Sol Reklam
Sağ Reklam

Mimari hakkında gelişmek için yapılacaklar, ilham kaynakları ve daha fazlası!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kyabuilds

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
55
Puanlar
0
Minecraft
kyabuilds
Merhaba arkadaşlar, ben Murat. Öncelikle kendimi çok iyi bir mimar olarak görmüyorum tabii ki, fakat, seviyemin elverdiği kadarıyla sizlere birkaç fikir/öneri/görüş sunacağım...

Bence en önemlisi hayal gücüdür, başta sizin hayalgücünüz önemlidir bu işte. Veya kaynak fotoğraf arayabilirsiniz, ilham alabileceğiniz, esinleneceğiniz bir kaynak fotoğraf. Benim bildiğim birkaç yer var, onları sizlere göstermek isterim...
Twitter'da, @archpics adlı hesaptan Dünya'daki farklı ülkelerden, farklı tarzlardan yapılara bakabilir, esinlenebilirsiniz.
ÖRN:
d7gpvZ.jpg

Veyahut, 'ArtStation' 'SketchFab' ya da Google aracılığı ile kaynak fotoğraflar bulabilirsiniz...
Mesela benim tavsiye etmek istediğim yer ArtStation'dur. Bu siteye girdiğinizde sağ yanda bulunan kategori seçme kısmına benzer bir yer bulacaksınız, oradan Architecture, ya da Architectural Visualization kısmından istediğiniz bir kaynak fotoğraf bulabilirsiniz..
ÖRN:
pGJ15N.jpg

Ve ayrıca belirtmek isterim ki eğer bu işe başlayacaksanız, asla üşengeç olmayın, kötü oluyor demeyin, çabalayın.

'Tamam, kaynak buldum, peki şimdi ne yapacağım yahu' diyor olabilirsiniz. Anlıyorum, sırada iyi bir eğitim almak ve oyun içi birkaç
komutu öğrenmek. 'Ha tamam basit iş ya' demeyin. Şahsen ben 2 yada 2.5 yıl akademi eğitimi aldıktan sonra kendimi, daha doğrusu
içimdeki hayalgücünü bulmaya başladım. Ve şunu da belirtmek istiyorum, Minecraft oyunu, bizlere 'sınırsız' bir yaratıcılık dünyası veriyor. Bunu iyi kullanmamız gerekir. Ayrıca şimdi eğitim alacak bir yer de yok diye biliyorum şu an Türkiye'de... O yüzden size birkaç yabancıların kurduğu 'Akademi - Sınırsız komut - Yarışmalar' içeren sunucular söyleceğim.
GyMVG7.jpg

Listemize ilk olarak BuildersRefuge ile başlayalım (Birazdan sayacağım sunucular premium üyeler içindir...)
BuildersRefuge, güzel imkanlarla, sınırsız komut yetkisiyle bizlere rahat bir ortam sağlıyor. Onunla da kalmayıp,
bizlere komutları öğretiyor. The Builder's Refuge – a professional Minecraft building community sitesine gidip, üstteki menülerden 'INFO' kısmında Command Guide ve Tutorials var. Ben de bu platformda yeniyim ve hepbirliklte gelişmek isterim sizlerle.

Diğer bir sırada DeepAcademy bulunmakta, burada da size bir yer verilip, bir şeyler inşaa etmeniz beklenmekte. Yalnız unutmayın
sizler sıkılabilirsiniz ama, sıkılmanız, bana göre geliştiğinizi gösterir. Ben mesela bir zamanlar bir rütbe atlamak için küçük boylardan 25-30 tane arsa yapmıştım. Fakat şunu keşfettim ki, ne kadar mimari yaparsam, o kadar gelişiyorum, ne kadar sıkılırsam, o kadar olgunlaşıyorum.

Aslında şunu da söylemek isterim. Ben 14 yaşında birisiyim. Mimariye başlamadan önce RPG tarzı bazılarına göre saçmalama şeyler yapardım fakat mimarlık hayatı beni olgunlaştırdı. Mimar olmak için bence en önemlisi azim ve heves lazımdır. Diğerki konumda komutlardan bahsedeceğim, takipte kalın!

Son düzenleme:

Puding Bey

Elimi tutan yoktu emanetime tutundum.
Elmaslar
710
Puanlar
15.120
Yer
Suriye
Güzel bilgi ama konuyu ortalarmısın benim bu tür geo sorunlarım varda xd

kyabuilds

Elmaslar
55
Puanlar
0
Minecraft
kyabuilds

Puding Bey

Elimi tutan yoktu emanetime tutundum.
Elmaslar
710
Puanlar
15.120
Yer
Suriye

bydemir06

Block Tale Studio Ceo

Discord:

bydemir06#0787

Elmaslar
620
Puanlar
15.475
Yer
Canada
Minecraft
bydemir06
Tebrikler seviliyorsun güzel konu. :)

Albus

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
34
Puanlar
0
ben de aynı durumdayım türkiye de bir iki tane akademi sunucusu vardı şimdi onlarda kapandı ortada kaldım şu premium sunucuya bakacağım :D

bydemir06

Block Tale Studio Ceo

Discord:

bydemir06#0787

Elmaslar
620
Puanlar
15.475
Yer
Canada
Minecraft
bydemir06
ben de aynı durumdayım türkiye de bir iki tane akademi sunucusu vardı şimdi onlarda kapandı ortada kaldım şu premium sunucuya bakacağım :D
O zaman sizi sevindirecek bir haber vereyim. OlymposBt akademi açıyor

Albus

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
34
Puanlar
0

Ahmet COLAK

Asteria Network

Discord:

AhmetÇOLAK#7588

Elmaslar
48
Puanlar
0
Yer
Çankırı
Minecraft
AhmetColak
Tebrikler Basarili Kisi :=)

kyabuilds

Elmaslar
55
Puanlar
0
Minecraft
kyabuilds
Herkese teşekkürler :)

dotNet

RiseRuins

Discord:

dotNet#6640

Elmaslar
58
Puanlar
9.100
Yer
“Zaman çemberinden çık, sevgi çemberine gir”
Minecraft
_dotnet
Güzel konu olmuş Kyalun, Üniversite Sınavlarından sonra geri döneceğim o zamana kadar çok iyi yerlere gel.

Son düzenleme:

kyabuilds

Elmaslar
55
Puanlar
0
Minecraft
kyabuilds

dotNet

RiseRuins

Discord:

dotNet#6640

Elmaslar
58
Puanlar
9.100
Yer
“Zaman çemberinden çık, sevgi çemberine gir”
Minecraft
_dotnet
İ cant believing my eyes, because i find you!
Gylj36.jpg
Gayet güzel Texture atmışssın, üst kısıma geçişdeki alt kısım ise birazcık daha büyük olabilirmiş düşcek gibi hissteiriyor böyle eline sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı