Sol Reklam
Sağ Reklam

Skript Paylaşımı Lapis kırıldığında şansa göre item verme skripti

Başarılı bir skript mi ?

• Evet

Oylar: 0 0,0%
  • Hayır

Oylar: 2 25,0%
  • Kendini geliştirmen gerekiyor!

Oylar: 6 75,0%

• Oy Verenler
    8
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

PederBey

Kutsanmış Balta!

Discord:

PederBey | Çağdaş#1673

Elmaslar
62
Puanlar
3.960
Yer
Zonguldak / Alaplı
__HAKKINDA__
1-> İlk olarak skriptin amacını anlatayım size, örneğin server'ınızda lapis kazanlara ekstradan bir eşya daha vericeksiniz lapis parçası gibi bu komut ona yarıyor.
2-> Hala anlamadıysan yakında anlarsınız :)
3-> Bu skripti plugin ile de yapabilirsiniz ama ben skripte yeni başladığım için plugin kullanmadan skriptleri yazmaya çalışıyorum.
4-> Zaten aramızda benim gibi fazla plugin kullanmayan arkadaşlar da var!

__KODLARIN ANLAMI__
**on break lapis lazuli ore: -- Lapisi kırınca
**
chance of 5% -- %5 şans ile
**
give 1 cyan dye:6 named "&bLapis Parçası" to player -- Bu eylemi gerçekleştiren oyuncuya 1 adet ismi "Lapis Parçası" olan bir "Cam Göbeği Boya" ver.
**send "&6|&l&4P&fB&6> &fLapis kazarken 1 adet &bLapis Parçası &fbuldun!" to player -- ve bunu oyuncuya söyle.

__VİDEO__

__KOD__
Kod:
#Aşağıda neler yapmanız gerektiğini her kodun yanına söyledim lütfen uygulayın yoksa çalışmaz kod !#[/CENTER]
#Herhangi bir yerde takılırsanız bana mesaj atabilirsiniz.#
#Ekrana sığmayan yerler var sağa doğru kaydırırsanız görebilirsiniz!#

on break  :        #Kırdırmak istediğiniz bloğun ismini ingilizce olarak on break'ın devamına yazın!#
    chance of %       #Bloğu kırdığınızda vericeği eşyanın % kaç şans ile verileceğini belirtin % işaretinin önüne. (Örn: 10% veya 30%)#
    give 1 cyan dye:6 named "&bLapis Parçası" to player #Doldurmanız gereken yerler "" içlerini doldurun ama " koymayın!: give "kaç tane verilsin?" "ne verilsin?" named "ismi ne olsun ?" to player #
    send "&6|&l&4P&fB&6> &fLapis kazarken 1 adet &bLapis Parçası &fbuldun!" to player #Doldurmanız gereken yerler: send "" to player | " içine istediğinizi yazabilirsiniz.!#

#HAZIR KOD#

on break lapis lazuli ore:
    chance of 5%
    send "&6|&l&4P&fB&6> &fLapis kazarken 1 adet &bLapis Parçası &fbuldun!" to player
    give 1 cyan dye:6 named "&bLapis Parçası" to player

Skript bu kadardı anlamadığınız veya yapamadığınız bir yer olursa mesaj atmaktan çekinmeyin!

Son düzenleme:
U

Unknownloce

Ziyaretçi
Skript komple alıntı sadece şuralarını yazmışsın;
Kod:
Kod:
#Aşağıda neler yapmanız gerektiğini her kodun yanına söyledim lütfen uygulayın yoksa çalışmaz kod !#[/CENTER]

on break  :        #Kırdırmak istediğiniz bloğun ismini ingilizce olarak on break'ın devamına yazın!#
    chance of %       #Bloğu kırdığınızda vericeği eşyanın % kaç şans ile verileceğini belirtin % işaretinin önüne. (Örn: 10% veya 30%)#
    give 1 cyan dye:6 named "&bLapis Parçası" to player #Doldurmanız gereken yerler "" içlerini doldurun ama " koymayın!: give "kaç tane verilsin?" "ne verilsin?" named "ismi ne olsun ?" to player #
    send "&6|&l&4P&fB&6> &fLapis kazarken 1 adet &bLapis Parçası &fbuldun!" to player #Doldurmanız gereken yerler: send "" to player | " içine istediğinizi yazabilirsiniz.!#

twond.

愛を作ろう
Elmaslar
361
Puanlar
14.480
Yer
İstanbul
Minecraft
metebae
Kodların ne anlama geldiğini anlatarak yazman güzel olmuş, fakat bu kazandıklarımız ne işe yarayacak? Ayrıca her factions paketinde bunun daha gelişmişi bulunmakta.

zNightLastTR

SilentNetWork
Yasaklandı

Discord:

zNightLastTR | EmreCan#8990

Elmaslar
103
Puanlar
0
Minecraft
zNightLastTR
Bu skript icin cok fazla line var gereksiz olmus.

noyZ'

X-X
Elmaslar
254
Puanlar
7.110
Zaten var olan skriptleri paylaşmaya son vermelisin.

PederBey

Kutsanmış Balta!

Discord:

PederBey | Çağdaş#1673

Elmaslar
62
Puanlar
3.960
Yer
Zonguldak / Alaplı
Zaten var olan skriptleri paylaşmaya son vermelisin.
Kardeşim ben bunları bir yerden görerek veya çalarak yapmadım deneyerek yaptım ve size de güzel mi yapmışım veya kötü mü yapmışım diye sunuyorum ?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Kodların ne anlama geldiğini anlatarak yazman güzel olmuş, fakat bu kazandıklarımız ne işe yarayacak? Ayrıca her factions paketinde bunun daha gelişmişi bulunmakta.
Ben skript yazmaya yeni başlayan biri olduğum için ekstradan bir şey kullanmayı sevmiyorum o yüzden böyle şeyler deniyorum ve kazandıklarınızı da bir skript daha yaparsınız mesela 10 lapis parçasına 1 elmas gibi verirsiniz :)
Yorumun için teşekkür ediyorum.

Skript komple alıntı sadece şuralarını yazmışsın;
Kod:
Kod:

Skript alıntı değil !!
Sadece benzer skriptler tamamen kendim yazdım benzer olmasının nedeni de bir sunucuda görmüştüm bende yapabilicekmiyim diye denedim yaptım oldu.

twond.

愛を作ろう
Elmaslar
361
Puanlar
14.480
Yer
İstanbul
Minecraft
metebae
Kardeşim ben bunları bir yerden görerek veya çalarak yapmadım deneyerek yaptım ve size de güzel mi yapmışım veya kötü mü yapmışım diye sunuyorum ?

Ben skript yazmaya yeni başlayan biri olduğum için ekstradan bir şey kullanmayı sevmiyorum o yüzden böyle şeyler deniyorum ve kazandıklarınızı da bir skript daha yaparsınız mesela 10 lapis parçasına 1 elmas gibi verirsiniz :)

Skript alıntı değil !!
Sadece benzer skriptler tamamen kendim yazdım benzer olmasının nedeni de bir sunucuda görmüştüm bende yapabilicekmiyim diye denedim yaptım oldu.
Hiç skript bilmeyen birisi bu sistemi beğendi ve kullanmak istedi, fakat bu parçacıkları değerlendirmek istedi. Ama skript bilmiyor, o zaman ne yapacak peki?

PederBey

Kutsanmış Balta!

Discord:

PederBey | Çağdaş#1673

Elmaslar
62
Puanlar
3.960
Yer
Zonguldak / Alaplı
Hiç skript bilmeyen birisi bu sistemi beğendi ve kullanmak istedi, fakat bu parçacıkları değerlendirmek istedi. Ama skript bilmiyor, o zaman ne yapacak peki?
Yapamadığınız veya anlamadığınız yerde sorun diye ekledim zaten ben bana sorabilir veya onun için de bir skript bakarım ve paylaşırım ben.

twond.

愛を作ろう
Elmaslar
361
Puanlar
14.480
Yer
İstanbul
Minecraft
metebae
Yapamadığınız veya anlamadığınız yerde sorun diye ekledim zaten ben bana sorabilir veya onun için de bir skript bakarım ve paylaşırım ben.
O zaman "kazandıklarınızı da bir skript daha yaparsınız " yazmayacaktın, kendinle çelişiyorsun.

PederBey

Kutsanmış Balta!

Discord:

PederBey | Çağdaş#1673

Elmaslar
62
Puanlar
3.960
Yer
Zonguldak / Alaplı
O zaman "kazandıklarınızı da bir skript daha yaparsınız " yazmayacaktın, kendinle çelişiyorsun.
Olabilir özür dilerim yanlış yazmışım.
Uyardığın için teşekkürler.:)

PederBey

Kutsanmış Balta!

Discord:

PederBey | Çağdaş#1673

Elmaslar
62
Puanlar
3.960
Yer
Zonguldak / Alaplı
Olan bir skripti paylaştığın için üstüne üstlük alıntı yaptığın için sana :mc_31-0:(ölü bitki) hediye ediyorum.
Konu düzeni için sana bir :mc_31-0:(ölü bitki) daha hediye ediyorum.
Hatanı anladığın için sana:mc_264-0:[diamond(elmas)] hediye ediyorum.
Kardeşim hiç bir yerden alıntı filan yapmadım sadece gördüm ve yapmak istedim kodlarına bile bakmadım ve olan bir skripti paylaşmamın sebebi yeteneklerimi size gösterip değerlendirme yapmanız.

IYusuf_DemirI

O Bir Yutupçu!

Discord:

Yusuf Demir#4555

Elmaslar
1.322
Puanlar
13.560
Yer
İstanbul/Maltepe
Facebook
Yusuf Demir
Merhabalar, konunuzun içerinde paylaşımında bulunduğunuz skriptin yapımcısının adını kullanarak paylaşmanız daha etik bir davranış olacaktır.

PederBey

Kutsanmış Balta!

Discord:

PederBey | Çağdaş#1673

Elmaslar
62
Puanlar
3.960
Yer
Zonguldak / Alaplı
Merhabalar, konunuzun içerinde paylaşımında bulunduğunuz skriptin yapımcısının adını kullanarak paylaşmanız daha etik bir davranış olacaktır.
Yav anlamıyormusunuz ?? Skripti kendim yazdım diyorum hala çalıntı muamelesi görüyorum sadece bir server'da gördüm ve kendim baştan yazdım !

BurakXX

Efendim Yakınlarda Kısır Kokusu Alıyorum.

Discord:

Burak#7050

Elmaslar
698
Puanlar
9.030
Minecraft
BurakXX
Facebook
BurakXX
Twitter
BurakXX
skripti kendin yazmış olabilirsin fakat bu skriptin benzerleri daha gelişmişleri var daha önceden yazmadıysan sürekli muamele görebilirsin dedigim gibi gelişmişleri var neden bu skripti kullansınlar ki

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı