Sol Reklam
Sağ Reklam

Krallıkların Savaşına Ne Dersiniz ?

Sizce nasıl fikir? Tutar mı?

• Tutar

• Tutmaz

• Geliştirilirse Tutar

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Burakydn

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Burakydn#2209

Elmaslar
3
Puanlar
0
Minecraft
Burakydn
Krallıkların Savaşı

Standart sunucularda bulamayacağınız bir keyif.

tasarım.png

Gelelim nasıl bir şey olacağına;
İlk olarak 3 veya 4 belkide daha fazla krallık olacak, her krallığın kaleleri oyunun başında hazır olarak verilecek, her krallıkta ne kadar oyuncu olması gerektiğini kesinleştirmedim ama 10, 15 kişi olabilir diye düşünüyorum, bu sayı katılıma göre de belirlenebilir, her takımdaki oyunu sayısı eşit ayarlanacak.
Discord sunucusu üzerinden her takım için ayrı kanallar ayarlanacak, takım üyeleri oradan sesli sohbetler, toplantılar gerçekleştirebileceklerdir.

Sunucuda tpa, ışınlanma olayları olmadığından dolayı arkanızı sağlama almak zorundasınız ki gafil avlanmayasınız, sunucuyu birkaç güvenlik (Giriş, Hile korumaları) ve hikayeye uygun işleyiş için gerekenler dışında bir plugin kurulmayacağından dolayı vanilla gibi düşünebilirsiniz Her krallığa oyuna başlarken hangi krallığın kalesi nerede diye koordinatlar verilecektir. Krallıkların arasındaki blok mesafesi baya bir fazla olacağından dolayı buda sizin başka kaleye saldırmaya giderken yanınıza almanız gereken her şeyi aldığınızdan emin olmanızı gerektirecek, çünkü biliyorsunuz ki ölürseniz eşyalarınızı kaybeder ve tekrar kalenizde geri doğarsınız.* aynı zamanda kalenizi de boş bırakmamanız gerektiği veya çeşitli tuzaklarla koruma altına almanız gerektiği ve anlamına geliyor.

tasarım.png

Gelelim işin sistemler kısmına;

Şuanda elime yaklaşık 1 aylık 32GB makine mevcut, devam eden ayda bir sunucu daha ayarlayabilirim ama şunu da belirtmek isterim ki, bende survival sunucu kurmak için bu yola çıkmıştım, daha sonra aklıma bu proje geldi ve bu karantina günlerinde daha eğlenceli olur diye düşündüm. Amacım kazanç elde etmek değil ama sunucunun da kendisini döndürmesini isterim tabi ki de, aslında eğer istediğim gibi bir katılım olursa herkes 1 TL dahi elini taşın altına koysa bu gemi kendini döndürür. Böyle bir sunucudan nasıl para kazanılır bu konuda da fikirlerinizi bekliyorum :D

Her takımın oyun içi yazışmalarına sadece kendi takımı görebileceği şeklinde bir ayarlama getirmek istiyorum, bunun için sizlerin fikirlerine de ihtiyacım var, mesela aralarında belirli bir blok mesafe olan kişiler birbirlerinin yazdıklarını göremesin falan ?

Her takımın bir kazanma kaybetme olgusunun neye dayandırılacağına karar vermemiz gerekiyor, mesela kaleyi kuşattınız ne yapmanız gerekiyor da kaleyi fethedesiniz ? Ben kalelerinin korunaklı bir kısmına (tabi burayı korunaklı hale onlar getirmeli) bir blok (egg, taş, değerli bir şey) konulabilir ve eğer bu kırılırsa takım kaybetti denilir, olabilir diye düşünüyorum, yine bu kısımı sizin yorumunuza sunuyorum.

*
Yukarıdaki metinde yıldız koyduğum bir kısım vardı, burası hakkında açıklama yapmak istiyorum. Öldükten sonra doğma meselesi; ben öldükten sonra yatakhanelerinde tekrar spawn edebiliriz ama her öldüklerinde puanlarından azaltabiliriz diye düşünüyorum.

Herkesin bir puan sistemi olacak, bireysel puanlar toplanarak krallıkların puanı belirlenebilir diye düşünüyorum.

tasarım.png

Şuanda planlama aşamasında sizin önerileriniz doğrultusunda şekillecektir.

İsteyen birkaç kişi (sayıları artmamak şartıyla) herhangi bir krallığa bağlı olmadan haritanın herhangi bir yerinde büyücülük, okçuluk, savaşçılık, çiftçilik alanlarında kendini geliştirebilir veya öylesine hayatını sürdürebilir. (Kim bilir belkide gezerken bir takımın kale kuşatmasına denk gelir ve savaşın seyrini değiştirir.)

Mae Govannen

キングコング

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
39
Puanlar
0
Proje mükemmel ötesi fakat bu tutmaz. Faction'ın bile ne olduğunu bilmeyen koca bir kitle var. Türkiye'de yaşıyorsunuz fütüristik hayallerinizden vazgeçin.
Projen dikkatimi çekti Discord'dan konuşmak isterim キングコング#6905

Racfourd

Nerelerdesin Be Zümrüt?

Discord:

Racfourd#9717

Elmaslar
278
Puanlar
7.775
Minecraft
Racfourd
Facebook
Racfourd#9717
Twitter
Racfourd#9717
Minecraft Türkiye'de tutmaz, oyuncular lapis kıracaklar, her satışta 999m vermezse tutmaz. Fikir güzel ama bu fikri ben bile düşünmüşümdür.

Burakydn

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Burakydn#2209

Elmaslar
3
Puanlar
0
Minecraft
Burakydn
Forumu incelediğimde bu tür sunucular neden Türkiye de yok diye yakınan çok kişi gördüm, konuyu ilgili kişiler görürlerse bir şeyler başarabiliriz diye düşünüyorum.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Proje mükemmel ötesi fakat bu tutmaz. Faction'ın bile ne olduğunu bilmeyen koca bir kitle var. Türkiye'de yaşıyorsunuz fütüristik hayallerinizden vazgeçin.
Projen dikkatimi çekti Discord'dan konuşmak isterim キングコング#6905
Sizi ekledim
Discord adresim Burakydn#2209, bu proje yapılırsa discord üzerinden organize etmek gerekecek, yakın bir zamanda sunucuyu ayarlayıp paylaşacağım, isteyen kitle ne kadar onu da görmüş oluruz

xChairs

iFruuzAhmet
Elmaslar
115
Puanlar
9.305
Yer
Dünya
Cok güzel bir fikir

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Açıkçası Türkiye'de böyle özgün bir projeyle piyasaya giriş yaparsan muhakkak projen tutar ki bence bu işe hiç zaman kaybetmeden girmelisin.

Burakydn

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Burakydn#2209

Elmaslar
3
Puanlar
0
Minecraft
Burakydn
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Sonunda motive eden bir yorum :D

Aslına bakarsan burada seni motive eden şey ben değilim. Asıl seni motive eden şey projenin kaliteli ve özgün olması ki şimdiden şans dilerim ;)

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı