Sol Reklam
Sağ Reklam

Launcher

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.818
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD
Öncelikle iyi günler kardeşlerim yakın bir zamanda kendim için launcher yapmak için ilk adımı atacağım ama kafama takılan bir soru var oda launcher client nasıl cevirecegim yani Java ya bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden

İlk olarak gerekli yazılım için programlar nelerdir bana söyler misiniz

OzanRSTMI

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
18
Puanlar
13.280
Yer
New Jersey, United States of America.
Bu konuda şahsen fikrim yok fakat youtube'da yabancı kaynaklar bayağı bir var. Onun dışında birde Orbital Studios gibi yabancı freelancer topluluklarında bu konuda geliştiricilik yapanlar var, dilersen onlara da bu soruyu sorabilisin, memnuniyetle yardımcı olacaklarını düşünüyorum :)

Azeken

Fırında Isıttığım İlk Taş
Premium

Discord:

uurayee

Elmaslar
25
Puanlar
920
Yer
Manisa
Minecraft
uurayee
Merhaba! Bir launcher yapmak istiyorsanız, öncelikle Java programlama dilini kullanarak bir Minecraft istemcisi geliştirmeniz gerekiyor. Ardından, bu istemciyi, geliştirdiğiniz launcher ile birleştirebilirsiniz.

Minecraft istemcisinin kodlarını decompile etmek ve daha sonra özelleştirmek mümkündür, ancak bu işlem yasal olmayabilir. Bu nedenle, genellikle açık kaynaklı Minecraft istemcileri kullanarak başlanması önerilir.

Birkaç örnek verecek olursam:

Bu açık kaynaklı launcherların kaynak kodlarına göz atarak, Minecraft istemcisini nasıl entegre ettiklerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca, bu launcherların özelleştirme seçenekleri hakkında da fikir edinebilirsiniz.

Bir launcher yapmak için gereken yazılım ve programlar şunlardır:

1. Java Development Kit (JDK): Bu, Java programlama dili için gerekli olan temel yazılımdır. Bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor.
  2. Integrated Development Environment (IDE): Bu, launcher'ınızı programlayabileceğiniz yazılım ortamıdır. Örneğin, Eclipse veya IntelliJ IDEA kullanabilirsiniz.
  3. Launcher kütüphaneleri: Minecraft'ın resmi web sitesinden indirilebilen kütüphaneleri içerir. Bu kütüphaneler, launcher'ınızın çalışması için gerekli olan Minecraft'a özgü kodları içerir.
  4. JSON dosyası düzenleyicisi: Launcher'ınızın yapılandırma dosyalarını düzenlemek için bir JSON düzenleyicisi kullanmanız gerekebilir.
  5. Grafik tasarım programı: Launcher'ınızın arayüzünü tasarlamak için bir grafik tasarım programı kullanmanız gerekebilir.

ArdaSari

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

ArdaSari#0130

Elmaslar
14
Puanlar
3.955
Yer
Istanbul
Minecraft
ArdaSari
Twitter
ardasarico
Javascript biliyorsan bu paket işine yarayabilir link
Electronjs kullanarak bir minecraft başlatıcısı kodlayabilirsin

Whiskey's

Savaştayım Ölüyom

Discord:

whiskeytr

Elmaslar
209
Puanlar
14.825
Yer
United States
Minecraft
WhiskeyTR
Öncelikle iyi günler kardeşlerim yakın bir zamanda kendim için launcher yapmak için ilk adımı atacağım ama kafama takılan bir soru var oda launcher client nasıl cevirecegim yani Java ya bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden

İlk olarak gerekli yazılım için programlar nelerdir bana söyler misiniz
https://gamelaunchercreator.com
Bu siteyi kullanarak rahatlıkla yapabilirsin.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı