Sol Reklam

Kendi geliştirdiğin bir oyunun sistem gereksinimlerini öğrenmek?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kerim Can Özkurt

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
30
Puanlar
6.280
Minecraft
KerimCan05
Örneğin, ben bir oyun geliştirdim, bu oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimlerimi oyuna eklediğim şeyler üzerinden kendim mi ölçerim, yoksa başka bir uygulama mı kullanmam gerekir? Yardım eder misiniz?

yiğit_15226426

Altın Benim Yeni Sevgilim

Discord:

Dropex2#3234

Elmaslar
73
Puanlar
0
Minecraft
DestroyerSlayer_
Bu konuyu gördüm ve meraka düştüm. Gerçekten çok mantıklı bir soru. Cevabı bende bekliyorum çok meraklıyım!

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Bazı derleyicilerin kendine ait performans testi için araçları mevcut fakat gelişmiş firmalar her türlü yük senaryosunu deneyerek ve farklı araçlar kullanarak ölçümleyebiliyorlar.

Kerim Can Özkurt

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
30
Puanlar
6.280
Minecraft
KerimCan05
Bazı derleyicilerin kendine ait performans testi için araçları mevcut fakat gelişmiş firmalar her türlü yük senaryosunu deneyerek ve farklı araçlar kullanarak ölçümleyebiliyorlar.
Afedersin ama, pek birşey anlamadım biraz daha açıklayıcı olabilirmisin

Grubby

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Grubby#2112

Elmaslar
26
Puanlar
0
Facebook
Grubby
Twitter
Grubby
Oyunu test edebilirsin, herhangi bir memory profiler ile ne kadar bellek (RAM) kullandığına bakabilirsin mesela.

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Afedersin ama, pek birşey anlamadım biraz daha açıklayıcı olabilirmisin

Geliştirilen yazılımın (uygulama veya oyun olması farketmez) sistem kaynaklarını ne kadar kullandığını ölçmek amacıyla en yoğun senaryo ortamı oluşturuluyor ve sistem kaynaklarının ne kadar kullanıldığı ölçülüyor. Bunun yanısıra bazı derleyicilerde bu işlemi yapan plugin ve araçlar var.

Kerim Can Özkurt

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
30
Puanlar
6.280
Minecraft
KerimCan05
teşekkür ederim
Oyunu test edebilirsin, herhangi bir memory profiler ile ne kadar bellek (RAM) kullandığına bakabilirsin mesela.
Geliştirilen yazılımın (uygulama veya oyun olması farketmez) sistem kaynaklarını ne kadar kullandığını ölçmek amacıyla en yoğun senaryo ortamı oluşturuluyor ve sistem kaynaklarının ne kadar kullanıldığı ölçülüyor. Bunun yanısıra bazı derleyicilerde bu işlemi yapan plugin ve araçlar var.

Abdullah T.

Nötr
Yasaklandı

Discord:

Abdullah T.#0001

Elmaslar
1.083
Puanlar
5.650
Yer
Kocaeli/Gebze
Minecraft
JordJarv
Güzel Konu Yerinde Açmışsın Banada Lazımdı

patrick2dev

ölü.
Elmaslar
733
Puanlar
8.305
Örneğin, ben bir oyun geliştirdim, bu oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimlerimi oyuna eklediğim şeyler üzerinden kendim mi ölçerim, yoksa başka bir uygulama mı kullanmam gerekir? Yardım eder misiniz?
başlangıç olarak kendin ölçebilirsin. ama eğer çok çok büyük yerlere gelirsen bunun için labaratuvarlar var test için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı