Sol Reklam

kayıtolbeya Kimdir, neyin nesidir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RisardHacker

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
145
Puanlar
13.820
Yer
İstanbul
Minecraft
TheBreakee
Selam
Ben kayıtolbeya
Diğer lakabıyla RisardHacker
Farkındayım bu konuyu 2 yıl sonra açtım.

Ben 2009 yılında ilk bilgisayarımın alınma sevinciyle başına oturup keşfetmeye başlamıştım.
Sonra İnternet Explorer adlı bir program gördüm.
Hmm internet biliyorum ya ben bu kelimeyi.
Tabi ben ne olduğunu hatırlamaya çalışıtken ablam geldi beni kaldırdı ve dediki "6 Yaşındasın bozarsın yepyeni bilgisayarı kalk ordan!" Sinirlerim bozulmuştu ama er yada geç o bilgisayara kavuşacaktım.
Tabi 1 yıl sonra okula başladım ve bilgisayara bakmama izin verdiler.

Vaay İnternet satın almışız eve.

Bu şekilde yıl 2010 Haziran ayında internet ile tanıştım sonra oyunşarla tanıştım ilk oyunumun ismi Bomb ile başlıyordu heralde.
Sonra bir adet tablet aldık.
Yıl 2011 ilk tabletim ve çok mutluydum.
Yepyenş oyunlarla tanışıyor o yepyeni ve güzel oyunları birer birer oynuyordum.
Sonra bir yakınımızı ziyarete gittik ve orada bir abi dediğim biri vardı bilgisayarında oyun oynuyordu ancal öyle bildiğim oyunlardan değildi bu oyun kareler ile inşa edilmiş yaratıcılığın doruklarda olduğu bir oyuncu.
Hemen oynamalıydım bu güzel oyunu.
Oyunun adı MineCraft hayatımı şekillendirdi bu oyun.
Oyunu hemen tabletime indirdim yani en bildiğim şekilde internete girdim ve paraılı olduğu için şu cümleyi arattım Chrome da "minecraft bedava indir son sürüm"
Ve evet indirdim başladım ynamaya ilk yapım bir baraj oldu ve bayada iyiydi yani.

Neyse yılı biraz ileriye alalım fazla uzatmanın manası yok.

Yıl 2014 arkadaşlarımla bedava sunucu açıp istediğimiz her şeyi zevkle yapıyorduk ve bayağıda eğlenceliydi bu.
Sonra ben eklenti diye bir şey olduğunu fark ettim araştırdım öğrendim kavradım o sıralarda kodlamayada aşırı meraklı olduğum için hemen kavrayıverdim bu eklenti olayını.

Sonra zaman geçti ben ortaokula başladım yıl oldu 2016.

İlk paralı sunucumu bu yıl kurmuştum mobil ödemenin nasık yapıldığını öğrendikten sonra babamı sömürmeye başlamıştım.

Sonrada sunucuyu kurduk bir ortak buldum adam yemin etmişti hiç bir şey yapmayacağına.
Dolandırmak manasında.

Bende reklam yapma vesilesi ile bu sitede hesabımı kurdum.

Sunucu güzel gidiyordu batihost üzerinden kurmuştuk ve hiç de sorun yoktu ortağım plugin paketlerini yaptığını idda edip beni kandırıyor bende inanıyordum ama asıl gerçek internetten indirmesiymiş.
Bu ortak dediğim insan görünümlü azılı güven sömürücüsüne batihost hesabımı bile vermiştim hani o kadar güveniyordum ona yani.
Tabi bu azılı güven sömürücüsü 1 ay sonra kendi hesabına geçirdi sunucuyu bende batihosta başvurdum bu dolandırıcıdan geri istiyorum diye sağolsunlar iyi insanlarmış geri verdiler sunucuyu bende krediye çevirdim.
Yıl oldu 2017 ben Azerbaycan lı bir arkadaş edindim çok sevdik birbirmizi arkadaş olarak ve sonra birlikte bir sunucu kurduk.
Reklam hakkında zerre bilgimiz olmadığı için kapandı.
Ve sonra yıl oldu 2018 ben 1k para biriktirdim ve yeniden yatırdım sunucu işlerine bu seferiyi gitmişti hasılat iyiydi fakat yine ortaklar yüzünden sorun yaşandı (ayrıldılar bende tek başıma ödeyemedim)

Ve yol 2019 şu anda kendi pluginlerimi bile yazmaktayım Java konusunda orta üzeri bilgiye sahip oldum ve artık iyi dostlarla ilerliyoruz bu sunucu işlerinde neyse konuyu burada bitireyim.

Sizinle iyi anlaşmak isterim dostlar.
:D

Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ha birde genel kodlama dillerinde ustalaştım.

euxtr

Zombi Geldi, Beni Yedi
Yasaklandı
Elmaslar
122
Puanlar
0
Minecraft
euxx007
O zaman internet kaç mbps idi?

RisardHacker

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
145
Puanlar
13.820
Yer
İstanbul
Minecraft
TheBreakee
S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Hmm. Başarılarının devamını dilerim :)

RisardHacker

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
145
Puanlar
13.820
Yer
İstanbul
Minecraft
TheBreakee
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu konuda yazdığın mesaj ile anılarım depreşti. 1.5.2 sürümün olduğu zamanlar bilgisiyar üzerinden video çekmeyi bilmiyorum. Daha küçüğüm. Telefonu sandayeye bantlayıp saçma sapan videolar çekiyordum. Vallaha zaman çok hızlı geçiyor.

RisardHacker

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
145
Puanlar
13.820
Yer
İstanbul
Minecraft
TheBreakee

Bu konuda yazdığın mesaj ile anılarım depreşti. 1.5.2 sürümün olduğu zamanlar bilgisiyar üzerinden video çekmeyi bilmiyorum. Daha küçüğüm. Telefonu sandayeye bantlayıp saçma sapan videolar çekiyordum. Vallaha zaman çok hızlı geçiyor.
Ayneen. Bilgisayarım berbat olduğu için annemi zorlayıp tripot almıştım sonrada çeşitli yöntemlerle video çekmeyi başarmıştım :).

Forgean

Her şey güzel olacak..
Emektar

Discord:

Forgean#7305

Elmaslar
240
Puanlar
6.570
Minecraft
Forgean
Serüvenin hoş ve ilgi çekici.İsmini herhangi bir yerde duymuştum,aşinayım.Başarılarını devamını dilerim.
İyi Forumlar..

RisardHacker

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
145
Puanlar
13.820
Yer
İstanbul
Minecraft
TheBreakee
Serüvenin hoş ve ilgi çekici.İsmini herhangi bir yerde duymuştum,aşinayım.Başarılarını devamını dilerim.
İyi Forumlar..
2 senedir bu RisardHacker i kullanıyorum her yerde varım bir sürü sunucuda da vipim var :D
Duyman ya da görmen çok normal.

Sağolun. Sizede iyi forumlar.

Forgean

Her şey güzel olacak..
Emektar

Discord:

Forgean#7305

Elmaslar
240
Puanlar
6.570
Minecraft
Forgean
2 senedir kullanmanıza rağmen çok iş başarmışsınız ki buralara kadar gelmişsiniz.Emeğiniz var bu çok belli.Gidebileceğiniz kadar iyi yerlere gitmenizi ümit ediyorum.Yorumunuz içinde teşekkür ederim.Başarılar..

RisardHacker

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
145
Puanlar
13.820
Yer
İstanbul
Minecraft
TheBreakee
2 senedir kullanmanıza rağmen çok iş başarmışsınız ki buralara kadar gelmişsiniz.Emeğiniz var bu çok belli.Gidebileceğiniz kadar iyi yerlere gitmenizi ümit ediyorum.Yorumunuz içinde teşekkür ederim.Başarılar..
Sağolun sizede başarılar. İyi günler dilerim.

Baki19

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

NMB#3477

Elmaslar
140
Puanlar
9.100
Yer
Çorum
Minecraft
Caki19
Bilmiyorum vallahi o zamanlar speedtest yoktu heralde yada vardida bilmiyoduk.
kesin 1mbit di :D

1mbit olsun ama o zaman telefon yoktu yani internet herkese yetiyordu bide oyunlar 2d falandı fazla büyük boyutlu oyun yoktu şimdi ise 9 mbit yok 16 mbit oyunlar aşırı boyutlu telefoncular giriyor ve yalan 9mbit oluyor akşamları 1 mbitin altına düştüğü de oluyor hele ki kıştayız yaz gelsin internete ne biçim abanırlar.Kısacası eskiden daha iyiydi internet

RisardHacker

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
145
Puanlar
13.820
Yer
İstanbul
Minecraft
TheBreakee
1mbit olsun ama o zaman telefon yoktu yani internet herkese yetiyordu bide oyunlar 2d falandı fazla büyük boyutlu oyun yoktu şimdi ise 9 mbit yok 16 mbit oyunlar aşırı boyutlu telefoncular giriyor ve yalan 9mbit oluyor akşamları 1 mbitin altına düştüğü de oluyor hele ki kıştayız yaz gelsin internete ne biçim abanırlar.Kısacası eskiden daha iyiydi internet
Bu mesajı yazmadan önce hız testi yaptım 400kbit nasıl iyi mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı