Sol Reklam

Haber Mafia: Definitive Edition Oyununun Piyasaya Sürülmeye Tarihi Ertelendi!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

mafia1.jpeg

Mafia: Definitive Edition Oyununun Piyasaya Sürülmeye Tarihi Ertelendi!
Mafia oyun serisinin çok sevilen oyunu olan Mafia: Definitive Edition'ın çıkış tarihi ertelendi.
Selam dostlar, bugün ki konumuzda Mafia: Definitive Edition oyununun çıkış tarihinin ertelenmesi hakkında detaylı bir şekilde konuşacağız. Mafia oyununun geliştiricisi olan 2K Games, bugün oyunun resmi çıkış tarihi hakkında önemli bir açıklama yaptı ve bu açıklamanın yapılmasıyla birlikte oyunun hayranları büyük bir üzüntüye boğuldu. Bunun sebebi ise oyunun çıkış tarihinin ertelenmesiydi ki gelin, olayın detaylarına inelim. (Alt kısımdaki resim oyun içinden bir fotoğraftır.)

mafia.jpg

Mafia: Definitive Edition Oyununun Ertelenen Çıkış Tarihi Ne Zaman?
İlk oyunlarıyla oyun dünyasının gönlünü tam anlamıyla fetheden popüler Mafia serisi, günümüzün grafikleri ile tekrardan geliştiriliyor. Mafia serisinin ana geliştiricisi olan 2K Games, 1. oyununun yeniden dizayn edilmiş hali olan Mafia: Definitive Edition’ın 28 Ağustos 2020 tarihinde oyun piyasasına sürüleceğini açıklamıştı. Bu açıklamanın hemen ardından da oyun şirketi, oyuna dair güzel bir tanıtım videosu yayımlamıştı ve bu tanıtım videosu da büyük Youtube platformunda izlenme rekorları kırmıştı. Oyunun çıkmasına haftalar kalada 2K Games ve Hangar 13 şirketlerinden ortaklaşa bir açıklama geldi. Yapılan bu ortak açıklamada Mafia: Definitive Edition oyununun çıkış tarihinin resmen 25 Eylül 2020 tarihine ertelendiği duyuruldu. (Bu önemli kararın alınmasının sebebi ise COVID-19 virüsüydü.) Bu haberi alan oyun hayranları ise oyununun ertelenme haberine baya bir üzüldü. Yani özetle 28 Ağustos 2020 tarihinde oyun piyasasına sürülmesi beklenen Mafia: Definitive Edition oyununun çıkış tarihi 25 Eylül 2020 tarihine çekildi vede sebebi de COVID-19 virüsü olarak gösterildi.

mafia4.jpg

Mafia: Definitive Edition'ın Piyasaya Sürülmesine COVID-19 Engel Oldu!
Bu iki popüler oyun şirketine göre Mafia: Definitive Edition oyununu sonlandırma aşaması oldukça zorlayıcı oldu. Mafia oyuncularından güzel geri dönüşler almak isteyen 2K Games ve Hangar 13, aceleye getirilmemiş bir oyun için erteleme kararı aldı. Mafia: Definitive Edition oyunu hakkında ertelenme kararı alınsa da şirketler, oyunun etkinlik ve ön izleme video tarihlerinde herhangi bir oynama yapmadı. Ayrıca bu iki oyun şirketinin önümüzdeki 2 hafta içinde Mafia: Definitive Edition oyunu hakkında uzun soluklu bir oynanış videosu yayınlaması bekleniyor. Söz konusu olan oynanış videosunun yayınlanmasıyla birlikte oyunun yenilenmiş halinin bizlere ne gibi yeniliklerde sunacağını az çok anlamış olacağız. "Buraya kadar her şey gayet güzel ve hoş da oyunun amacı ne?" gibisinden ilginç sorular soran arkadaşlarında az çok olduğunu düşünüyorum. Zaten aranızda bu türden sorular soran arkadaşlar var ise oyun hakkında pek bilgi sahibi değildir. Eh, hadi o zaman oyun hakkında biraz konuşalım. (Bu aşağıda gördüğünüz dev görsel ise oyunun tanıtım videosundan alınmıştır.)

mafia3.jpg

Mafia: Definitive Edition Oyununun Ana Konusu Hakkında Önemli Bilgiler!
2K Games ve Hanger 13, geçtiğimiz yıllarda bütün Mafia oyun serisini yenileme kararı aldı. Bu kararın alınmasıyla birlikte oyunun 2. ve 3. serisi olan Mafia II ile Mafia III: Definitive Edition oyunları tamamen yenilendi ve kitlesine oyunun son hali sunuldu. Eh, gidişat böyle olunca da oyunun sadece 1. serisi olan Mafia: Definitive Edition oyunu kaldı. Bu oyunu da boşlamak istemeyen 2K Games, oyunu tekrardan kurgulamaya başladı ve en nihayetinde sona yaklaştı. "Peki, bu oyun neyin nesi?" sorusuna da gelelim. Arkadaşlar, Mafia: Definitive Edition oyunu Mafia serisinin 1. oyunudur ve sadece tek kişilik bir suç oyunudur. (Maalesef, çok oyunculu seçeneği bulunmuyor.) Oyuna ilk başladığımızda bir mafyanın hayatına şahit oluruz ve bu mafya arkadaşımızın da istemeden bir suça dahil olduğunu görürüz. Eh, suça dahil olan mafyamız da durur mu? Tabii ki de durmaz Salieri isimli dev bir çete ekibine dahil olur ve zamanla amansız suçlara karışır. Bu da onu Tommy Angelo denilen ünlü bir mafya adamına dönüştürür. Devamında da oyun içerisinde koskocaman fırtınalar kopar.

mafia2.jpg

Mafia: Definitive Edition'ın Piyasaya Sürüleceği Platformlar & Ön Sipariş Fiyatı
Mafia oyun serisinin en eski oyunu olan Mafia: Definitive Edition, 6 farklı oyun platformunda yer alacak. Bu 6 farklı oyun platformu ise şu şekildedir: Steam, Epic Games, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Store ve Amazon. "Peki, tamam da oyunun fiyatı nasıl durumda?" diyen arkadaşlarda mutlaka olmuştur. Arkadaşlar, bu oyunun fiyatı hakkında pek bir şey diyemeyeceğim. Zaten normalde daha önceki oyunları da çok pahalıydı ki bu oyunun fiyatı da biraz pahalıya yakın gibi görünüyor, karan sizin... Mafia: Definitive Edition oyunumuzun standart hali bütün platformlarda 259 lirayı bulurken ek paketiyle de tam 374 lirayı buluyor. (Mafia Trilogy Paketi: Mafia: Definitive Edition, Mafia II: Definitive Edition, Mafia III: Definitive Edition) Oyunun ön sipariş fiyatı bu civarlarda görünüyor. Peki, bu fiyat tablosu hakkında ne düşünüyorsunuz?

steam.jpg

Mafia: Definitive Edition Oyununun Resmi Tanıtım Videosu
Sizlerinde fark ettiği gibi oyun hakkında bir sürü şey öğrendik. Şimdiyse oyunun yaklaşık 3 hafta önce yayımlanan resmi tanıtım videosu hakkında konuşacağız. Daha doğrusu malum konusu olan bu tanıtım videosunu sizler için aşağı kısıma bırakacağım ve siz bu tanıtım videosunu izleyeceksiniz. Bu da sizin kafanızda oyun hakkında net olan şeyler oluşmasını sağlayacak ve sizi yorumlar kısmını götürecek. İşte orada da oyunun genel değerlendirmesini yapacağız. Son olarak da açmış olduğum bu konuyu buraya kadar okuyan ve okumayan bütün herkese çok teşekkür ederim. (Video İngilizcedir.)

Son düzenleyen: Moderatör:
S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Mafia 3, 2016 Ocak ayında çıkacakken Temmuz'da çıktı. Bu oyunun yapımcısını da Hangar 13 sayarsak, kötü bir firmadan ne beklersiniz? Konu düzeni basit ancak konu anlatımı çok güzel.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Mafia 3, 2016 Ocak ayında çıkacakken Temmuz'da çıktı. Bu oyunun yapımcısını da Hangar 13 sayarsak, kötü bir firmadan ne beklersiniz? Konu düzeni basit ancak konu anlatımı çok güzel.

Her şeyden önce klasik bir konu tasarımı hepimizin idealidir. Bunun dışında bu firma hakkındaki düşüncelerinize maalesef katılıyorum ;) <3

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı