Notu Gizle
Birçok üyemizin bulunduğu discord kanalımıza davetlisin. Sohbet, muhabbet, yardımlaşma, etkinlik özetle her konuda konuştuğumuz platformumuza senide bekliyoruz. Detaylar için tıkla!

Güncelleme Kastırmayan Temayı Denedinizmi?

Konusu 'Yenilikler & Haberler' forumundadır ve IYusuf_DemirI tarafından 10 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. IYusuf_DemirI

IYusuf_DemirI O Bir Yutupçu!
    Forum Yöneticisi

Beğenileri:
    806
    Ödül Puanları:
    1.590
    İtibar (REP) Puanı:
    21.495
    #1 IYusuf_DemirI, 10 Eylül 2017 23:04
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Eylül 2017

Merhabalar değerli Mc-Tr ailesi.Mc-Tr'nin sahip olduğu birden fazla tema vardır ve buda kullanıcılarına çok fazla seçenek sunmaktadır.Hatırlayacağınız üzere uzun zaman kullandığımız Mc-Tr 1.6 temasından Mc-Tr 2.00 Temasına geçiş yapmıştık.Bu geçiş süreci ilk başlarda güzel ve olumlu karşılanmıştı,hatta sizlerin oyları ile geçiş yaparak güzel bir atılıma imza atmıştık.Lakin bir süre sonra fark ettiğimiz üzere Mc-Tr 2.00 teması tüm sistemlerde aynı derece işlem ve uyumluluğu sergileyememekte.Bunun nedeni bütün bilgisayar sistemlerinin foruma entegre edilen temayı kullanışlı hale getirememesi.Buna çözüm olarak bizde Kastırmayan temaya farkı bir form kazandırarak forumun kullanılışını daha da elverişli hale getirmeyi amaçladık.Kastırmayan tema gerek sisteminizi zorlamaması gerek kendi içerisinde barındırdığı özelliklerin sadeliği ve kullanılabilirliği değerli Mc-Tr ailesine kolaylık sağlayacaktır.

Kastırmayan temaya geçişimi nasıl sağlayabilirim?

Sağ üstte görünen profil fotoğrafınızın üzerine mousenizin imleci ile gelin.İmlecin profil fotoğrafınızın üzerine gelmesiyle görüntüde ortaya çıkan menüden ''Forum Seçenekleri'' adlı kategoriye tıklayın.
    Karşınıza çıkan pencere şu şekilde olacaktır.Öncelikle ''Tercihleri Değiştir'' kategorisinden ''Stil'' seçeneği görünecektir stil seçeneğinin önünde bulunan tema ismi sizin hangi temada bulunduğunuzu gösterir.Benim şuan bulunduğum temanın adı ''Mc-Tr.Com V2.0 Edition'' eğer Kastırmayan temaya geçiş sağlamak istiyorsak işaret ettiğim ''Kasmayan Tema'' ismine tıklamanız ve hemen akabininde.
    Aşşağıya indiğinizde karşınıza işaretli alandaki adıyla ''Değişiklikleri Kaydet'' butonu görünecektir,butona tıkladığınız taktirde sayfanız yenilenecek ve seçtiğiniz ''Kastırmayan Tema'' geçişiniz sağlanacaktır.Eğer sayfa yenileniyor ve temanız değişmiyorsa forum hesabınızdan çıkış ve giriş yapıp sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Kastırmayan temanın faydaları neler?
    Kastırmayan tema son derece güncel olan bilgisayar sistemlerine göre dizayn edilmiş bir temadır ama bilgisayarım eski diyorsanız pek üzülmeyin adı üstünde ''Kastırmayan Tema'' son sürümlere sunduğu kullanılışlığı aynı şekilde eski güncellemeye sahip bilgisayarlar içinde sağlıyor.Geçişinizi sağladığınız taktirde önceden forumda yaşadığınız kasmalar ve donmalar ile karşılaşmayacağınızdan emin olabilirsiniz.Eğer halen geçişinizi sağladığınız halde forumda kasmalar veyahut donmalar mevcut ise bunu forum yöneticilerine bildirmeniz yeterli olacaktır.

Kasmayan tema görünümü nasıl?

Anasayfa;
    Forum;

Örnek konu görünümü;

Üyeler;

Madalyalar;

En son verilen itibar puanları:
    ErenOFC: 75 Puan 10 Eylül 2017
    Bonexq: 47 Puan (Kaalite) 11 Eylül 2017
    Bonexq, smt287, SH4D ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Niy4zi

Niy4zi Taş Madencisi

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    340
    İtibar (REP) Puanı:
    0
  3. ErenOFC

ErenOFC Ücretli Plugin Paketi Yapılır
    Onaylı Satıcı

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    740
    İtibar (REP) Puanı:
    2.484

Guzel konu olmus
    --- Mesajlar Birleştirildi, 10 Eylül 2017, Orijinal Mesaj Zamanı: 10 Eylül 2017 ---
    Guzel konu olmus

4. IYusuf_DemirI

Forum Yöneticisi

Beğenileri:
    806
    Ödül Puanları:
    1.590
    İtibar (REP) Puanı:
    21.495
    Eğer v.2.0 sürümünde sıkıntı yaşıyorsanız Kasmayan temayı denemenizde fayda var.​
    --- Mesajlar Birleştirildi, 10 Eylül 2017, Orijinal Mesaj Zamanı: 10 Eylül 2017 ---
    Psd'de pek iyi değilim elimden en iyi bu geldi 2 saat'te :D

5. Atabeyi

Atabeyi Taş Madencisi

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    540
    İtibar (REP) Puanı:
    61.005
    Bir şey değişmiş de ben mi kaçırıyorum acaba? Allah, Allah

Touch My Lantern bunu beğendi.
  6. IYusuf_DemirI

Forum Yöneticisi

Beğenileri:
    806
    Ödül Puanları:
    1.590
    İtibar (REP) Puanı:
    21.495

Ben ilk denememde farklıydı ve temada bir içerik bile değişmiş ise bu yenilik oluyor.Başlığa fazla takılamanıza gerek yok içeriği okuduğunuz taktirde konuyu anlayacaksınızdır.Ön yargılar genelde zarar verir.​

7. Atabeyi

Atabeyi Taş Madencisi

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    540
    İtibar (REP) Puanı:
    61.005
    Kastırmayan tema dediğiniz zaten Xenforo'nun kendi temasıdır ve sabittir. Sizin eklediğiniz sadece color kodu var onun dışında bir şey yok. Ama bu da bir başarıdır yani, ne diyelim. Tebrikler

Ayrıca ön yargı demişsin fakat ön yargılır bir durum göremedim. Temaya girdim ve hiçbir şey değişmemiş ondan öyle yazdım :)

8. SchewTR

SchewTR Taş Madencisi

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    90
    İtibar (REP) Puanı:
    0

Güzel bir konu daha önce bu seçeneği görmüştüm ancak bilgisayarım kasmadığı için bu seçeneği hiç denemedim.
    İyi Forumlar. :)

IYusuf_DemirI bunu beğendi.
  9. IYusuf_DemirI

Forum Yöneticisi

Beğenileri:
    806
    Ödül Puanları:
    1.590
    İtibar (REP) Puanı:
    21.495
    Türkçe bilginizi test etmek istemiyorum lakin düzenlemekte bir yeniliktir.​

10. Hai

Hai Yönetici
    Yönetici

Beğenileri:
    759
    Ödül Puanları:
    990
    İtibar (REP) Puanı:
    10.212
    Renk arkasi partikul ve arka plan fotografi eklendiginde senin modifiyelerin default temaya uygulandiginda kastirmayan tema dedigimiz tema kastiran demaya dönüştü :) bende tekrardan geri aldim. Oradaki kahverenti efektde kod hatasi silmeyi unutmuşuz :)
    Bu duyuruyu yapma amacimiz, heeey biz tema yaptik kullanindan ziyade bakin boyle bir seçenek hakkiniz daha var sistemi kotu olan arkadaslar bunu kullanabilir demekti.
    Çoğu uyemiz tema secimi yapabildiginin farkinda degil malesefki :)
    Dipnot : bu orjinal xenforo temasidir.

11. Atabeyi

Atabeyi Taş Madencisi

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    540
    İtibar (REP) Puanı:
    61.005
    Yok hadi eyvallah amacı biliyorum :D Ama işte konuda öyle bir anlatılmış ki :D Onu söylüyorum ben birde üstüne Türkçe bilgime laf yiyorum :D

12. IYusuf_DemirI

Forum Yöneticisi

Beğenileri:
    806
    Ödül Puanları:
    1.590
    İtibar (REP) Puanı:
    21.495
    Efkarlarınızı doğru bir şekilde dile getirebilirseniz kimseden ne bir kelam nede bir laf işitirsiniz.Konunun anlatılış şekli sistemi kötü olanları bu temaya çekebilmek bu kadar.Vesselam iyi forumlar.​

13. EmirReizTR

EmirReizTR Bir "Reiz"

Beğenileri:
    321
    Ödül Puanları:
    1.390
    İtibar (REP) Puanı:
    11.425
    Çaktırmayın MC-TR v2 denemedim :D
    Yüklenmesi 40 saniye sürüyor bende. Türk telekomun müthiş internet hızı sayesinde.
    Ama galiba dün kasmayan temaya güncelleme geldi.
    Arkası beyaz görünüyor.

IYusuf_DemirI bunu beğendi.
  14. SpaRTaGuy

SpaRTaGuy Kırılmadık Bedrock KALMIYACAK !
    Deneme Editör

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    390
    İtibar (REP) Puanı:
    438

Konu anlatımına bi sözüm yok kusursuz resmen ama alternatif bir yol daha var sekmeyi en alta indirirsek ordanda seçebiliyoruz

Sayfayı Paylaş