Sol Reklam
Sağ Reklam

Paylaşım Launcher Aşamaları

• Konuyu başlatan Emirhan Akpınar
  • Başlangıç Tarihi
  • 617
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E

Emirhan Akpınar

Ziyaretçi
Selamlar, forumda yeniyim. Size bir sorum olacaktı. Minecraft Bedrock / Java sürümleri için Launcher kodlanırken hangi aşamalar işleniyor? Temeli C# diye biliyorum. Nereden başlanıyor yapılmaya? Yabancı veya yerel bir kaynak veya makale var mı okuyabileceğim? Bilgisi olan birisi anlatabilir mi?

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Türkiye'de tek Launcher'dan anlayan @infumia var. (Daha doğrusu bizim forumda.) Şahsına sorabilirsiniz ;) <3

| BeyazPolis |

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
dostum ilk önce launcher background'ı kücük resmi ve ismini ayarliyorsun
sonra butonlari ayarliyorsun. sonrada mc yi baslatiosun. launcher yapmak basit iş
youtube ve google da aratarak daha cok kaynak bulabilirsin

E

Emirhan Akpınar

Ziyaretçi
Bunu ben de biliyorum fakat biraz işin profesyonel kısmını sordum. Örneğin oyun içi metaları, menüleri değiştirme vs. gibi.

| BeyazPolis |

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Bunu ben de biliyorum fakat biraz işin profesyonel kısmını sordum. Örneğin oyun içi metaları, menüleri değiştirme vs. gibi.
Oyun içi şeyler client oluyor. Ayrica oyun içi için java bilmeniz gerek
Launcher başlatıcıdır. oyun launcherdan oynanmaz. launcher oyunu açar.
Oyun istemciden oynanır (client)

MegaCrafter

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

MegaCrafter#7368

Elmaslar
61
Puanlar
3.785
Minecraft
MegaCrafterAT
Bir Launcher bildiğimiz normal basit bir programdır. Yani bilgisayarda açtığınız herhangi bir programla tamamen aynı özelliktedir. Temeli de C# değildir. Her dilde masaüstü uygulaması yapılabilir. Launcher'ı özel yapan tek kısım "oyna" tuşuna basıldığında minecraft'ı çalıştırabilmesidir. Bunun için de en basit anlatımla "java -jar client.jar" yapılabiliyor ancak bunun için tabii ki komut satırı argümanlarını doğru koymak gerekiyor. Client'ın istediği libleri doğru vermek gerekiyor vs. Bu kısım github üzerinden kopyalanabilir.

Not: Launcher, oyun içiyle alakalı hiçbir şey yapmaz. Oyunun içini değiştiren şey Client jar'ı olur. Launcher'ın var olan tek görevi client'ı java ile çalıştırmaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı