruh fenerleri için de geçerli.
  • Nether bitki örtüsü artık alev almıyor.
  • Kızıl ve çarpık mantarlar artık miselyuma yerleştirilebilir.
    • Yine de sadece nesilyumda büyüyecekler. Miselyum da sadece görüntü olarak kullanabilirsiniz.
  • Kirpi balığı yenildiğinde artık Bulantı II yerine I veriyor.
    • Bulantı etkisinin seviyesi hiç bir şeyi değiştirmediğinden, oyun içi çok bir etkisi yok.
  • Ölmeme totemi etkinleştirildiğinde 40 saniye (800 oyun ticki) boyunca Ateş direnci veriyor.
  • Endermanlar artık tuttukları blokları bedrocka yerleştiremeyecek.
  • Piglinler minecartlarda bulunan sandıkları açan veya kıran oyunculara saldıracak.
  • İntikamcı, serseri ve yağmacıların saldırı animasyonları değiştirildi.
  • Köylüler köye girerken, yatak belirlerken ve meslek dağılımı yapılırken yeşil partiküller yayıyor.
    • Boyutlar arası seyehatte köylüler var olan mesleğini kaybediyor.
  • Zoglinlere artık tasma takabilirsiniz. Bununla birlikte hoglinler zombileşirken hala tasmalarını kırabiliyor.
  • Yaratıklar artık kafaları ruh kumu, tarım arazileri (farmland) ve çimen yolları (grass path) içindeyken hasar alıyor.
  • Artık burç kalıntılarında yeni bir yaratık var. Bu yaratık Canavar Piglin (Piglin Brute)
    • Normal piglinler aynı şekilde doğmaya devam ediyor.
  • Burç kalıntılarındaki sandıkların altında artık kara taş bulabilirsiniz.
  • Özel dünyalar artık özel biyom ve ses ayarlarını destekliyor.
Oynanış
  • Canavar piglinleri öldürdüğünüz zaman "Canavar Avcısı" ve "Avlanan Canavarlar" başarımlarında ilerleyebilmeniz için düzenlendi.
  • Yaratıcı envanterindeki "Araçlar (Alet Edevat)" artık malzemelerin seviyelerine göre sıralanıyor. (Tahta, Taş, Demir vb)
  • Piglinlerle yapmış olduğunuz takaslarda ki çeşitli ürün miktarları ve ağırlıkları değiştirildi.
    • Artık bu takaslarda kara taş, spektral oklar ve su şişelerini elde edebilirsiniz.
    • Işık taşı tozu ve magma kremi ne yazık ki artık bu takaslarda elde edilemiyor.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu sürümde pek yenilik olmasa da yeni yaratıkların oyuna gelmesi beni sevindiriyor. Ayrıca konu dizaynını da baya bir beğendim ;) <3

AlperenX3

❤️

Discord:

alperentr

Elmaslar
1.271
Puanlar
11.785
Yer
İzmir
Minecraft
Artgum
Çıkış tarihinin belli olduğuna sevindim, yarını iple çekiyorum konu gayet güzel olmuş kalemine sağlık

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim
Premium

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.488
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
İleriki sürümlerde el arabası tarzı şeylerin gelmesi çok güzel olur.​

TLLH Egitim

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

TLLH#3382

Elmaslar
11
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Minecraft
TLLH
Böyle Güncellemeler Görmek Güzel

Ancak Hayla Oyuncuların İstekleri Eklenmiyor. :D

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Eline sağlık, güzel bir anlatım olmuş.

Deniz

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Deniz#4525

Elmaslar
22
Puanlar
2.020
Güzel haber :D ben ubuntuda 1.16'ya pek giremiyorum ama olsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı