Sol Reklam
Sağ Reklam

MC-TR’den Reklam Almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

GO Network

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

GizemliOyuncu#1823

Elmaslar
21
Puanlar
145
Minecraft
GIZEMLIOYUNCU
Merhaba,

Uzun süredir çoğu farklı platforma reklam veren birisi olarak, MC-TR’den alınan reklamın verimi konusunda birazcık kararsızım. Forumun her tarafı tek bir firmanın sağladığı reklamlarla doluyken -ekstradan daha bir sürü reklamları saymıyorum.- Para vererek reklam almak sizce mantıklı mı? MC-TR’nin sadece satış işleri için işe yaradığını düşünmeye başladım acilen yönetim ekibi bu konuya bence el atmalı.

- Ender

xbroka

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
107
Puanlar
2.775
Minecraft
Object
katılıyorum. mc-market'in türkiye şubesi durumunda mc-tr

why_shiro

Aerospace Nerd
Emekli

Discord:

why_shiro

Elmaslar
252
Puanlar
7.295
Yer
Türkiye
Discord İzni
Minecraft
GrimOK
Twitter
whyshiro_
Selam Ender!

Yaşadığın karmaşayı anlayabiliyorum. Şu anda kullanıcıların görüşlerini yavaş yavaş almaya başladım. Bu süreçte sen de rahatsız olduğun bir durumu veya aklına takılan soruları benimle paylaşabilirsin. Belki reklam yeri satın almadan önce senin için daha iyi bir çözüm bulabiliriz. Müsait olduğun zaman bana "Discord" üzerinden ulaşabilirsin. Kendine dikkat et, iyi forumlar!

why_shiro

Aerospace Nerd
Emekli

Discord:

why_shiro

Elmaslar
252
Puanlar
7.295
Yer
Türkiye
Discord İzni
Minecraft
GrimOK
Twitter
whyshiro_
katılıyorum. mc-market'in türkiye şubesi durumunda mc-tr
Ne olursa olsun bu, bir şekilde çözülmeli. Bu forum, "Market Place" değil de üyelerin içerikleri paylaşabileceği, üyelerin konularını tartışabileceği bir yer olması gerekiyor. Umarım ileriki zamanda sizlerle "Discord" platformu üzerinde toplanıp buna çözüm arayacağız.

GO Network

Discord:

GizemliOyuncu#1823

Elmaslar
21
Puanlar
145
Minecraft
GIZEMLIOYUNCU
Selam Ender!

Yaşadığın karmaşayı anlayabiliyorum. Şu anda kullanıcıların görüşlerini yavaş yavaş almaya başladım. Bu süreçte sen de rahatsız olduğun bir durumu veya aklına takılan soruları benimle paylaşabilirsin. Belki reklam yeri satın almadan önce senin için daha iyi bir çözüm bulabiliriz. Müsait olduğun zaman bana "Discord" üzerinden ulaşabilirsin. Kendine dikkat et, iyi forumlar!
İlgilendiğin için teşekkürler fakat buradan belirtmem diğer kullanan forum üyelerinin de fikrini katması dolayısıyla daha faydalı olur.

Uzun süredir MC-TR kullanan bir forum üyesi olarak yaklaşık 18 aylık bir deneyimim oldu. Deneyimimin başlarında reklamların etkisini hissedebilirken, sonlara doğru gram hissedemez oldum. Yeni gelen satış politikasıyla satıcılar daha fazla kitleye ulaştı fakat sunucu sahiplerinin ulaşabildiği oyuncu havuzu artık çok azaldı. Sadece oyuncu çekme konusunda değil artık neredeyse destek konularına bile adam akıllı cevaplar gelmiyor. Herkes bir takım kurayım da satış yapayım derdinde, öyle olmayanlar da bir takıma gireyim de satış yapayım derdinde. Gelen güncellemelerin çoğunun satış hakkında olması da forumun tamamen sunucu sahiplerini boşverdiğini hissettiriyor.

Bu da sunucu sahiplerinin parasıyla satın aldığı reklamların değerini neredeyse sıfıra indirgiyor, verdiğimiz para boşa gidiyor.

YapmaMemati

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
70
Minecraft
Pompacı31
Yaklaşık 10 kere söyledim bunu MC-TR ekibine her seferinde çözülecek dendi fakat hala çözülmedi. Eskiden sadece duyuru+konu sabiti alırdık 40 50 online olurdu sunucularımız, Şimdi satıcılara önem verildiği için banner alsan bile 40 50 olmuyor :D Hem de özel paketle olmuyor, eskiden internetten paket indirir onunla yapardık.

GO Network

Discord:

GizemliOyuncu#1823

Elmaslar
21
Puanlar
145
Minecraft
GIZEMLIOYUNCU
Yaklaşık 10 kere söyledim bunu MC-TR ekibine her seferinde çözülecek dendi fakat hala çözülmedi. Eskiden sadece duyuru+konu sabiti alırdık 40 50 online olurdu sunucularımız, Şimdi satıcılara önem verildiği için banner alsan bile 40 50 olmuyor :D Hem de özel paketle olmuyor, eskiden internetten paket indirir onunla yapardık.
150₺ değerinde mesaj içi “banner” satın aldım bundan 1 hafta önce konuma 2-3 yorum geldi. Millet satın alınan Banner’e tıklayıp yorum bile atmak istemiyor.

why_shiro

Aerospace Nerd
Emekli

Discord:

why_shiro

Elmaslar
252
Puanlar
7.295
Yer
Türkiye
Discord İzni
Minecraft
GrimOK
Twitter
whyshiro_
150₺ değerinde mesaj içi “banner” satın aldım bundan 1 hafta önce konuma 2-3 yorum geldi. Millet satın alınan Banner’e tıklayıp yorum bile atmak istemiyor.
Buradaki konuyu ben çok eleştirdim. Bir sunucuyu sadece bannere göre yorumluyorlar. Bundan 3 - 4 ay önce sunuculara girip yorum bırakırdım hep. Ancak insanlar hep bannere göre yorumlamaya devam etti... Şu anki kitle (herkes için geçerli değil elbette) çok hazıra alıştı. Düşünsenize sizin sunucuyu o yaptırmış olduğunuz 150₺ değerindeki bannere göre yorumlayacaklar. Tamamen saçmalık.

Bu hafta sonu o zaman sizlerle bir buluşma yapalım. Bu buluşmada herkesin sorunlarını dinleyeceğim ve not alacağım. Umarım ileride sunacağım tasarılar onaylanır ve sizin lehinize olur!

why_shiro

Aerospace Nerd
Emekli

Discord:

why_shiro

Elmaslar
252
Puanlar
7.295
Yer
Türkiye
Discord İzni
Minecraft
GrimOK
Twitter
whyshiro_
İlgilendiğin için teşekkürler fakat buradan belirtmem diğer kullanan forum üyelerinin de fikrini katması dolayısıyla daha faydalı olur.

Uzun süredir MC-TR kullanan bir forum üyesi olarak yaklaşık 18 aylık bir deneyimim oldu. Deneyimimin başlarında reklamların etkisini hissedebilirken, sonlara doğru gram hissedemez oldum. Yeni gelen satış politikasıyla satıcılar daha fazla kitleye ulaştı fakat sunucu sahiplerinin ulaşabildiği oyuncu havuzu artık çok azaldı. Sadece oyuncu çekme konusunda değil artık neredeyse destek konularına bile adam akıllı cevaplar gelmiyor. Herkes bir takım kurayım da satış yapayım derdinde, öyle olmayanlar da bir takıma gireyim de satış yapayım derdinde. Gelen güncellemelerin çoğunun satış hakkında olması da forumun tamamen sunucu sahiplerini boşverdiğini hissettiriyor.

Bu da sunucu sahiplerinin parasıyla satın aldığı reklamların değerini neredeyse sıfıra indirgiyor, verdiğimiz para boşa gidiyor.

Discord üzerinden size ulaşamadım. Acaba bana ulaşabilir misiniz?

YapmaMemati

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
70
Minecraft
Pompacı31
Buradaki konuyu ben çok eleştirdim. Bir sunucuyu sadece bannere göre yorumluyorlar. Bundan 3 - 4 ay önce sunuculara girip yorum bırakırdım hep. Ancak insanlar hep bannere göre yorumlamaya devam etti... Şu anki kitle (herkes için geçerli değil elbette) çok hazıra alıştı. Düşünsenize sizin sunucuyu o yaptırmış olduğunuz 150₺ değerindeki bannere göre yorumlayacaklar. Tamamen saçmalık.

Bu hafta sonu o zaman sizlerle bir buluşma yapalım. Bu buluşmada herkesin sorunlarını dinleyeceğim ve not alacağım. Umarım ileride sunacağım tasarılar onaylanır ve sizin lehinize olur!
Bu durumu düzeltemezsiniz, MC-TR oyuncu kitlesini kaybetti. Bunu kazanmak için büyük reklamlar verilmeli. Ne düşünürseniz düşünün yönetimin yapması gerek bunu. Keyubu gibi büyük bir şirketin altında barınan bu foruma biraz da olsa para harcanmalı. ( Fikir ile olabilecek birşey değil bence, çünkü sizin gibi gelen her insan bissürü etkinlik denedi. Başarısız olmadılar ama işe yaramadı. Çünkü oyuncu kitlesi aşırı az.)

_Flukzy

Discord:

furkancan#1000

Elmaslar
173
Puanlar
2.335
Yer
Hatay | Antakya
Minecraft
xWity
Bu durumu düzeltemezsiniz, MC-TR oyuncu kitlesini kaybetti. Bunu kazanmak için büyük reklamlar verilmeli. Ne düşünürseniz düşünün yönetimin yapması gerek bunu. Keyubu gibi büyük bir şirketin altında barınan bu foruma biraz da olsa para harcanmalı. ( Fikir ile olabilecek birşey değil bence, çünkü sizin gibi gelen her insan bissürü etkinlik denedi. Başarısız olmadılar ama işe yaramadı. Çünkü oyuncu kitlesi aşırı az.)
MC-TR kitlesini kaybetmedi, yeni bir kitle oluşturdu.

GolDunEll

Clasrium 2021
Hosting Görevlisi

Discord:

Yunus#4150

Elmaslar
127
Puanlar
9.525
Pek sağlıklı bir reklam olacağını düşünmüyorum zaten etraf ücretsiz reklam kaynıyorken pek bir faydası olmayacaktır.

GO Network

Discord:

GizemliOyuncu#1823

Elmaslar
21
Puanlar
145
Minecraft
GIZEMLIOYUNCU
Pek sağlıklı bir reklam olacağını düşünmüyorum zaten etraf ücretsiz reklam kaynıyorken pek bir faydası olmayacaktır.
Burası tam olarak “Market-Place” forumuna döndü, reklamı aldım geçenlerde fakat faydasını göremediğim için bu konuyu açtım. @Garp veya yönetim ekibi bu konu hakkında bir şeyler yapmalı bence.

Minecraft-Türkiye Destek Platformu yerine Minecraft-Türkiye Satış Platformu olsa daha mantıklı.

xbroka

Elmaslar
107
Puanlar
2.775
Minecraft
Object
Ne olursa olsun bu, bir şekilde çözülmeli. Bu forum, "Market Place" değil de üyelerin içerikleri paylaşabileceği, üyelerin konularını tartışabileceği bir yer olması gerekiyor. Umarım ileriki zamanda sizlerle "Discord" platformu üzerinde toplanıp buna çözüm arayacağız.
bizi dinlediğiniz için teşşekür ederim ?
Bence bunun nedeni Forum sahiplerinin kendi hostinglerini öne geçirmek için ücretsiz durmadan reklam veriyor olmaları adblocker olmadan foruma giremez olduk. Batucloud ve keyubu reklamlarından onların müşterisi olmayan sunucularıda göremez olduk.Bence bu yüzden sunucu sahipleri sıkılıp reklamlarını diğer forumlara kaydırdı ve bu yüzden sadece mc-market benzeri satış kitlesi bu forumda kaldı.Çünkü bu durumdan tek etkilenmeyen satış ekipleri oldu.

Edit: Ben artık işini hakkı ile yapan sunucularıda görebilmek istiyorum fakat sadece KEYUBU ve BATUCLOUD adlı hostinglerin sunucularını görebiliyorum çünkü forumun sahipleri aynı zamanda o hostinglerin sahipleri.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı