Sol Reklam
Sağ Reklam

MC-TR.COM'deki satış politikası hakkında ne düşünüyorsunuz, fikirleriniz nedir?

• Konuyu başlatan Kullanıcı 66654
  • Başlangıç Tarihi
  • 2.200
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
K

Kullanıcı 26543

Ziyaretçi
Selamlar, iyi günler. Forumda son zamanlarda artan satıcı, takım ve türevi sorunları siz üyelerimizin gözünden görmek için böyle bir tartışma, sohbet, eleştiri konusu açtık. Kuralları ihlal etmeden, İNSANLARA VE FORUMA SALDIRMADAN, iğneleyici, tartışmaya sürükleyici mesajlar atmadan, bir ürünü veya bir topluluğu hedef almadan eleştirilerinizi, şikayetlerinizi ve düşüncelerinizi bu konu altında özgürce paylaşabilirsiniz. Konu yarın, yani 22.11.2020 saat 23.59'a kadar açık kalacaktır. Daha sonra konu kilitlenecek ve yorumlarınız doğrultusunda düzenlemeler yapılacaktır.

! Moderatör ekibi ve moderasyon yetkisine sahip hiçbir yetkili bu konuya işlem uygulamayacaktır. (Yukarıda bahsedilen kriterlerin dışında çıkılmadığı sürece.) İyi günler. :)

bihency

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!
Emektar

Discord:

bihency#1337

Elmaslar
517
Puanlar
8.950
Minecraft
bihency
bir kişi ücretsiz bir şeyi para ile veya leak ürünleri para ile satıyorsa forumda satıcı yetkisi olmasa dahi banlanması gerekir fakat son zamanlarda yetkisi olmadan başka yerlerde dolandırıcılık yapanlar çok ama forumdan engellenen olduysa da ben görmedim

D

dahadüşünmedim

Ziyaretçi
Satmaya izin verdiğiniz yelpazeyi biraz genişletebilirsiniz. Sadece Minecraft ile alakalı ürünler satmak ekipleri kısıtlıyor olabilir.

Garoz

Simplicitas tollit virtutem.
Emekli

Discord:

MonBoyhiner#2885

Elmaslar
469
Puanlar
16.160
Yer
Türkiye
Minecraft
GarozLite
Her parasını veren onaylı satıcı almamalı. Bunu özeldende size iletmiştim. Satıcıların yaptığı,yapacağı ürünleri denetleyen bir ekip veya kişi olmalı. Satacaklarınız kısmı 10-15 liraya bit pazarı gibi. Ücretsiz verilse kullanılmayacak konu tasarımları mevcut. Bu kişilerin işini kaliteli yapanlara engellediği düşünüyorum ayrıca forumun satış kalitesini düşüyorlar.
İyi forumlar...

Son düzenleme:
R

rbstsoul

Ziyaretçi
Bazı satıcılar başka satıcılara bazen kötü yorumlarda bulunabiliyor. Forumda sadece 1 tane gördüm ancak başkaları da olabilir. Bu yüzden satıcılar başkalarının konularına yorum yapabilsin, AMA kurallara uyarak. Benim önerim budur.

ArifeSLMZ

Lady's first

Discord:

Arife Solmaz#8427

Elmaslar
97
Puanlar
1.610
Yer
Türkiye
Onaylı satıcı alınırken zaten kriterlerine göre seçildikleri için onları şimdilik şöyle bir göz ardı edebilirim diye düşünüyorum. Ben sadece bu konuda foruma yönelmek istiyorum. Forum da her şey yerli yerinde sürekli yenilikler geliyor, iyi hoş ancak reklam sayısı oldukça fazla.. Foruma girer girmez göze çarpması gereken ilk şey yeniliklerin olmasını istiyoruz ancak sadece reklamlar bizi karşılıyor. Evet ekmek parası ancak reklamların sayısını yarıya düşürüp fiyatlarını birazcık arttırır iseniz yine aynı şeye denk geleceğini düşünüyorum. Üye gözüyle bakılınca böyle duruyor.

patrick2dev

ölü.
Elmaslar
733
Puanlar
8.305
satıcıları forumdan ayrı tutup, forumu topluluk için kullanmanız daha iyi olur. satıcılar için ayrı bir yer olması iyi olur.

bide adsense reklamlarını kısın her sayfa değiştiğinde reklam görmek zorunda değiliz.

EmreSHN

Seven sevdiğiyle güzelleşir.
Emektar

Discord:

EmreSHN#4551

Elmaslar
2.633
Puanlar
18.485
Yer
Ankara
Minecraft
EmreSHN
Şöyle bir önerim olacak;

1. 5 yada 6 aydan fazla forumda kayıtlı olan kişiler onaylı satıcı alabilsin. Çünkü mesela bir satıcı banlandığında yan hesapla geliyor ve onaylı satıcı alıyor yani bu sayede bunu engelleyebiliriz.

2. Sadece Minecraft alanındaki satışlara izin verilmeli diye düşünüyorum.

3. Birisi bir satış yaparken mesela atıyorum "Plugin paketi" yapıp satacak birisi. Bu tarz şeyleri gözlemleyecek bir ekip kurulur ve satıcıların sattığı ürünleri inceler leak plugin var mı vb.

Rahmi Can Yılmaz

Koruma 1, Keskinlik 3

Discord:

kashiandwazaki

Elmaslar
670
Puanlar
15.425
Yer
BURSA
Minecraft
iRahmiCan
Her önüne gelen onaylı satıcı oluyor @EmreSHN Bey'e katılıyorum, bu süre 1 yıla bile çıkmalı bence.
Ve satılan ürünlerin kalitesiz olması yani istenilenlerin yerine getirilmemesi gibi sorunlar oluyor bunlar için bir destek tarzı sistem olmalı satıcının sattığı ürün söylediklerini, yapılan anlaşmayı karşılamıyorsa cezalandırılmalı.
Demek istediğim bu işlerden anlamayan ama Onaylı Satıcı alarak göze bu işleri biliyormuş gibi görünen kişiler var. Müşteri forum ortamına yeni giriyor ismini görüyor pek araştırma yapmadan ürün satın alıyor sonuç hüsran kişi beklentileri karşılamıyor.

enderyılmaz

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

Ender#2000

Elmaslar
360
Puanlar
6.035
Yer
Adana
Minecraft
RuhunGenciVEVO
Facebook
Enderhrrrrrr
Twitter
Enderhrrrrrr
Dolandırıcılık yapıp forumdan banlananlar yan hesap açıp parasıyla onaylı satıcı alıp tekrar insanları dolandırabiliyor bunun önüne geçilmesi gerekli bence​

Akrei!

Sans commentaire.

Discord:

Akrei#9940

Elmaslar
686
Puanlar
6.660
Minecraft
zero2
Her önüne gelen onaylı satıcı oluyor @EmreSHN Bey'e katılıyorum, bu süre 1 yıla bile çıkmalı bence.
Ve satılan ürünlerin kalitesiz olması yani istenilenlerin yerine getirilmemesi gibi sorunlar oluyor bunlar için bir destek tarzı sistem olmalı satıcının sattığı ürün söylediklerini, yapılan anlaşmayı karşılamıyorsa cezalandırılmalı.
Demek istediğim bu işlerden anlamayan ama Onaylı Satıcı alarak göze bu işleri biliyormuş gibi görünen kişiler var. Müşteri forum ortamına yeni giriyor ismini görüyor pek araştırma yapmadan ürün satın alıyor sonuç hüsran kişi beklentileri karşılamıyor.
Açıkcası bi forum için bu kısıtlamalara katlanılmaz diye düşünmekteyim, zaten ürünü yapmak için yapıp para kazananlardan insanlar pek birşey almaz. Emin ol satıcılar için birçok sınırlayıcı kurallar var ve bu kuralların bazıları o kadar saçma ki anlatamam.

A

airelzz#1228

Ziyaretçi
1 - Takımlara özel küçük bir reklam alanı olabilir. Ana sayfada çıkanlar gibi.

2 - Onaylı Satıcılar için kategoriler olabilir.
- Plugin Kategorisi
- Skript Kategorisi vs. vs.

3 - Takım liderlerine Takım Lideri adında bir flama verilebilir.

| BeyazPolis |

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis

KardasLand

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

KardasLand#9552

Elmaslar
767
Puanlar
6.550
Yer
İstanbul
Minecraft
KardasLand
Vauv. Galiba sonunda düzen geliyor, ha? Galiba tamamen uyan 3-4 kişi var. Ve evet yorumum %99 silinecek ama neyse, doğruları konuşmadığımız sürece doğru yola girilemeyecek. Ayrıca MC-TR Satış sözleşmesi ile google forms bambaşka..
  • Madde 6, fıkra 3. MC-TR.COM satılabilecek ürünleri 7 kategoride inceler. Bu fıkraya yönetim ekibi dahil uymuyor. Buna istisnasız uyulması gerekir. Ayrıca burası bir minecraft forumu.
  • Madde 6, fıkra 4.2 Hazırlanan eklentinin kendine ait olduğu üzerine anlatım yapmak. Kimse bunu uygulamıyor. Eklentilere proje sahipliği içeren bir gönderi konulmalı. Örnek olarak satış konularıma bakabilirsiniz. Bunu bilmediğimiz için leak mi, skid mi bilmiyorsunuz, biz söylüyoruz sizlere.
Bundan sonrası MC-TR Şartlar ve Kurallar kısmı.
  • 8) MC-TR.COM adı altında yapılan tüm satış faaliyetleri MC-TR Kurulu tarafından denetlenecektir. Denetlenmiyor, düzgün denetlense idi leak eklentiler, skid kodlu eklentiler veya Kendi sözleşmenize koyduğunuz kurallara aykırı bir şeyi izin vermezdiniz.
  • 8.1) Tüketici almış olduğu üründen memnun olmadığını ve iadesini talep ettiği zaman öncelikle kurul üyeleri tarafından ürün talebinin neden yapıldığına ilişkin bir araştırma yapılacaktır. Satıcı neden lisansını kestiğine dair açıklama vermek zorunda değildir. Kendi sözleşmemiz mevcut. Kendi sözleşmemden alıntı: Detay ve sebep vermeksizin lisansınızı silebilir, destek vermemeyi seçebiliriz. Onlarca müşterim var, hepsi de bunun farkında. Zaten sorun bizden kaynaklı ise veriyoruz iadesini %90'ımız, adam çocuk gibi davranıyor saçma sapan şeylerde bulunuyorsa ben lisansı kesmekle birlikte banlarım bile uğraşamam bana saygı duymayan kişilerle.
  • 11) Sağlanılan hizmetin kusurlu olması durumunda kusur sebebinin tüketici veya satıcı kaynaklı olmasına bakılmaksızın platformda faaliyet gösteren satıcı, sorun yaşayan tüketicinin tüm problemlerini gidermekle mükelleftir. Bizene adam kendi beceremiyorsa? Not: Herkeste çalışan şey onda çalışmıyorsa ona göre kusurludur. O zaman adamın paketini düzenleyelim, ne dersiniz? Uymuyorsa uymuyor deriz iade veririz, şahsen uğraşamam ben adamın paketini düzenlemekle incelemekle.
  • 14) MC-TR.COM platformunda faaliyet gösteren satıcılar, kurumlar ve kuruluşlar farklı platformlarda/forumlarda satış faaliyeti gösteremez. Satış faaliyeti gösteren kişiler MC-TR.COM üzerindeki haklarından men edilir. Bu ne?? Biz MC-TR dışında faaliyet gösteremiyecek miyiz? İnanın kimse buna uymuyor, eğer buna yaptırım uygulansaydı yarımız giderdi. Şahsen globale açılmaya çalışıyorum, ve bu engel olacaksa ben burada memnuniyetle faaliyet göstermem. Kusura bakmayın ama burası prestijli bir yer değil. Hakkımız bu bizim, iş yapıyoruz!?
  • 1) Müşteri ürün satın almadan önce tüm detayları satıcıyla/takımla paylaşmalıdır. Müşteri, ürün yapımı başlandıktan sonra ilk üç (3) iş günü içerisinde ürüne ekleme, çıkarma veya değiştirme hakkına sahiptir. Üç (3) iş günü sonunda ürüne hiçbir şekilde ekleme, çıkarma veya değişiklik isteme hakkı yoktur. Satıcı/takım inisiyatifine bağlı olarak üründe ilgili değişim yapılabilir. Neden? Neden buna takımlar yerine siz karar veriyorsunuz? O zaman bırakın kendi takımımızın kurallarını siz belirleyin. Her takımın TOS dediğimiz kullanıcı sözleşmesi mevcuttur, ve müşteriler MC-TR kurallarına göre değil, takım sözleşmesine göre hareket eder.
  • 2) Satıcılar/takımlar ürün teslim süresini önceden belirlemelidir ve bu süre içerisinde ürünün teslimini yapmalıdır. MC-TR.COM yönetimi ve kurulu olarak satıcılar/takımlar için son teslim tarihi asıl teslim tarihinin yarı kadar üstü olarak belirlenmiştir. Tekrar soruyorum, neden buna MC-TR karışıyor? Takım sözleşmesinde kaç gün yazıyorsa öyledir adamın bir sorunu vardır maddi manevi sıkıntısı vardır bunun için takım banlanıcak mı?
  • 3) Müşteri üründe bir sıkıntı, eksiklik veya hata gördüğü taktirde MC-TR.COM kuruluna başvurarak bizden yardım alabilir. Kurul bu talep doğrultusunda üründe eksik veya sıkıntı var mı kontrol eder. Hayır, sizlere ürün verilirse ürün paylaşımından bizim lisansı iptal etmemize güzel bir sebep verir. Kendi ayağına sıkmış olur.
Her takımın kendine ait bir Terms Of Service sözleşmesi mevcut, ve buna ne MC-TR, ne de başka bir kuvvet karışabilir [Burayı yanlış anlayanlar olmuş açıklıyorum: MC-TR Sözleşmesi ile Takım sözleşmesi farklıdır. Satış sözleşmesi genel kuralları belirlerken takım sözleşmesi ekipten ekibe değişen kuralları listeler.], sözleşmeyi reddediyorsa almasın bu kadar basit, niye bu sözleşme alacaklıymış gibi duruyor anlamadım. Ayrıca faaliyet gösterme maddesi devam edicekse ben MC-TR'den çekiliyorum, bir satıcının genel hakkını engelliyorsunuz.

Ayrıca bazı kuralları (leak eklenti izin verme gibi) satış denetmeni koymuyor, satış denetmeninin görevi ne? Yani buna zar zor karşı çıktım, bir arkadaşla gittik eklenti sahiplerine leak eklentinizi kullanıyorlar diye anca sesimizi duyurabildik.
Kendi sözleşmenize uymadığınız bildiğiniz konularda bariz belli.

Hiçbir şekilde saldırı içermemektedir, düz GERÇEKLERDİR.
Umarım çeki düzen getirilir.

~ KardasLand

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı