Sol Reklam
Sağ Reklam

LGS Tercihleri Nasıl Yapılır?

Aronshire

Das Leben ist zu kurz, du solltest es genießen

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
LGS Tercih Dönemi
Hayatının Şekilleneceği Bir Dönem

77624

LGS Tercih Dönemi Nedir?
LGS sonuçları ve tercih kılavuzu açıklandı, sıra tercih dönemine geldi. LGS tercihleri 1-12 Temmuz arasında alınacak. LGS tercih dönemi için ise sonuçlar, 22 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak. Adaylar tercihlerini yaparaken MEB'in yayımladığı tercih robotunu kullanabilirler. LGS tercihleri güvenlik kayıt no ile e-Okul üzerinden yapılacak. Öğrenciler ister kendileri isterlerse okuldan bu işlemi gerçekleştirebilicek.

77626

Neye Göre Tercih Yapılıcak?
Tercihler 2 türlü olcak birincisi oturduğu yere göre yani yerel yerleştirmeye göre, ikincisi sınavla yerleştirme.
Yerel Yerleştirmeye Göre Alan Okullar
- Anadolu Liseleri
- Mesleki ve Tekniki Liseler
- İmamhatip Liseleri
Sınavla Alan Okullar
– Fen Liseleri
– Sosyal Bilimler Liseleri
– Proje Anadolu Liseleri
– Proje İmam Hatip Liseleri

77627

Tercih Klavuzu Nedir?
Tercih sürecinde hangi adımlar nasıl ve hangi tarihte uygulanacağını anlatan bir klavuzdur. Bu klavuza ulaşmak bana tıklayabilirsin.

77628

LGS Tercih Robotu Nedir?
LGS tercih robotu, öğrencilerin bu robotu kullanarak istedikleri yüzdelik dilim aralıklarında hem il hem de ülke genelinde okul listelerini ve okullarla ilgili detaylı bilgileri görebilecekleri bir sistem. Ayrıca tercih robotuyla okul türleri, il, ilçe ve 2018'e ait yüzdelik dilimlerine göre arama yapılabilecek.Tarama sonunda oluşan listelerde merkezi sınav puanı ile öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarının tercih kodu, okul adı, türü, öğretim süresi, öğretim şekli, pansiyon durumu, yabancı dili, kontenjanı, adresi, 2018 yılı en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimlerine ulaşılabilecek. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan ortaöğretim kurumları için hazırlanan tercih rehberinde ise öğrenci TC kimlik ve okul numaraları ile öğrencinin kayıt bölgesindeki okullar listeleniyor.

77632

Valiant

It's me!

Discord:

Valiant#5629

Elmaslar
43
Puanlar
6.555
Yer
Plüton
Minecraft
xValiantTR
İşte en gerekli konu. Haftanın konusu seçilmesi lazım! :)

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
Liseye geçecek kardeşlerimiz için zaman gelmiş ha bakalım üniye yerleşicez bizde 2 yıldır

Kadir Yiğit

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

kkadiryigit

Elmaslar
76
Puanlar
9.000
Yer
Kocaeli
Minecraft
Bladrise
Okullar erken açılıyor mu yoksa benmi yanlış anladım 18 lerinde felen açılıyor diye hatırlıyorum ama..

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0

Aronshire

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
İşte en gerekli konu. Haftanın konusu seçilmesi lazım! :)
Çok teşekkür ederim : )

Liseye geçecek kardeşlerimiz için zaman gelmiş ha bakalım üniye yerleşicez bizde 2 yıldır
Umarım istediğiniz şekilde yerleşirsiniz.

Okullar erken açılıyor mu yoksa benmi yanlış anladım 18 lerinde felen açılıyor diye hatırlıyorum ama..
@akıner inde dediği gibi 2 hafta kestiler dönemin ortalarında yapıcaklar o 2hafta tatili

2 hafta kestiler okul zamanında ara tatil yaptılar.
Arkadaşı aydınlattığın için teşekkür ederim :D

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

LGS sınavından kötü not alan arkadaşlar üzülmesin. Geçen sene bu sınava ben de girdim. Bizde mağdur olduk. Bu sene sınava girenler bizden daha çok avantajlıydı. Çünkü biz sınava girdiğimiz zaman hiç bir şey bilmiyorduk. En azından sizin daha çok fırsatınız ve sınav hakkında fikirleriniz vardı. Bu yüzden bizden daha yüksek aldınız. Bizim girdiğimiz sınavda 17 şimdi olan sınavda 500-600 1. çıktı. Açıkçası 260 altı vs. aldıysanız nakiller ile okul çıkmayacaktır. En iyi meslek lisesi çıkar. Doğruyu söylemek gerekirse lise bir ölüm değil. Ya da bir şey. Aslında gerçek hayat üniversitede başlıyor.

Aronshire

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire

LGS sınavından kötü not alan arkadaşlar üzülmesin. Geçen sene bu sınava ben de girdim. Bizde mağdur olduk. Bu sene sınava girenler bizden daha çok avantajlıydı. Çünkü biz sınava girdiğimiz zaman hiç bir şey bilmiyorduk. En azından sizin daha çok fırsatınız ve sınav hakkında fikirleriniz vardı. Bu yüzden bizden daha yüksek aldınız. Bizim girdiğimiz sınavda 17 şimdi olan sınavda 500-600 1. çıktı. Açıkçası 260 altı vs. aldıysanız nakiller ile okul çıkmayacaktır. En iyi meslek lisesi çıkar. Doğruyu söylemek gerekirse lise bir ölüm değil. Ya da bir şey. Aslında gerçek hayat üniversitede başlıyor.
Dediğin gibi gerçek hayat üniversitede başlıyor fakat o hayata başlamak için iyi bir temele sahip olmamız lazım. Bu temelide lisede atıyoruz. Temel ne kadar sağlam olursa okadar hayatın kolay geçer.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı