Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

yeni_logo.png

Minecraft 1.13 Sürümü Çıktı!
Selamlar ben Yiğit, bugün Minecraft 1.13'ün çıkmasıyla son 6 günde gelen tam sürüm özelliklerini tanıtacağım.
Microsoft ekibi Minecraft 1.13 sürümü için ellerini sıkı bağladı. Bu 6 günlük süre içinde Minecraft 1.13 sürümüne onlarca güncelleme geldi.
Hadi bakalım bu güncellemeler neymiş?

Minecraft 1.13 Resmi Bir Şekilde Yayınlandı!
Artık bütün oyuncular Minecraft 1.13 sürümünü rahatlıkla oynayabilir. Bazı oyuncular hala 1.13 sürümüne erişemiyor yakın zamanda erişebilecek.
Bu arada oyunun arayüzünde bir kaç değişiklik oldu. ''Minecraft Realms'' kısmında değişikler oldu.
Örneğin eskiden ülkemizin yarısından fazlası o bölüme ulaşamıyordu. Şimdi artık gönül rahatlığıyla ''Minecraft Realms'' bölümüne ulaşabiliyoruz. Artık ''Realms'' satın almak isteyen herkes ülkemizden gönül rahatlığıyla alabilecek.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı 2.PNG

Minecraft Seçenekler Bölümünde Küçük Değişiklikler!
1 -
Tabii ki de buton olarak bir değişiklik yok. Ama oyuna optimizasyon güncellemesi getirildi.
2 - ''Sohbet Ayarları'' bölümünde küçük değişiklikler ve düzeltmeler oldu.
3 - Seçenekler bölümünde ''Altyazı Çevirileri'' tamamen ''Türkçe'' diline çevirildi.

3.PNG

1.13 Sürümüne Nasıl Girerim?
Öncelikle sürüme girmek için artık test aşamasında çıktığı için ''Premium'' sahibi olmanız gerekmiyor.
Team Extreme veya Minecraft Orijinal ile 1.13 sürümüne giriş yapabilirsiniz.

Minecraft Team Extreme

dsa.PNG

Orijinal Minecraft

fdwqa.PNG

Yeni Gelen Özellikler!
1 -
Suyun altında eskiden sandık, tabela veya çit gibi bloklar koyduğumuzda boşluk oluşurdu. Artık 1.13 güncellemesiyle böyle birşey mümkün değil.
2 - İlk resimde gördüğünüz sandığı ben koymadım. Kendisi koyuluydu, deniz altına gizemli sandıklar getirildi. ( Özel biyom eklendi. )

45-min.PNG

3 - Yüzme animasyonu geliştirildi.

Nowa_animacja_p%C5%82ywania.jpg

4 - Biliyoruz su altında ölmek çok sıkıcı değil mi? Ama artık bir çözüm var eşyalarınız öldüğünüz yerden su tabakasının üstüne doğru yükseliyor.
5 - Suyun altında gizemli yapılar.

432-min.PNG

6 - Magma bloğunda kabarcıklar aşağı doğru iner ve orada canınız gider, Ruh bloğunda ise sizi direkt havaya fırlatır.

rewq.PNG

7 - Bildiğiniz gibi oyuna ''Mercan'' adlı blok getirildi. Yeni gelen tam sürüm ile ''Ölü Mercan'' bloğu getirildi. Karaya koyduğunuz zaman ''Ölü Mercan'' adlı bloğa dönüşüyor.

ewqe.PNG

ewqaewq.PNG

8 - Kemik Tozu ile yosunlar geliştirilebilirsiniz.
9 - Deniz Pirozomu bloğu ile denizi süsleyebilirsiniz ayrıca ışıklandırabilirsiniz.

eswq.PNG

10 - Artık deniz görünümü daha şeffaflaştırıldı.

dsaa-min.PNG

11 - Deniz içinde meşale veya başka bir blokla nefes alma bugu kapatıldı.
12 - Sudan çıktığınız zaman nefes durumunuz yavaş yavaş çoğalır.
13 - Ahtopatlar hasar aldığı zaman suya boya dökerler.
14 - Yunuslara saldırdığınız zaman arkadaşlarıyla birlikte hepsi size saldırır.
15 - Yunusları balık ile besliyebilirsiniz ayrıca suda gerçek yunuslar gibi haraketler yapar.
16 - Yunusları ''Kartopu'' eşyası ile oynatabilirsiniz ayrıca çok hızlı yüzün Yunuslar size eşlik edicektir.
17 - Kaplumbağalar suya yumurta bıraktıklarında yumurtalar küçük Kaplumbağalar çıkartır. Kapluğumbalar doğduktan sonra eşya düşürür. Bunla kafalık yapılabilir.

dswqq.PNG

18 - Minecraft 1.13'e ''Iceberg'' adlı biyom geldi.

-8Cul3Q5b9TMRijOQHCENWskh4W3iQ9uUoFDfvCWWQ0.png

19 - Komutları hatırlamınıza yardımcı olucak özellik geliştirildi.
20 - Balta ile odun'a sağ tıkladığımız zaman odun ahşap'a dönüşür.

ş.PNG

21 - Çerçeveleri ve şalterleri tavana veya yere koyma özelliği getirildi.
22 - Minecraft 2'li birleşik sandıkla başka bir 2'li sandık ile yan yana koyulabiliyor, ayrıca dünya oluşturulurken gelen yazı değiştirildi.

43.PNG

Teşekkürler!
Hepinize buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim konuyu yazmam 2.5 saatimi aldı, umarım beğenirsiniz.
Not : Buradaki güncellemeler Minecraft 1.13 gerçek sürümünün güncellemeleridir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Claures

Amirim?

Discord:

AliEmirBoztas#8203

Elmaslar
417
Puanlar
9.575
Minecraft
allyemir_0
Cidden "Vay" dedim.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Nugato

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
51
Puanlar
6.460
Yer
Bursa
Minecraft
Souliz
Minecraft başka bir oyun gibi olmuş
singleplayer = on :D

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Minecraft başka bir oyun gibi olmuş
singleplayer = on :D

Gerçekten başka bir oyun gibi olmuş, 1.9 sürümünden sonra ümidimi kesmiş gibi olmuştum bu sürümden sonra ümitlerim çoğaldı.

Nugato

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
51
Puanlar
6.460
Yer
Bursa
Minecraft
Souliz

Gerçekten başka bir oyun gibi olmuş, 1.9 sürümünden sonra ümidimi kesmiş gibi olmuştum bu sürümden sonra ümitlerim çoğaldı.
oyun ileride 3D olursa bide tadından yenmez
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Şu anda çok fazla birşey yapamıyoruz kare diye ama ileride çok fazla şeyler yapacağımıza inanıyorum oyunu çok geliştiriyorlar

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

oyun ileride 3D olursa bide tadından yenmez
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Şu anda çok fazla birşey yapamıyoruz kare diye ama ileride çok fazla şeyler yapacağımıza inanıyorum oyunu çok geliştiriyorlar

Evet bildiğim kadarıyla yakında 4k özelliği gelicek.

Nugato

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
51
Puanlar
6.460
Yer
Bursa
Minecraft
Souliz
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı