Sol Reklam

Haber Lav Göletlerinin Bekçileri: Striderlar! - Minecraft 20w13a Deneme Sürümü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.130
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
2020-03-25_22.52.55.png

Lav Göletlerinin Yeni Bekçileri: Striderlar!
Minecraft 20w13a Deneme Sürümü Yayımlandı!
Bir haber geldi, 1.16 sürümünün yeni deneme sürümü yayımlanmış! O zaman anlatmaya başlayalım. Evet, hepinizin bildiği gibi 1.16 sürümünün yayımlanmasına çok az kaldı ve onun bir habercisi olan deneme sürümlerinden biri yayımlandı. Yeni deneme sürümümüz ile Strider adı verilen yeni bir canavar ve daha onlarca yenilik bizi bekliyor. Bunların yanında birçok açık ve hata düzeltildi ve birçok özellik baştan sona değiştirildi. 1.16 sürümü ile başımızı döndüren Mojang, bizi şaşırtmaya ve yeni canlılar eklemeye dur durak vermiyor. Oyunun en son eklenen canavarı ise Strider oldu. Bu yeni canavarımız, lav göletlerinin yeni bekçisi olarak özetlenebilir. O zaman bu canlının detaylarına ve yeni eklenen onlarca şeye bir göz atalım!

2020-03-25_23.12.15.png

Lav Göletlerinin Bekçileri: Striderlar
Oyunumuza 20w13a deneme sürümü ile eklenen bu canlılar, lav göletlerinde ortaya çıkar. Nether'ın pasif olan nadir canlıları arasında bulunmaktadır. Hiçbir şekilde size saldırmaz. Lav göletlerinde veya lav okyanuslarında, gruplar halinde karşımıza çıkabilirler. Kafalarında bebekleri bulunabilir. Striderlara binilebilir ve sürülebilirler. Sürmek için ucunda çarpık mantar bulunan olta gerekmektedir. Domuz gibi bir sürülme mantığı bulunmaktadır. Su ve yağmurun altında zarar görecektir. Çarpık mantarlar ile beslenebilir. Striderlar, üstünde Zombileşmiş Piglin veya Bebek Strider ile doğabilir. Eğer Zombileşmiş Piglin ile ortaya çıkarsa üstünde bir adet eyer bulunabilir. Bu canavarlar lavın içinde hızlı hareket edebilir fakat yer üstünde yavaş hareket ederler. Öldüklerinde 0 ve 5 arasında ip düşürürler. Eğer eyeri bulunan bir Strider ölürse eyeri düşer.

1585169836611.png

2020-03-25_23.59.14.png

Yeni Dekoratif Blok ve Çarpık Mantarlı Olta!
Güncelleme ile oyuna eklenen 2 farklı eşya daha bulunuyor. Bu eşyalardan biri mıknatıs taşı olarak geçiyor. Tam bir çevirisi bulunmayan dekoratif blokun birçok yapıda kullanılabileceği görünümünden belli oluyor. Oyma tuğla taşı ve netherit külçesi ile elde edilen bu blok, birçok dekoratif yapı da kullanılabilir. Dekoratif yanının yanında bu eşyanın büyük bir işlevi bulunuyor. Bu eşyaya pusula ile sağ tıkladığımız zaman pusula bu eşyayı göstermeye başlar. Eğer adını değiştirirsek noktaları bulmamıza yardımcı olabilir. Bu blokun yanında oyunumuza Strider ile birlikte eklenen bir olta türü eklenmiştir. Bu oltanın ucunda çarpık mantar bulunmaktadır. Bu oltanın işlevi ise Striderları yürütmek ve onları domuz gibi kullanmaktır. Bunların yanında birçok etiket oyuna eklenmiştir. Çarpık mantarlı oltanın yapılışı ise olta ve çarpık mantardan geçiyor. O iki eşyayı yan yana getirdiğiniz zaman elde edebilirsiniz.

1585171472794.png
1585171495631.png

2020-03-26_00.25.17.png

Değiştirilen Özellikler ve Düzeltilen Hatalar
Yeniliklerin yanında birçok hata düzeltildi ve birçok özellik yenilendi. Arı yuvaları haritalarda sarı bir nokta olarak görünebilecek. Kamp ateşleri soyulmuş kütükler ile üretilebilecek. Bundan sonra çarpık ve kızıl çitler, diğer çitler ile birleşebiliyor. Nether altın cevherlerinin görünümleri değiştirildi ve bundan sonra deneyim puanı düşürecekler. Kızıl ve çarpık merdivenler, tahtalar ve basamaklar fırın yakıtı olarak kullanılabilecek. Nota bloklarının altına herhangi bir tahta yerleştirildiğinde bas enstrümanı çalar. Cilalı bazaltlar 2x2 alanda üretilebilir. Cilalı bazaltlar, taş kesici de üretilebilir. Bunların yanında toplam 47 hata düzeltildi.

Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Açıkçası Minecraft'ın bugün yayınlamış olduğu 20w13a Snapshot'u ile 1.16 sürümü için umudum çoğaldı. Gerçekten güzel sürüm olacak :))

LavivaSurvival

IP: LavivaNW.Keyubu.Com

Discord:

profesor7037

Elmaslar
117
Puanlar
9.520
Minecraft
BYAdnanRS
çok tatlılar gerçekten çok fena hoşum gitti.
acilen petini yapıp düşük sürümde kullanmam gerek :D.​

Rahim Q.

Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz kişide bulunmaz

Discord:

rahimqbv

Elmaslar
259
Puanlar
14.340
Yer
Azerbaycan
Minecraft
RahimQBV
Facebook
Rahim Qubadov
Twitter
RahimQBV
Merhaba, aslında ben minecraft 1.16 sürümüne artık yeni mob gelmez diye ümüdimi kesmiştim.Gelmesi çok iyi olmuş artık bundan sonra lavların üstüse boş olmayacak ve her tarag canlılarla dolu olucak.Bilgilendirdiğiniz için size teşekkür ederim. ♡​

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim
Premium

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.488
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Oyun baya gelişiyor ben 1.8'de takılı kaldım​

S

sooply

Ziyaretçi
mıknatıs taşı

Bu taş hakkında hiç bilgi göremedim, bu beni üzdü. Bu taşa bir pusula ile sağ tıkladığımızda pusula bu taşa kilitleniyor ve o yönü gösteriyor. Bu oyun içi kolaylık sağladı bize.

cemil37

Altın Benim Yeni Sevgilim

Discord:

Ceko37#9713

Elmaslar
111
Puanlar
13.850
Minecraft
Ceko37

Bakıyorum da nether oynadığımız dünyadan daha güzel oldu. Netherda mı yaşasak

reallifealp

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

AlpAlpAlp#8258

Elmaslar
35
Puanlar
13.420
Yer
İstanbul
Gerçekten oyun için emek veriyorlar, tebrik etmek lazım.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.130
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
Bu taş hakkında hiç bilgi göremedim, bu beni üzdü. Bu taşa bir pusula ile sağ tıkladığımızda pusula bu taşa kilitleniyor ve o yönü gösteriyor. Bu oyun içi kolaylık sağladı bize.
Bu konuyu açtığımda gamepedia üzerinden bakıyordum ve ilk baktığımda bu arkadaşımız hakkında detaylı bir bilgi yoktu, şu anda düzenlemeler yapıyorum.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Açıkçası Minecraft'ın bugün yayınlamış olduğu 20w13a Snapshot'u ile 1.16 sürümü için umudum çoğaldı. Gerçekten güzel sürüm olacak :))

1.17 bomba olacak, 1.16 bombanın pimi denilebilir.

çok tatlılar gerçekten çok fena hoşum gitti.
acilen petini yapıp düşük sürümde kullanmam gerek :D.​

Gerçekten tatlı ve işlevli canlılar, belki de o petleri ticaret için kullanabilirsin.

Merhaba, aslında ben minecraft 1.16 sürümüne artık yeni mob gelmez diye ümüdimi kesmiştim.Gelmesi çok iyi olmuş artık bundan sonra lavların üstüse boş olmayacak ve her tarag canlılarla dolu olucak.Bilgilendirdiğiniz için size teşekkür ederim. ♡​

Herkes böyle düşünüyordu fakat lav da yürüyen bir canlı bekleniyordu, o da Strider oldu.

Değerli yorumun için teşekkürler.

Oyun baya gelişiyor ben 1.8'de takılı kaldım​

En azından 1.14'e geçiş yapman senin için daha iyi olabilir.

Bakıyorum da nether oynadığımız dünyadan daha güzel oldu. Netherda mı yaşasak

Nether Survival diye bir oyun oynayabilirsin, yaşaması çok imkansız değil.

Gerçekten oyun için emek veriyorlar, tebrik etmek lazım.

Oyunun en önemli sürümleri arasında bulunuyor.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı