Sol Reklam
  • MC-TR 4.0 Güncellemesi: Yeni Tema
    4 yılın ardından artık yeni temaya merhaba diyelim mi? Forumumuzun yeni teması nihayet yayında! Uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve sizin geri bildirimlerinizle şekillendirdiğimiz bu yeni tema, forum deneyiminizi tamamen yenileyecek. Modern ve şık tasarımıyla göz alıcı bir deneyim sunmayı hedefleyen bu tema, forumda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ve verimli hale getirecek. 4.0'a geçmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Çözüldü Konsolda Türkçe Karakter Sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan BatuhanK
  • Başlangıç Tarihi Başlangıç Tarihi
  • Görüntüleme 1.662
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BatuhanK

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Minecraft
batuhank
Merhaba arkadaşlar localhostumun konsolunda türkçe karakterlerin garip simgeler halinde gözüktüğünü farkettim bunu düzeltmenin yolu var mı, varsa nasıl yardımcı olursanız sevinirim.

Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmek için şimdi giriş yapın veya kayıt olun.

Son düzenleme:
Pluginleri güncelleyip stop çektinmi servere?

.bat dosyasında hangi yazı var şuan?

Kod:
java -Xmx1G -Dfile.encoding=UTF-8 -jar craftbukkit.jar
PAUSE

bu attığım kodu yazın olucakmı bakalım.

Kod:
java -Xmx1G -Dfile.encoding=UTF-8 -jar craftbukkit.jar
PAUSE

bu attığım kodu yazın olucakmı bakalım.
Sunucu içindeki pluginler de türkçe karakter hatası çözüldü ama konsolda hala aynı.

pluginlerin klasörlerini ve jarlarını masaüstünde bir klasöre atın sunucunuzda pluginsiz girin sonra pluginleri yükleyin ve sunucuyu tekrar açın

pluginlerin klasörlerini ve jarlarını masaüstünde bir klasöre atın sunucunuzda pluginsiz girin sonra pluginleri yükleyin ve sunucuyu tekrar açın
Gene aynı.

Yardımcı olmaya çalıştım ama düzelmedi benden bu kadar elimden geleni yaptım.

Konsolda Zaten Türkçe Karakterleri Gösteremezsin :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı