Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü KirigqyaDev - CloudyDev İade Yapmaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Artiex

The unique power of fire!

Discord:

Artiex#4349

Elmaslar
196
Puanlar
4.370
Yer
Adana/Sarıçam
Minecraft
zTugraa
Yapacağını söyledi ve boşuna bekletti gereksiz savunma yapmana gerek yok. :)
Senin gibi kişiliklere yapıyorum canım, birşey isteyince yo diyip 2 sn sonra para isteyen tiplere :)

Mcdikmen

Her şey, bir ve tek şeydir.

Discord:

Mcdikmen#0316

Elmaslar
227
Puanlar
15.210
Minecraft
Mcdikmen
KARAR:

- Şikayet özetle, "Turgutt" isimli forum kullanıcısının, "KirigqyaDev" isimli forum kullanıcısından belirli koşullar altında yaptığı bir alışverişten bahsedilmekte olup, "KirigqyaDev" isimli kullanıcının teslim etmesi gereken paketi zamanında teslim etmediği, iade talep edilmesine rağmen zamanında talep edilmediğini konu almaktadır.

- Şikayet edilen, konu hakkındaki savunmasında iadeyi gerçekleştirdiği, ancak 2 gün önce ininalden kaynaklanan bir sorundan dolayı paranın karşı tarafa geçmediğini, konu hakkında ininale 5-6 kez arama başvurusu yapıldığını belirtmekte olup, arama kayıtlarının ekran görüntüleri sorulduğunda ise "ekran görüntülerini bulamadığını" belirtmiştir.

- Şikayet edilen taraf, şikayetçi taraf ile mağduriyeti gidermek için ivedilikle hareket etmekten kaçınmakta olup iadeyi geciktirmekte ısrarcıdır.

- Konu hakkında yararlanılması gereken kılavuz hüküm, "Dolandırıcılık" suçudur.

- Gerçekleşen somut olayda, "KirigqyaDev" isimli forum kullanıcısının bedeli ödenmiş hizmeti zamanında yerine getirmediği ve buna istinaden iadeyi de gerçekleştirmediğinden dolayı dolandırıcılık suçunu açıkça işlediği görülmektedir. Somut olaydan hareketle,

- KirigqyaDev isimli forum hesabının FORUMDAN SINIRSIZ UZAKLAŞTIRILMASINA,
- güvenilmemesi gereken satıcılar ve sunucular KARA LİSTESİNE ALINMASINA,

KARAR VERİLMİŞTİR.

Şikayet edilen/eden taraf nezdinde en geç 7 gün içerisinde Forum Destek üzerinden verilen karara itiraz edebileceğinizi bilgilendirir, iyi ve sağlıklı günler dileriz.

B

BeefTacos

Ziyaretçi
Şikayeti Olan Kişi: Turgut#7556
Şikayetçi Olunan Kişi/Takım/Şirket: @KirigqyaDev
Şikayet Konusu: İade yapmaması
Açıklama ve kanıtlar: Alt tarafta mevcut

Merhaba arkadaşlar forumda beni tanıdığınızı sanmıyorum zaten çok aktif olan bir üye değilim. @KirigqyaDev adlı kullanıcıyı tanıyor musunuz onu da bilmiyorum. Normalde bu konuyu açmak istemesem de arkadaş tarafından mecbur bırakıldım. Çok konuştum hemen konuya geçeyim.

22.05.2021 tarihinde bu arkadaştan özel eklenti için konuşmaya başladım. 25.05.2021 tarihinde ininal yoluyla 60 TL gönderme yaptım. Eklenti 65 TL'ydi geriye kalan 5 TL'yi sonradan atacağımı belirttim ve arkadaşta onayladı. Ödemeyi yapmadan önce bütün kafamdaki soruları sordum, süreç gayet güzel gidiyordu. Ödemeden sonra arkadaş eklentiye başladığını belirten bir mesaj yolladı. Kendi kişisel telefon numarasını yolladı 'discordda olmadığımda bana buradan ulaşabilirsiniz' dedi. Kendisini sıkmak istemediğim için telefon numarasına hiç mesaj atmadım, genelde discordu kullandım ve gün gün eklenti nasıl gidiyor yerine 2-3 gün aralıklarla sıkmadan sordum. Arkadaş temelin bittiğini bana fotoğraf atacağını söyledi. (Hiçbir şekilde eklenti fotoğrafı gönderilmedi.) 2-3 gün sonra eklentinin bittiğini ve gün içinde göndereceğini söyledi. (Göndermedi.) Unuttunuz galiba dediğimde şu anda diş doktorunda olduğunu ve gelince lisanslı bir şekilde yollayacağını söyledi. (Tekrardan göndermedi.) Başka bir takım üyesi kanala 'teslimat yapıldı mı?' diye soru sordu. Bende 'hayır teslim edilmedi.' diye cevapladım. Arkadaş bu konuşmadan sonra 'Ben buradayım mağdur olmamanız için çalışıyorum. Eklentiyi yapıyorum.' dedi. (3-5 mesaj üstte bitmiş teslim edecekti.) Buradan sonra eklenti için hiçbir şey yapmadığını anlayıp iade talebi istedim. Kendisi 'iade yapılacak.' dedi.
Yine aynı şekilde bekleme sürecine girdik. Dalgayla karışık bir şekilde 'bunu da 3 hafta beklemem inşallah' dedim. (2. haftaya girdik.) Arkadaş sonradan bilgisayardan çekilmiş bir ss ile 30 TL gönderdiğini söyledi fakat bana hiç bir şekilde ödeme gelmedi ve insan iadenin yarısını yaptım. Kontrol eder misiniz? tarza bir mesaj neden atmaz ki. (Açıkçası arkadaş bu kadar yalandan sonra doğru söylediğini sanmıyorum.) Şu anda arkadaşa hiçbir yerden ulaşamıyorum. Yaptığı büyük ayıp. Eklentiye hiç başlamadan 60 TL'yi nasıl harcayabiliyorsun? Nasıl vicdanı rahat ediyor merak ediyorum. Bide bu arkadaş MC-TR'de bir konuya türklere eklenti yapmayı konuşmalarından dolayı yapmıyorum demiş. Bu mesajın altına ssleri yollayacağım. Konuşma tarzımda nasıl bir sorun var merak ettim. Corona dolayısıyla arkadaşa baya vakit verdim fakat yapmamam gereken bir şeymiş. Buraya kadar okuyan herkese çok teşekkür ederim. Burada çok detaya inmedim aşağıdan da fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 179891
Eki Görüntüle 179892
Eki Görüntüle 179894
Eki Görüntüle 179895
Eki Görüntüle 179896
Eki Görüntüle 179897
Eki Görüntüle 179898
Eki Görüntüle 179899
Eki Görüntüle 179900
Eki Görüntüle 179901
Eki Görüntüle 179902
Eki Görüntüle 179903
Eki Görüntüle 179904
Eki Görüntüle 179905
Eki Görüntüle 179906

Eki Görüntüle 179907
bu tarz daha ismi olmayan adamlara gidip dolandırıldığınızda hiç acımıyorum doğrusu . geçmiş olsun

Kreof

Reaven Team, her türden olağanüstü hizmet!

Discord:

kreof_

Elmaslar
361
Puanlar
7.635
Discord İzni
İlk önce üslubunu düzelt ben senin hacın falan değilim önce ki mesajımda dediğim gibi arkadaşın savunmasını yazdım. Sen bunu anlamıyorsun.
Asıl sen üslubunu düzelt, kapanmış bir konuyu başlatacak değilim ancak sen burada mağdur olan bir kişiye kanıtın olmayan şeyler ile ithamda bulunarak mağdur kişiyi kışkırtıp gerekli/gereksiz seni ilgilendirmeyen bir konuda, konu hakkındaki düşüncelerini belirtmek yerine birçok saçma saçma laflar ediyorsun. Arkadaş samimi olmaya çalışmış ve bunu bile arkadaşı kışkırtmak için kullanmışsın, cidden yazık.

Kreof

Reaven Team, her türden olağanüstü hizmet!

Discord:

kreof_

Elmaslar
361
Puanlar
7.635
Discord İzni
Sahibi banlı değil mi? Bildiğim kadarı ile Team Phobia artık mc-tr de satış yapmıyor. Ve o olayın geçtiği takım farklı, başka bir takımda satış yapması birşeyi değiştirmez.
Ha ayrıca satıcının orda burda şurda satış yapması veya satış yaptığı platform değil satış yapanın kim olduğu önemlidir. Hüküm(suçu işleyenin takım sahibi olması durumu istisnadır.) yalnızca satıcıya verilir, tüm ekibe değil.

Turgutt

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Turgut#7556

Elmaslar
10
Puanlar
970
Minecraft
Turgutt
bu tarz daha ismi olmayan adamlara gidip dolandırıldığınızda hiç acımıyorum doğrusu . geçmiş olsun
Zaten kimsenin acımasını istemiyorum. Arkadaş beni uğraştırdığı için burada konu açtım ve gerekli yaptırım uygulandı eğer müslüman ise zaten ölümden sonraki zamanda girdiği kul hakkına ve günahına katlanacaktır. 60 TL ile ne zengin olurum ne fakir.

Engleis.exe

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Engleis#9898

Elmaslar
39
Puanlar
2.070
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı