Sol Reklam

Çözüldü LuckPerms (BungeeCord)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Osmanbea

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

usmangultekinsenmisin

Elmaslar
1
Puanlar
85
Minecraft
Usmanbea
Selamlar ;
Kendi bilgisayarımda kurduğum ileride açmayı planladığım bir sunucum var ve boş zamanlarımda yavaş yavaş geliştiriyorum.

Önceden tüm sunucularımda GroupManager Bungeecordda ise BungeePerms(sadece yetkililere yetki vermek için) kullanıyordum fakat her sunucuda ayrı ayrı yetki verme yerine tek bir eklentiyle tüm sunucularda yetki vermek daha mantıklı geldi ama luckpermsi ilk defa kullanacağımdan nasıl kurulur tam bilmiyorum bungeecorda kurdum fakat spigotta komut kullanılması için tüm spigotlara kurulması gerekiyormuş ki sorun burada başlıyor.

Spigota atacağım spigot versiyonumu olacak yoksa SkinsRestorer gibi direk bungee versiyonunumu atmalıyım anlamadım ve hiçbir forumda bulamadım. Spigot ile bungee nasıl bağlanılıyor (localhostta) ve genel başlangıç(komutlar, süreli vip verme gibi)için önereceğiniz bir konu var mı ?

Lütfen sorularımı bilgili kişiler yanıtlayıp beni tatmin edemeyecek kişiler yazmazlarsa çok daha yardımcı olursunuz.

Teşekkürler..

ynsgngrd

well, it's done
Emekli

Discord:

yunus can#0004

Elmaslar
561
Puanlar
12.275
Minecraft
YunusCanGungordu
Spigota atacağım spigot versiyonumu olacak yoksa SkinsRestorer gibi direk bungee versiyonunumu atmalıyım anlamadım ve hiçbir forumda bulamadım. Spigot ile bungee nasıl bağlanılıyor (localhostta) ve genel başlangıç(komutlar, süreli vip verme gibi)için önereceğiniz bir konu var mı ?
Her türlü tekli sunucuda kuruyorsunuz, doğrudan etki edemiyor. Sitesinden incelerseniz her iki sürümünü de görebilirsiniz. (bungee & single)

Önceden tüm sunucularımda GroupManager Bungeecordda ise BungeePerms(sadece yetkililere yetki vermek için) kullanıyordum fakat her sunucuda ayrı ayrı yetki verme yerine tek bir eklentiyle tüm sunucularda yetki vermek daha mantıklı geldi ama luckpermsi ilk defa kullanacağımdan nasıl kurulur tam bilmiyorum bungeecorda kurdum fakat spigotta komut kullanılması için tüm spigotlara kurulması gerekiyormuş ki sorun burada başlıyor.
Bütün sunucularda tek ve aynı yetkinin olmasını istiyorsanız veritabanı bağlantısıyla yapabilirsiniz, internet üzerinde arama yaparsanız nasıl kurulduğunu öğrenmeniz mümkün. (localhost)

Türkçe olarak aratırsanız birkaç konu var, genel olarak komutların kullanımından bahsedildiği konular. Öte yandan biraz çevirip kendi wiki sayfasından okuyun, anlamaya çalışın. Aklınıza takılan her şey orada yazıyor. Sizin için birkaç video linki de bırakayım:

Osmanbea

Discord:

usmangultekinsenmisin

Elmaslar
1
Puanlar
85
Minecraft
Usmanbea
BungeeCorda bungee spigota spigot sürümünü yükleyip birbirine mi bağlayacağım ?

ynsgngrd

well, it's done
Emekli

Discord:

yunus can#0004

Elmaslar
561
Puanlar
12.275
Minecraft
YunusCanGungordu
BungeeCorda bungee spigota spigot sürümünü yükleyip birbirine mi bağlayacağım ?
Eğer sadece aynı rütbe olayı ile ilgileniyorsanız bungee ile bir işiniz yok. Eklentinin spigot sürümünü bütün sunuculara indirip aynı veritabanına bağlayın.

Osmanbea

Discord:

usmangultekinsenmisin

Elmaslar
1
Puanlar
85
Minecraft
Usmanbea
Yani skyblock(skyblock rütbeleri) ve factions(factions rütbeleri) için olacak sonuçta ama oyuncu vip ve ya kurucu gibi yetkiler aynı olduğu için her sunucuya tek tek kurmak mı mantıklı

ynsgngrd

well, it's done
Emekli

Discord:

yunus can#0004

Elmaslar
561
Puanlar
12.275
Minecraft
YunusCanGungordu
Yani skyblock(skyblock rütbeleri) ve factions(factions rütbeleri) için olacak sonuçta ama oyuncu vip ve ya kurucu gibi yetkiler aynı olduğu için her sunucuya tek tek kurmak mı mantıklı
Başka alternatif yok, bütün sunuculara kurulması şart.

Osmanbea

Discord:

usmangultekinsenmisin

Elmaslar
1
Puanlar
85
Minecraft
Usmanbea
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı