Sol Reklam
Sağ Reklam

Kingdoms! Bir Krallık Sunucusu Nasıl Olmalı?

ImInfiniTy

Şimdi bir Hardcore server olacaktı..
Elmaslar
90
Puanlar
13.710
Arkadaşlar 2 krallığın bulunduğu bir sunucu tasarlıyorum. Krallık seçimi yapıyorsunuz en başta. Krallık seçmez iseniz kaçak oluyorsunuz. İki krallık ta sizin düşmanınız veya dostunuz olabilir kaçaksanız. Meslek seçimi kısmını yaptım. Belirli meslekler seçebiliyorsunuz. Fabrika sistemi yaptım. Otomasyona bağlıyorum bazı şeyleri. Kervanlar falan filan derken ben bir yerde tıkandım. Döviz sistemi geldi aklıma en son. 2 krallığın paraları arasında fark olacak. Onu yapıyorum şuan.

Aklınızda krallıklar için sistemler var mı? Mesela kervan gibi. Her gün 1 kez belirli bir saatte kervan öbür krallığa gidecek ve malları satacak.
Ya da meslek önerileri de olabilir.
Şuan sadece "aşçı, madenci, tarımcı, demirci" ve özel olan fabrikatör meslekleri bulunmakta.

Roleplay tarzı bir sunucu olacak ama emote yapmayı düşünmüyorum. Türkiye'de pek kimse kullanamıyor emote sistemini. Sadece ooc (karakter dışı, genelde soru sormak için kullanılır) yaptım.

Aklınızdakileri belirtirseniz sevinirim.

IYusuf_DemirI

O Bir Yutupçu!

Discord:

Yusuf Demir#4555

Elmaslar
1.322
Puanlar
13.560
Yer
İstanbul/Maltepe
Facebook
Yusuf Demir
Mount and Blade Warband oyunu türünde bir oyun modu sanırsam yapmaya çalışıyorsunuz eğer bu oyunu bilmiyorsanız oynamanızı tavsiye ediyorum oradan bir takım fikirler alabilirsiniz.

ImInfiniTy

Elmaslar
90
Puanlar
13.710
Mount and Blade Warband oyunu türünde bir oyun modu sanırsam yapmaya çalışıyorsunuz eğer bu oyunu bilmiyorsanız oynamanızı tavsiye ediyorum oradan bir takım fikirler alabilirsiniz.
Oyunu oynadım, hâlâ da oynamaya devam ediyorum ama yapmak istediğim sistem tam olarak o şekilde değil :D

G

Garp

Ziyaretçi
Cengiz Han 2 oyununu oynadınız mı bilmiyorum. (Oynamak için tıklayın!) Neyse konuyu saptırmadan oyunda Bot'lardan görev alıyorduk. Belirli bölgelerde (Tepelerde veya kamp alanlarında.) önemli kişiler bulunuyordu. (Timuçin, Cengiz Han gibi.) Verilen görevlerde sallıyorum 5 tane kurt öldür, ok yağmuru özelliğini aç, Bilge Büyücüye rapor ver gibi görevler bulunuyordu. Sizde aynı bu sistem ile krallıkta ve krallık dışında her karaktere özel NPC ile yapılmış Bot'lar bulundurabilirsiniz. At üzerinde NPC oyuncuya görev vericek, belirli alanlarda doğan canavarlar ile savaştırıcak gibi gibi. Geliştirilirse daha güzel sistemlerin çıkacağına inanıyorum. Kolay gelsin şimdiden :D

ImInfiniTy

Elmaslar
90
Puanlar
13.710
Cengiz Han 2 oyununu oynadınız mı bilmiyorum. (Oynamak için tıklayın!) Neyse konuyu saptırmadan oyunda Bot'lardan görev alıyorduk. Belirli bölgelerde (Tepelerde veya kamp alanlarında.) önemli kişiler bulunuyordu. (Timuçin, Cengiz Han gibi.) Verilen görevlerde sallıyorum 5 tane kurt öldür, ok yağmuru özelliğini aç, Bilge Büyücüye rapor ver gibi görevler bulunuyordu. Sizde aynı bu sistem ile krallıkta ve krallık dışında her karaktere özel NPC ile yapılmış Bot'lar bulundurabilirsiniz. At üzerinde NPC oyuncuya görev vericek, belirli alanlarda doğan canavarlar ile savaştırıcak gibi gibi. Geliştirilirse daha güzel sistemlerin çıkacağına inanıyorum. Kolay gelsin şimdiden :D
Metin2 oynadım uzuuuun bir süre. Bahsettiğin sistemler Metin2'de de mevcut ama o tür şeyler yapmalı mıyım bilmiyorum. Oyunu aşırı derecede roleplay üzerine yapmak istemiyorum. Bu yüzden dediğin şey mantıklı geliyor... Teşekkürler yorumun için.

G

Garp

Ziyaretçi
Ek olarak bir fikrimi daha sunmak istiyorum. Binek sistemi yapabilirsin. Ayı, akrep, eşşek, köpek, hydra, üç başlı köpek, kaplumbağ, dinazor, at, ejderha, peygamber devesi, kaplan, aslan gibi hayvanlara binebilsinler oyunda. Her bineğin farklı bir gücü, dayanıklılığı, hızı vs. olsun.
Binek resimlerini ve özellikleri ile ilgili detaylar spoilerda.
Cengiz-Han-2-Altin-Kamplumbaga.png

66mb.jpg

latest

maxresdefault.jpg

934005_581625525203591_1097411442_n.jpg

2cgh.jpg

ImInfiniTy

Elmaslar
90
Puanlar
13.710
Ek olarak bir fikrimi daha sunmak istiyorum. Binek sistemi yapabilirsin. Ayı, akrep, eşşek, köpek, hydra, üç başlı köpek, kaplumbağ, dinazor, at, ejderha, peygamber devesi, kaplan, aslan gibi hayvanlara binebilsinler oyunda. Her bineğin farklı bir gücü, dayanıklılığı, hızı vs. olsun.
Binek resimlerini ve özellikleri ile ilgili detaylar spoilerda.
Cengiz-Han-2-Altin-Kamplumbaga.png

66mb.jpg

latest

maxresdefault.jpg

934005_581625525203591_1097411442_n.jpg

2cgh.jpg
Sunucuya gerçek hayatta mümkün olmayan şeyleri koymak istemiyorum. Binek olarak sadece at kullanıcam muhtemelen.

utanıngünlügü

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
16
Puanlar
0
Yer
Tokat
Minecraft
Arpadam
Kervan düzergahlarına haydut çeteleri yağmacılar felan ekleyebilirsin

MrPot8o

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
11
Puanlar
6.345
Yer
İstanbul Bağdat Caddesi
Minecraft
MrPot8o
ayy mb dedin ya bitti benim için olay mb de ne rpg serverlar açmıştım çok ta güzel oyun steamde 1.5k saat falan oldu heralde ama mb den mc ye server açma girişimine giren herkes başarısız oldu oysa o kadar java script mysql kullanmayı bilen insan olmalarına rağmen bune bende dahilim :3

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı