Sol Reklam

Tarih Kara Ocak - 20.01.1990

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eratonos

No Mercy

Discord:

blackeratonos

Elmaslar
344
Puanlar
4.935
Yer
Azerbaijan, Baku
Kara Ocak.

1611151336451.png
Yıl 1990, Ocak ayının 19-dan 20-ne geçen gece saat 23:30 gösterdiği zaman Azerbaycan'ın başkenti olan Bakü şehrinde geçmiş SSCB ordusunun bir hissesi tarafından acil durum ilan edilmeden sivil insanları gözaltına almıştır ve bunun sonucunda 146 insanın hayatına kıymış, 744 insanı yaralamış ve 841 insanıysa kanunsuz bir şekilde hapsetmiştir. Aynı zamanda 200 kişinin evini, 80 kişinin arabasını buna acil yardım arabaları da ait olmak üzere yakıcı mermilerle ateş edilmiştir. Bu kişilerin içerisinde kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve acil yardım çalışanları da yer alıyordu, yaptıkları bu hareketlerden sonra bize kendilerini iyi birileriymiş gibi göstermeye çalışıyor fakat hiç birimiz bize yaşatıkları bu hadiseleri unutmayacağız ve unutturmayacağız! Kara Ocak trajedisinin sonucunda SSCB Anayasası ve Azerbaycan SSB Anayasasını kabaca bozmuşlardır. Yaptıkları bu hareketlerle birlikte Azerbaycan Cumhuriyeti'nin egemen haklarını çiğnemişlerdir. Önceden planlanmış bu saldırganlıkları Azerbaycan halkının demokratik ve milli azatlık uğrundaki, mücadelesini boğmak, halkı hakaret ederek insanlara ahlaki darbe vurmak maksadını taşımıştır. Ayrıca size evleri yaktıklarını söylemiştim ya, bununla birlikte evleri basarak çocukları esir alıyorlarmış, zor gösterenleri de öldürüyorlardı.

Etibar Mammadov:
Primakov bana "Bağımsızlığa bir adım daha yaklaştınız" dedi.

Invasion_of_Soviet_Army_in_Baku_2.jpg

Baküye Hücumun Gidişatı.
Gidişat, Korbaçov'un ve onun güç bakanlarının kararıyla Ocak ayının 19-dan 20-ne geçen gece Baküye askerlerini yürütmeyi başladılar ve gece yarısı acil durum uygulanmıştır. Fakat bundan halkın hiç bir bilgisi yoktu bunun nedeniyse akşam saat 7:30-da televizyon'a gelen enerji bloklarını patladıkları için hiç kimse haberlere erişemiyordu. Bu haberden insanlar Mirze Hazarın sabah saat 5:30-da Azadlık Radyoda ki, sesinden ve uçakları kullanarak gönderdiği kağıtlar sayesinde haberleri oldu. Fakat artık çok geçti, çünkü artık gece yarısından biraz geçmiş SSCB ordusu Şehre güneyden ve kuzeyden hiç silah ateşi yapmadan rahatça girdiler ve insanları katletmeye başladılar bu anlara şahit olan bir kişinin söyledikleri bunlar;

Askerlerden kaçmaya çalışan kişileri ateşine tutuyor, yaralıları öldürüyor, sivil insanlarla dolu olan otobüsleri gülle yağmuruna tutmuş ve sürücülerin, o cümleden de o, otobüslerin birinde yolculuk eden ve on üç yaşı olan Larisa Mammadova'da katletmişlerdi. İnsanların cesetlerini denize atmışlar ve çoğu kişinin ceset'i Hazarda kaybolmuşlardır.

Bu hadise şuanda benim kaldığım yere baş vermiştir ve bununla ilgili olarak parklar yapılmıştır. İşte bana yakın olan bir parkdan bazı görüntüler;

IMG_0058%20copy.jpg
IMG_0069%20copy.jpg

Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, daha fazla görsellere bakmak istiyorsanız internet üzerinden kolayca bulabilirsiniz, burada anlatıklarım o gecenin küçük bir parçasıdır. Tekrardan Allah tüm şehitlerimize rahmet etsin. Bunu da söylemek istiyorum ki:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk:
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır; toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

SansarReisOfficial

Tasarımcı
Yasaklandı

Discord:

Corrsy#7006

Elmaslar
424
Puanlar
12.285
Yer
Dünya
Minecraft
CrazySansar
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Rahmi Can Yılmaz

Koruma 1, Keskinlik 3

Discord:

kashiandwazaki

Elmaslar
667
Puanlar
15.425
Yer
BURSA
Minecraft
iRahmiCan
Günün anlam ve önemini anlatan güzel bir konu olmuş. Bu tarz konuların her gün açılması gerek bence.

E

efeerdogmus1

Ziyaretçi
Özgür, mutlu ve huzurlu yarınlara!

Saul Goodman

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

Saul_Goodman#0842

Elmaslar
7
Puanlar
395
Minecraft
asdfg1
Kara Ocak.

Eki Görüntüle 156863Yıl 1990, Ocak ayının 19-dan 20-ne geçen gece saat 23:30 gösterdiği zaman Azerbaycan'ın başkenti olan Bakü şehrinde geçmiş SSCB ordusunun bir hissesi tarafından acil durum ilan edilmeden sivil insanları gözaltına almıştır ve bunun sonucunda 146 insanın hayatına kıymış, 744 insanı yaralamış ve 841 insanıysa kanunsuz bir şekilde hapsetmiştir. Aynı zamanda 200 kişinin evini, 80 kişinin arabasını buna acil yardım arabaları da ait olmak üzere yakıcı mermilerle ateş edilmiştir. Bu kişilerin içerisinde kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve acil yardım çalışanları da yer alıyordu, yaptıkları bu hareketlerden sonra bize kendilerini iyi birileriymiş gibi göstermeye çalışıyor fakat hiç birimiz bize yaşatıkları bu hadiseleri unutmayacağız ve unutturmayacağız! Kara Ocak trajedisinin sonucunda SSCB Anayasası ve Azerbaycan SSB Anayasasını kabaca bozmuşlardır. Yaptıkları bu hareketlerle birlikte Azerbaycan Cumhuriyeti'nin egemen haklarını çiğnemişlerdir. Önceden planlanmış bu saldırganlıkları Azerbaycan halkının demokratik ve milli azatlık uğrundaki, mücadelesini boğmak, halkı hakaret ederek insanlara ahlaki darbe vurmak maksadını taşımıştır. Ayrıca size evleri yaktıklarını söylemiştim ya, bununla birlikte evleri basarak çocukları esir alıyorlarmış, zor gösterenleri de öldürüyorlardı.

Etibar Mammadov:
Primakov bana "Bağımsızlığa bir adım daha yaklaştınız" dedi.

Invasion_of_Soviet_Army_in_Baku_2.jpg

Baküye Hücumun Gidişatı.
Gidişat, Korbaçov'un ve onun güç bakanlarının kararıyla Ocak ayının 19-dan 20-ne geçen gece Baküye askerlerini yürütmeyi başladılar ve gece yarısı acil durum uygulanmıştır. Fakat bundan halkın hiç bir bilgisi yoktu bunun nedeniyse akşam saat 7:30-da televizyon'a gelen enerji bloklarını patladıkları için hiç kimse haberlere erişemiyordu. Bu haberden insanlar Mirze Hazarın sabah saat 5:30-da Azadlık Radyoda ki, sesinden ve uçakları kullanarak gönderdiği kağıtlar sayesinde haberleri oldu. Fakat artık çok geçti, çünkü artık gece yarısından biraz geçmiş SSCB ordusu Şehre güneyden ve kuzeyden hiç silah ateşi yapmadan rahatça girdiler ve insanları katletmeye başladılar bu anlara şahit olan bir kişinin söyledikleri bunlar;

Askerlerden kaçmaya çalışan kişileri ateşine tutuyor, yaralıları öldürüyor, sivil insanlarla dolu olan otobüsleri gülle yağmuruna tutmuş ve sürücülerin, o cümleden de o, otobüslerin birinde yolculuk eden ve on üç yaşı olan Larisa Mammadova'da katletmişlerdi. İnsanların cesetlerini denize atmışlar ve çoğu kişinin ceset'i Hazarda kaybolmuşlardır.

Bu hadise şuanda benim kaldığım yere baş vermiştir ve bununla ilgili olarak parklar yapılmıştır. İşte bana yakın olan bir parkdan bazı görüntüler;

IMG_0058%20copy.jpg
IMG_0069%20copy.jpg

Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, daha fazla görsellere bakmak istiyorsanız internet üzerinden kolayca bulabilirsiniz, burada anlatıklarım o gecenin küçük bir parçasıdır. Tekrardan Allah tüm şehitlerimize rahmet etsin. Bunu da söylemek istiyorum ki:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk:
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır; toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Artık Aklımıza Nasıl Soktularsa Kara Cuma Fln Bune Ya Dedim Tıklayınca Neyse Ellerine Sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı