Sol Reklam

L.A Noire | Oyun Tanıtımı

cemvrs

Sektörün içindeyim panzehir aktif

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
77717

L.A Noire

Team Bondi
tarafından hayata geçirilen L.A. Noire, aslında bir dedektiflik oyunundan çok daha fazlası ve oyun dünyası için önemli bir mihenk taşı. 2011 yılında bu oyun sayesinde ilk kez oyuncuların yüz animasyonları video oyunlarına olduğu gibi aktarıldı. Motion Capture teknolojisinin insan yüzlerinde ilk kez kullanıldığı yapım, tamamen gerçekçi yüz animasyonlarıyla dönemin en dikkat çekici yapımlarından biri olmayı başarmıştı.

Üstelik bu yüz animasyonları sadece göstermelik olarak bizlere sunulmuyordu. Dedektiflik türünde bir açık dünya oyunu olan L.A Noire, sizi önemli cinayetlerin sırrını çözmeniz için tanıkların ve şüphelilerin önüne atıyor. Karşınızdaki kişinin yüz ifadelerini gözlemleyerek yalan mı yoksa doğru mu söylüyor, bunu anlamanız gerekiyor.
Elbette yüz ifadeleri gerçekçi olduğundan yalan söyleyenin bu yalanları anında ortaya çıkıyor. Bu noktada da işe Cole Phelps‘in dedektiflik becerileri giriyor. Suç mahallinden kanıtları, tanıklardan bilgileri toplamalısınız ki, şüphelilerin karşısına çıktığınızda onların yalanlarına karşı üstün gelebilesiniz. Oyun burada dengeyi çok güzel koruyor olsa da, dava sırasındaki başarı veya başarısızlıklarının hikayenin gidişatını
hiçbir şekilde etkilemiyor. Örneğin, kanıtları bulamadınız ve tüm sorgularınız başarısız oldu. Oyun çizgisel bir yapıya bürünüp, ne olursa olsun bir şekilde işleri yoluna koyuyor ve başarıya ulaşıyorsunuz. Zaten 2011 yılında ilk kez çıktığında da bu özelliği çok eleştirilmişti.

77718

Temel amacımız bize verilen davaları, yaptığımız sorgulamalar ve bulduğumuz delillerden faydalanarak çözüp kariyer basamaklarını hızla tırmanmak. Ancak arka planda da süregelen bir hikaye mevcut. Oyunda memurluk haricinde dört farklı birimde görev alıyoruz, bunlar; trafik, ahlak, cinayet ve kundakçılık.
Öncelikle size biraz oyun mekaniklerinden bahsedelim. Bire kere hepinizin de tahmin edebileceğiniz gibi oyun GTA motoru ile yapılmış, ancak elbette epey bir geliştirilmiş. Zaten bu yüzden oyunu dışarıdan görüntüsü GTA’yı çok andırıyor. Elbette bir de Rockstar oyunlarının o kendine has temasına sahip olma özelliği mevcut. Lakin başında da belirttiğim gibi L.A. Noire’i asla bir GTA oyunu ile, oynanış açısından, kıyaslayamaz veya ikisini birbirine benzetemezsiniz nitekim bu her iki oyuna da haksızlık olur.
Ancak grafikler açısından yapılabilecek bir kıyaslama da ilk bakışta L.A. Noire’in GTA’dan biraz daha alt düzeyde olduğunu fark ediyoruz. Onun haricinde bölüm tasarımları, detaylar, ışıklandırma, kaplamalar oldukça iyi.

77719

77723

L.A Noire Artıları ve Eksileri

Artılar
– Bugün bile harika görünen yüz animasyonları

– Davaların çözüm aşamaları dedektif gibi hissettiriyor

– Dönem atmosferi çok iyi yakalanmış

Eksiler
– Dava sırasındaki başarısızlıklar sonuca etki edemiyor

– Açık dünya güzel görünüyor ama içi bomboş

77721

Minimum Sistem Gereksinimleri
Sistem: Windows 7 / Windows Vista SP1 / Windows XP SP3 / MacOS X
İşlemci: Intel Dual Core 2.2 GHz / AMD Dual Core 2.4 Ghz
Bellek: 2 GB
Sabit Disk Alanı: 16 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600 GT serisi / Radeon HD 3000 serisi
Ses Kartı: DirectX 9 uyumlu ses kartı

Oyunu almak isteyenler elini çabuk tutsun oyun şuanda steam'de %65 indirimle 8,40 TL 9 Temmuzda sona eriyor. Asıl fiyatı 24,00 TL

Son düzenleme:

Batuhan Yenidogan

oyna.zeromc.net
Site Sahibi

Discord:

Batuhan Yenidogan#6666

Elmaslar
1.660
Puanlar
16.545
Yer
Ankara
Çok çok iyi tasarlanmış bir oyundur. Sorgulardaki yüz ifadelerinden veya bir yere girip suçluyu bulmaya çalıştığınız bölümdeki yüz ifadelerinden suçluyu anlamanız ve oyunun sizi içine alması müthiştir. Özellikle dedektiflik oyunlarına ilginiz varsa mutlaka açıp oynamalısınız. Size çok şey katacağına ve eğlendireceğine eminim.

Konu için teşekkürler :))

Aleste

Play.RoyalCraftTR.com

Discord:

Aleste#4670

Elmaslar
34
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Minecraft
Aleste70
Grafiksel olarak güzel bir oyuna benziyor tanıtım için elinize sağlık sade ve öz olmuş bir de oynanış videolarını incelemeyi planlıyorum.

cemvrs

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
Çok çok iyi tasarlanmış bir oyundur. Sorgulardaki yüz ifadelerinden veya bir yere girip suçluyu bulmaya çalıştığınız bölümdeki yüz ifadelerinden suçluyu anlamanız ve oyunun sizi içine alması müthiştir. Özellikle dedektiflik oyunlarına ilginiz varsa mutlaka açıp oynamalısınız. Size çok şey katacağına ve eğlendireceğine eminim.

Konu için teşekkürler :))
Yorumunuz için ben teşekkür ederim. Oyun gerçekten güzel bende tavsiye ediyorum oyunseverlere :)).

cemvrs

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
Grafiksel olarak güzel bir oyuna benziyor tanıtım için elinize sağlık sade ve öz olmuş bir de oynanış videolarını incelemeyi planlıyorum.
İnceleyebilirsiniz seveceğinizden eminim. Yorumunuz için teşekkürler :)

xYaqiz

Play.HypeNW.Com
Elmaslar
305
Puanlar
5.680
Minecraft
Yaqiz
Bu tür (dedektif,gizem) tarzı şeylere meraklı olduğumdan dolayı bu oyun ilgimi çekti :) Konu başarılı.

EnesAktas

Çıktığın yerden, ben iniyordum.
Elmaslar
722
Puanlar
6.075
Yer
İstanbul
Minecraft
Wolpenax
Konu tasarımınız çok güzel böyle türden oyunları çok seviyorum oyunu bilmiyordum sayende oyunu öğrenmiş oldum teşekkürler. Konu başarılı iyi forumlar.

cemvrs

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Açıkçası bu oyunu bugüne kadar nasıl fark edememişim? Cidden bu oyunu hemen satın alıyorum. Grafikleri vs. çok hoşuma gitti. Kalemine sağlık!

WinterNovus

Fırında Isıttığım İlk Taş
Premium

Discord:

ByLien#4140

Elmaslar
35
Puanlar
6.720
Yer
Ankara
Minecraft
ByLien
Güzel oyun, beyin yakıyor.

cemvrs

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007

KaamiL43

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

KaamiL#6048

Elmaslar
94
Puanlar
4.070
Minecraft
KaamiL43
Harika bir oyun tanıtımı yapmışsın, oyunu hiç görmemiştim ilgimi çekti gidip videolarını seyredeceğim :D

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı