Sol Reklam
Sağ Reklam

Kitap Tanıtımı - Astronomi Kitabı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
481
Puanlar
7.305
181225.jpg

Herkese merhaba değerli MC-TR okurları. Bugün karşısına farklı bir konu ile çıkıyorum. Oyun ve teknolojiden yana, kitaplar hakkında da bilgi vermeye ve tanıtmaya karar verdim. Size tanıtacağım kitabın ismi "Astronomi Kitabı" olarak geçiyor ve gayette keyif alacağınızı düşündüğüm bir kitap. Kitabı detaylı bir şekilde anlatmadan önce, künyesine bir göz atalım.

Künye
Kitap Adı: Astronomi Kitabı
Orijinal Adı: The Astronomy Book
İngilizce Aslından Çeviren: Ahmet Fethi
Sayfa Sayısı: 351
Kitap Fiyatı: 95.00 TL

Basım Yılı: 2018
ISBN: 978-605-171-555-1
Sertifika No: 10905
Yayınevi: Alfa Yayımcılık
0001746665001-1.jpg
Kitabın künyesini de baktığımıza göre artık kitabın genel detaylarına girebiliriz. Astronomi Kitabı, size yüzeysel olarak uzay bilimini ve astronomiyi anlatıyor. Geçmişten günümüze kadar olan birçok astronomik gelişmeyi anlatıyor. Konuya girerken giriş bölümünde, konuda bulunan ifadeleri açıklıyor ve ünlü bilim insanlarının sözleri ile konuyu donatıyor. Giriş bölümünü okuduktan sonra, ana bölüme giriş yapıyorsunuz ve görseller sizi adeta büyülüyor. Kitapta bulunan görseller çok kaliteli. Hem mizahi hem de bilimsel açıdan görsel zenginlik bulundurması, okuyucuyu kitaba daha çok çekiyor. Böylece kitaptan kopmuyor ve sıkılmadan okuyabiliyorsunuz.

Kitabın içerisinde 7 adet ana başlık ve 100 adet alt başlık bulunuyor. Ana başlıklara bakacak olursak:

• Mitten Bilime
  • Teleskop Devrimi
  • Uranüs'ten Neptün'e
  • Astrofiziğin Yükselişi
  • Atomlar, Yıldızlar ve Galaksiler
  • Evren'de Yeni Pencereler
  • Teknolojinin Zaferi
İlgi çekici başlıklar ile okuyucuyu daha da derine çeken Astronomi Kitabı, "Büyük Fikirleri Kolayca Anlayın" sloganı sayesinde çok daha fazla merak uyandırıyor. Haydi bu sloganın detaylarına inelim.

nebula-stars-universe-galaxy-space-4k-kx-1920x1080.jpg

Büyük Fikirleri Kolayca Anlayın
Bu sloganda açıklanan; kitaptaki bilgileri tamamen bilimsel bir dille değil, herkesin anlayabileceği bir dille anlatıyorlar. Konuyu kavrayabildiğiniz için de sıkılmıyor ve kitaptan kopmuyorsunuz. Her ana başlığın giriş bölümünde bir zaman çizelgesi bulunuyor. O başlık altında anlatılacak bütün gelişmeleri çok kısa bir şekilde anlatıyorlar. Böylece konuya sert bir giriş yapmıyor ve öğrendiklerinizi daha da detaylandırmış oluyorsunuz. Kitabı her türden okur anlayabilir. Başlarda normal bir dille ifade ederken, konu derinleştikçe dil de derinleşiyor. Yani sizi bilimsel dile alıştırarak, bu kitap dışında bulunan yazıları da daha rahat bir şekilde okuyabilmenizi sağlıyor.

Kitabın içerisinde birçok teori ve astronomik gelişme bulunuyor. Kitap bunun yanı sıra çoğu bilim adamlarının astrofizik hakkında yapmış olduğu deneyleri ve oluşturmuş oldukları düşüncelere de ev sahipliği bulunduruyor. Hangi bilim adamının neler yaptığını, hangi fikirleri düşünceye koyduğu ve nasıl koyduğunu yazıların dışında, ayrıntılı görseller ile de kolayca anlayabiliyorsunuz. Ardından yıllar ilerledikçe hangi düşüncelerin kabul gördüğünü, değiştirilip değiştirilmediğini görebiliyorsunuz. Kısacası; slogan hakkını veriyor.

galaxy-space-stars-universe-nebula-4k-qw-1920x1080.jpg

Evrenin Derinliklerine İnin ve Karanlığı Aydınlatın
"Felsefe bu büyük kitapta, gözlerimizin önünde sürekli açık duran Evren'de yazılıdır." - Galileo Galilei.
Galileo'nun da söylediği gibi; felsefe ve bilim gözlerimizin önünde duran Evren'de yazılı. Ancak bizim bilgileri öğrenebilmemiz için, bu büyük kitabı araştırmamız ve içerisinden bilgi birikimi sağlamamız gerekmekte. Bunu illaki bir astronom ve ya astronot olarak öğrenmeniz şart değil. Astronomi Kitabından da bu bilgileri rahatlıkla elde edebiliyorsunuz.

Kitaptaki en son başlıkta; NASA'daki birçok bilgiyi ve gelişmeyi bulmanız mümkün. Eskiden inilmemiş derinliklere şimdiki vakitlerde iniyoruz. Fakat bu kaydedilen gelişmeleri herkes çeviremiyor. Güçlü bir İngilizcesi olan insanımız çok az. Ve bu yüzden de el fenerimiz bu kitap oluyor. Tabii ki de Türkçe kaynaklar da bulabiliriz. Fakat, şahsen söylemek gerekirse bildiğim bazı yanlış bilgileri bu kitap sayesinde değiştirdim ve doğrularını aldım. O yüzden evrenin derinliklerine inmek ve karanlığı aydınlatmak gerekiyor.

6408.jpg

Evet değerli MC-TR okurları, tanıtımımız burada sona eriyor. Umarım konudan ve kitaptan hoşnut kalmışsınızdır. Biraz kısa bir açıklama olabilir ancak astronomi kavramının bir sınırı bulunmuyor. O yüzden bu kitabın da bir sınırı yok. Fikirlere ve düşüncelere bakarak kendi fikirlerinizi oluşturabilir, hatta somut bir hale bile geçirebilirsiniz. Bu tamamen size bağlı bir durum. Herkese iyi günler, iyi okumalar dileğiyle hoşça kalın!

Son düzenleme:

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.441
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
Kitabı anlattığın kadarıyla beğendim. Daha detaylı bir kitap okumayı isterdim ama uzun süre böyle bir kitabı bulamadım ve hala bulamadım. Ancak şimdilik bu kitapla idare edeceğimi düşünüyorum. Tanıtım için eline sağlık <3

TheFlaxed01

Play.TriaNetwork.Tk

Discord:

TheFlaxed#1433

Elmaslar
16
Puanlar
0
Minecraft
TheFlaxed
İyi tanıtım. Başarılar.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

İlk olarak kitaplar aram pek iyi değildir. Bu konuyu okuduktan sonra ön yargılarım tamamen ortadan kalktı. Kitabın içeriği ve yazarı ciddi anlamda hoşuma gitti. Kitabı mutlaka satın almayı düşünüyorum. Bu arada konu dizaynın ve anlatım şeklini çok beğendim. Kesinlikle bu şekilde devam et.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı