Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Celil

Ahanda Zümrüt!

Discord:

Celil#3997

Elmaslar
1.499
Puanlar
17.095
Yer
Rize
Minecraft
Celilzzers
1-png.7729

ciktik-yine-yollara-png.7728

2-gif.7730

1.png

Linux veya GNU/Linux (telaffuz: Lin-uks); Linux çekirdeği ve çeşitli GNU araçları üzerine kurulmuş işletim sistemlerinin genel adıdır. Linux çekirdeği ve GNU araçları açık kaynak kodlu, özgür ve ücretsizdir. Kaynak kodları GNU Genel Kamu Lisansı çerçevesinde özgürce dağıtılabilir, değiştirilebilir ve kullanılabilir. Linux ismi ilk olarak Linus Torvalds tarafından yazılan ve 5 Ekim 1991'de duyurusu yapılan Linux çekirdeğinden gelmektedir.

Çok geniş bir donanım desteğine sahip olan Linux çekirdeği; sunucu bilgisayarlar, masaüstü-dizüstü bilgisayarlar, iş istasyonları, akıllı telefonlar, yeni nesil TV'ler, tabletler, araç içi sistemler ve süper bilgisayarlarda kullanılmaktadır. Linux sunucu işletim sistemlerinde kullanım oranı bakımından dünya çapında ilk sırada tercih edilmekte ve dünyanın en güçlü 10 süper bilgisayarında kullanılmaktadır.

Masaüstü ya da sunucu bilgisayarlara yönelik olarak hazırlanan Linux sistemler özel olarak Linux dağıtımı ("GNU/Linux dağıtımı" ya da kısaca "dağıtım") olarak isimlendirilmektedir. Popüler Linux dağıtımlarından bir kaçı; Debian, Ubuntu, Fedora, Linux Mint, openSUSE, Red Hat Enterprise Linux şeklinde örneklendirilebilir.

GNU/Linux gelişimi açık bir şekilde yapılmaktadır. Bunun anlamı, işletim sisteminin her aşaması açık olarak İnternet üzerinde yayınlanmakta, dünyanın dört bir yanında kullanıcılar tarafından test edilmekte, hataları ve eksiklikleri belirlenerek düzeltilmekte ve geliştirilmektedir. Zaman zaman bu deneme aşamaları belirli bir noktada durdurulur ve güvenilir bir işletim sistemi sunulup, geliştirme için ayrı bir seriye devam edilir. Hatalar, anında kullanıcılar tarafından belirlenip rapor edilmekte ve birçok kişinin katkısıyla düzeltilmektedir.

Linux, fikirsel ve teknik anlamda Unix’den esinlenilerek geliştirilmiştir. Ancak Linux'un Unix ile herhangi bir kod ortaklığı bulunmamaktadır yani Linux'un kodları sıfırdan başlanılarak yazılmıştır.

linuxalonewarrior.jpg

AeroCS

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

AeroCS#8462

Elmaslar
630
Puanlar
8.100
Yer
AeroCS
Güzel, Fakat windowsun yerini tutamaz. Birde mac os :)

Celil

Ahanda Zümrüt!

Discord:

Celil#3997

Elmaslar
1.499
Puanlar
17.095
Yer
Rize
Minecraft
Celilzzers
Herkez için ayrı tabiki de fakat ben oyun için Windows googlede yazı yazmak facebookda dolaşmak için Linux tercih ederim.

linux_masast_duvar_katlar_arka_plan_resimleri.jpg

SydeFQ

Ordinary Person
Emektar

Discord:

SydeFQ#1938

Elmaslar
1.117
Puanlar
16.310
Minecraft
SydeFQ
Güzel, Fakat windowsun yerini tutamaz. Birde mac os :)
:( Üzdün Wİndows ile MAC OS Standart kullanıcılar için . Linux biraz nerdlere kaçıyor :)[DOUBLEPOST=1488134180,1488133996][/DOUBLEPOST]
Herkez için ayrı tabiki de fakat ben oyun için Windows googlede yazı yazmak facebookda dolaşmak için Linux tercih ederim.

linux_masast_duvar_katlar_arka_plan_resimleri.jpg
Tam tersi linux ta oynanan oyunların daha yüksek performans verdigi görünmüştür . Tek sıkıntısı oyun yapımcıların bazıları, oyunları Linux destekli sürümlerinin çıkarmaması.Fakat ilerleyen yıllarda Linux'un kullanıcı kitlesinin gelişmesiyle steam de bir çok linux destekli oyunlar mevcut . Ayrıyetten facebook veya google ı xp de yapsan daha iyi :) Linux'u Uçbirim bilenlere & Developerlara bırakalım :) Post'un için teşekkürler

Celil

Ahanda Zümrüt!

Discord:

Celil#3997

Elmaslar
1.499
Puanlar
17.095
Yer
Rize
Minecraft
Celilzzers
:( Üzdün Wİndows ile MAC OS Standart kullanıcılar için . Linux biraz nerdlere kaçıyor :)[DOUBLEPOST=1488134180,1488133996][/DOUBLEPOST]
Tam tersi linux ta oynanan oyunların daha yüksek performans verdigi görünmüştür . Tek sıkıntısı oyun yapımcıların bazıları, oyunları Linux destekli sürümlerinin çıkarmaması.Fakat ilerleyen yıllarda Linux'un kullanıcı kitlesinin gelişmesiyle steam de bir çok linux destekli oyunlar mevcut . Ayrıyetten facebook veya google ı xp de yapsan daha iyi :) Linux'u Uçbirim bilenlere & Developerlara bırakalım :) Post'un için teşekkürler
Aslında dediğiniz doğru gibi fakat tek sıkıntı oyunların her zaman Windows'a erken çıkması. Değerli düşünceniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı