Sol Reklam

Kim Kimdir? - Kod Adı Yeşil(Mahmut Yıldırım)

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
"Yeşil,Mahmut Özer,Ahmet Demir" gibi kod adlarıyla bilinen Mahmut Yıldırım 1 Ocak 1951'de Solhan'da doğmuştur. Zaza asıllı olan Türk Kontrgerilla 1973’te Bingöl Genç İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından kullanıldı ve aynı yıl içinde MİT Tatvan Bölge Müdürlüğü’ne devredildi.1975 Kasım'ında askerden geldikten sonra Milli Görüş hareketi içinde MİT adına çalıştı.Elazığ’da 1977’de Etibank Ferro Krom tesislerinde puantör olarak çalışmaya başladı. İşlemleri 20938 sicil numarası üzerinden yapılıyordu.1979 Yılında ise tamamen farklı bir görev alıp Yeşil adını alacaktı.Ona Yeşil denmesinin 2 sebebi vardı;
1.Gözlerinin renginin yeşil olmasıydı.
2.Operasyonlarda teröristlerden ayırt edilmesi için koluna yeşil kolluk takmasıydı.
Operasyonlarda neden teröristlerden ayırt edilmek istensin ki? Dersenizde şöyle diyelim;
Operasyonlara terörist gibi girer,teröristlerin kafasına sıkardı.Tabi bir süre sonra teröristler onun Yeşil olduğunu anlamaya başlamıştır ancak yineden ona birşey diyememişlerdir.Çünkü Yeşil'in ölümsüz olduğuna inanırlarmış.
1979'dan itibaren güneydoğuda ki çoğu operasyona katılmıştır.Derin Devlet için önemli birçok bilgiye sahip olduğu söylenmektedir.
Şuan nerede yaşadığı veya ölüp ölmediği bilinmiyor.1998 Civarlarında ortadan yok oldu ve hala ona ne olduğu bilinmemektedir.
mahmut-yildirim_2516_b.jpg

Son düzenleme:

'BuraK

Örümcek Hoşt!
Elmaslar
170
Puanlar
14.070
Yer
<3
Minecraft
buraKpierce
anlamadım ama özenerek yazmıssın güzel

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Adamın hayatı bildiğimiz Palu ailesine benziyor. Okurken içim ürperdi :D

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Ortadan kaybolma sebebini de ben bir yerden şöyle okumuştum: Yeşil, Pkk lideri öcalanı yakalamak için görev almış. Bu görevde öcalanın yanına kadar girip merkezden onay beklemiş, öcalanın kellesini almak için. Fakat yeni yeni kurtulduğumuz hala daha kurtulmaya çalıştığımız hain fetöcüler o zaman mit teşkilatı da dahil olmak üzere içerde çeşitli yerlerdeymiş. Yeşile görev iptali mesajı gönderilmiş bunun üzerine yeşil bu olaya sinirlenip görevi bırakmış.

Not: Doğruluğu hakkında kesin bilgim yok fakat okuduğumda gayet mantıklı gelmişti.

Vatan uğruna can alıp can veren aziz şehitlerimize Allah (c.c.) 'den rahmet diliyorum.
Allah tüm Müslümanların, Türklerin ve tüm mazlumların yar ve yardımcısı olsun...

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı