Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Microsoft Yayınlandığı Güncellemesini Geri Çekiliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Microsoft Yayınlandığı Güncellemesini Geri Çekiliyor!
Merhaba MC-TR üyeleri, Microsoft'un 11 Şubat 2020 tarihinde yaptığı KB4524244 isimli güncellemesi cihazlara donanımsal anlamda zarar verdiği için ve bir çok kişi rapor ettiği için derhal yapılan güncellemeyi geri çekti. Güncellemenin ana amacı UEFI ön yükleme yöneticisiyle ilgili sorunları çözmesi gerekiyordu, ancak işler olması gerektiği gibi gitmedi ve yararlı olması beklenen güncelleme daha çok kullanıcılara zarar verdi. Yapılması amaçlanan ancak yapılamayan bu güncelleme bakalım ne zaman yapıla bilecek, şahsen o kadar çalışanla nasıl böyle saçma bir hata yapa bildiler şaşırdım işletim sistemi konusunda piyasanın lideri bir firmadan beklenmeyecek şeyler.

micro-logdyadys.jpg

Güncelleme Sonrası Yaşanan Sorunlar!

Microsoft'un yaptığı KB4524244 Windows Güncellemesi aracılığıyla güncellemeyi başarıyla yüklemeyi başaran bir kullanıcı, yeniden başlattıktan sonra bilgisayarının yeniden yükleme ekranında donum kaldığını ve ne klavyeden ne de fare üzerinden erişim sağlaya bildiğini söylüyor. Genel olarak kullanıcıların büyük çoğunluğu güncelleme yükledikten sistemi düzgün bir şekilde başlatamıyorlar ve sistem donup kalıyor, umarız en yakın süre içerisinde bu küçük ama çok etkili güncelleme hatasını çöze bilirler.

dyad-silmek.jpg

Güncellemeyi Kurduysam Nasıl Kaldıra Bilirim?

Güncellemeyi yükleyenler için gücellemeyi kaldırmanın yolu:

Başlat düğmesini veya Windows Masaüstü Araması'nı seçtikten sonra Güncelleme Geçmişi seçeneğini arayın.
Daha sonra Güncelleme Geçmişinizi Görüntüleyin'i seçin.

Güncelleme Geçmişi kısmından, Güncellemeler kısmını seçin.

Yüklü Güncellemeler iletişim kısmından, KB4524244 güncellemesini seçin ve kaldır düğmesine basın.

Yeniden başlattıktan sonra "Bu bilgisayarı sıfırla" özelliğini kullanın. Daha sonra bu sorunla karşılaşmamalısınız.

Not: Bu talimatlar Microsoft tarafından yayınlanmıştır.

Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Sevinen var mı bilmiyorum ama sanırım o yeni nihai güncellemenin geri çekilmesine en çok ben sevindim. Şu son birkaç gündür sırf güncellemeyi kurmam için bilgisayarıma hiç olmadık mesajlar geliyor ki o mesajları da kapatmaktan yıldım. Hala da geliyor olsa da sanırım birkaç saate giderler. Hem Windows'un güncellemelerini bana kurmak hiç mantıklı gelmiyor. Bilgisayarcılar bile bu en son güncellemeleri kurmamızdan yana değiller :)

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Sevinen var mı bilmiyorum ama sanırım yeni nihai güncellemenin geri çekilmesine en çok ben sevindim. Şu son birkaç gündür sırf güncellemeyi kurmam için bilgisayarıma hiç olmadık mesajlar geliyor ki o mesajları da kapatmaktan yıldım. Hala da geliyor olsa da sanırım birkaç saate giderler. Hem Windows'un güncellemelerini bana kurmak hiç mantıklı gelmiyor. Bilgisayarcılar bile bu en son güncellemeleri kurmamızdan yana değiller :)
Evet son güncelleme geldiği anda kurulması sağlıklı değil bu gibi olaylar olmaması için, yani şahsen bir windows kullanıcısı olarak bir güncelleme yüzünden windows'da bulunan bütün varsayılan uygulamalar silindi önerim güvenlik güncellemeleri dışında güncelleme yüklememek sonra böyle koskoca firmanın saçma sapan hataları ile uğraşıyorsun.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Evet son güncelleme geldiği anda kurulması sağlıklı değil bu gibi olaylar olmaması için, yani şahsen bir windows kullanıcısı olarak bir güncelleme yüzünden windows'da bulunan bütün varsayılan uygulamalar silindi önerim güvenlik güncellemeleri dışında güncelleme yüklememek sonra böyle koskoca firmanın saçma sapan hataları ile uğraşıyorsun.

Tüm bu saydıklarının yanı sıra her gelen güncelleme de bilgisayarında olan alandan yiyor. Güncellemeden önce 2 kere düşünmek gerekiyor.

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul

Tüm bu saydıklarının yanı sıra her gelen güncelleme de bilgisayarında olan alandan yiyor. Güncellemeden önce 2 kere düşünmek gerekiyor.
Normal de güncellemelerin performans artışı yapması gerekirken her güncellemede arka planda çalışan uygulamalar ve veri tüketimi artışı oluyor.

nightfirex

Örümcek Hoşt!

Discord:

☆ Can#8830

Elmaslar
104
Puanlar
9.485
Windows kaç için bu göremedim de
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

1581841538629.png
ben öyle bi şey bulamadım

sabri68tknn

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

SabriTekin#1119

Elmaslar
91
Puanlar
0
Yer
Aksaray
Minecraft
Sabri68Tkn

nightfirex

Örümcek Hoşt!

Discord:

☆ Can#8830

Elmaslar
104
Puanlar
9.485

Le'louch

Say "bye" to the past, "hello" to the tomorrow.

Discord:

Le'louch#6234

Elmaslar
112
Puanlar
4.170
Minecraft
Lelocuk
Yaşasın Linux! Çok Yaşa Elementary OS!

EditeY

Karanlık taraftan merhaba!

Discord:

tengri#7983

Elmaslar
293
Puanlar
11.100
Yer
Türkiye,İstanbul
Minecraft
god-tengri
Konudaki resimler HD kalitede değil, kısaca kötü olmuş.

zamircraft

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
7
Puanlar
0
Minecraft
ZamirCraft
Resimler HD kalitede değil

EditeY

Karanlık taraftan merhaba!

Discord:

tengri#7983

Elmaslar
293
Puanlar
11.100
Yer
Türkiye,İstanbul
Minecraft
god-tengri
micro-logdyadys.jpg

Bu resim HD değil ve sağ altta farkederseniz bir site linki var @Dyad bey.

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı