Sol Reklam

İnceleme Kanal İstanbul - Yapay Kanal Projesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Melowdy

Zaman iyi yazardır; her zaman mükemmel sonu yazar.

Discord:

Melowdy#0163

Elmaslar
193
Puanlar
6.925
Yer
İstanbul
Minecraft
miyavdi
Eğitime zaten 115 Milyar TL bütçe ayrıldı sadece 2019 yılı için yukarda attığım gazete kupüründe ki yazılardan ne farkı var yazdığın yazının? Görüşlerini dile getirebilirsin ama yazarken yeni sekmeden bakmanda fayda var.
Sanırım ülkedeki eğitim sisteminden haberdar değilsin. Eğitim, 8. sınıfta girilen bir sınavda bakın altını çiziyorum, yalnızca bir sınavla belirleniyor. Panik atak, anksiyate hastalarının hayatı bir sınav ile kaybolabiliyor. Bunun yanı sıra ülkedeki lise sayısı o kadar az ki, +50 kişilik sınıflarda ders görüyorlar bunların kol gezdiği bir ülkede her açıdan zararlı bir kanal için 75 Milyar TL gibi devasa bir bütçe ayrılıyor, ülkedeki asgari ücret ile geçinemeyen bir sürü kesim var başta da benim ailem. Daha fazla anlatmama gerek yok sanırsam?

Buradan çıkarım yapmamız gereken konu bu boğazın ücreti, nereye yapılacağı, amacı konusu değil ülkede diğer alanlar git gide kötü duruma giderken bu kanala bu kadar önem gösterilmesi.

EchTR

echtr of legend

Discord:

EchTR#1848

Elmaslar
629
Puanlar
8.060
Yer
İzmir
Aşırı saçma bi' proje. Ne gerek var bu kadar para harcayıp bu kadar kötü bir proje yapmaya. Bazen gerçekten zekasızlıkta çığır açıyoruz. Gidip eğitim sistemini düzelt. Bu parayı gerçekten ihtiyacımız olan şeyler harca. HİÇKİMSENİN sevmediği projeyi "herkes(!)" beğendi diye yapmak gerçekten mantıksız.

Hiçbir kişiyi hedef göstermedim.

frmlans

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
68
Puanlar
13.670
balık ve deniz canlılarının verimi artacak, Kanal İstanbul'un yanında birçok iş imkanı olacak, bu nedenle insanların birçoğu iş bulacak. Ekonomik bir iyileşme görülecek.
Bu bölümde hata yapmışsın. Balık ve deniz canlılarının verimi artmaz. Karadeniz'e boşaltılacak olan hafriyat toprağı karadeniz de deniz canlı yaşamını yok edicek. Ayrıca 75 Milyar TL harcayıp ekonomide nasıl bir iyileşme bekleniyor onu da anlayamadım. Projenin kendini nötrlemesi en az 30 yıl alır.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.130
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
Bu bölümde hata yapmışsın. Balık ve deniz canlılarının verimi artmaz. Karadeniz'e boşaltılacak olan hafriyat toprağı karadeniz de deniz canlı yaşamını yok edicek. Ayrıca 75 Milyar TL harcayıp ekonomide nasıl bir iyileşme bekleniyor onu da anlayamadım. Projenin kendini nötrlemesi en az 30 yıl alır.
Bunu ben değil bunu destekleyenler diyor.

YasinDLG

Gülü seviyorsan, dikenine katlanıcaksın.
Hosting Görevlisi
Elmaslar
189
Puanlar
4.325
Yer
ALAMANYA
Minecraft
YasinDLG
Zamanında Boğaziçi köprüsüne de karşı çıkılmıştı "Bu kadar parayı nerden vereceksiniz" "Ne gerek var" vs gibi Tarih tekerrür ediyor. Yerli otomobil içinde "hayal ürünü yapamazsınız yakıt koymayı unutmayın" gibi söylenimler varken dün İktidar herkese neyi yapıp yapamayacağını göstermiş oldu. Muhafelet olmak iyidir fakat yerinde gerekli. Birkaç izlediğiniz video ile Kanal İstanbul'un faydalı-zararlı olacağına karar vermezsiniz videoda söyleneni yaparsınız sadece. Olaylara siyasi partiniz ile bakmayın ben İstanbul'a hava katacağını ve o boş arazilerin değerleneceğini düşünüyorum.

Eki Görüntüle 100739

Eki Görüntüle 100738
Yerli yersiz muhalefet dediğiniz 14 milyon nüfusun bulunduğu istanbulda 5 milyon yoksulların daha da çoğalacağı açık ve ortada
Trafik denince ilk gelen yer istanbul olan trafik yoğunluğu %47 daha da artacağı ortada
Ve bu yapılacak projenin bütçesi tamı tamına 150 yataklı 10 bin tane hastahane yapılması açık ve ortada
istanbulda gittikçe su azalıyor diyen cumhurbaşkanımız ve bu projeyi çıkartanda cumhurbaşkanımız fakat bu projenin bütçesi:
İstanbul su bakanlığının 8 yılda harcadığı bütçenin 7 katı olduğu açık ve ortada.

Yani bu projeyi bir köprüye veya bir araba çıkarmalarına benzetiyorsanız cidden kısa bir tebessüm bırakıp :)
size daha cevap vermek istemiyorum.

He derseniz ki sen bilmem ne bakanımısın nerden biliyorsun bu kadar şeyi ?
Buyur:

He eğer ki gene derseniz yalanla dolanla iş çevrilmez:
1. Ekrem İmamoğlunu yıllarca tanıyorum beylikdüzü belediye başkanlığından beri ve 1 kere yalan söylediğini ne duydum nede gördüm.
2. Bu bütçeleri ve açıkları ortaya koyan kişi New York başkanı değil.İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı​

Aronshire

Das Leben ist zu kurz, du solltest es genießen

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
630
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
Öncelikle konudaki birçok şey eksik bu yüzden yanlış algılara sebep oluyor. En çok dikkatimi çeken ise "Montrö Boğazlar Sözleşmesi nedeniyle Türkiye bu gemileri Kanal İstanbul'a zorla yönlendiremez" cümlesi. Bu cümle baştan aşağı yanlış. Montrö Boğazlar Sözleşmesi sadece bize Lozan da alamadığımız hakların birkısmını veriyor okadar. Oraya zorla yönlendirememizin sebebi BM tarafından yayınlanan bir kanuna göre "Doğal Olan Boğazlarda Herkesin Hakkı Vardır, Boğaza Hakim Olan Ülkeler Hiç Bir Şekilde Orayı Kapatamaz, Oradan Geçen Gemileri Arıyamaz(Savaş Zamanı Hariç)". Şimdi asıl konuya dönersek bende karşıyım bu projeye birçok ekolojik sorun çıkarabilir. Birkaç kaza oldu diye kanal açıyorlarsa birşey demiyorum. Bu ülkede aç yatıp aç kalkan, geçim sıkıntısı geçiren çok fazla kişi var neden onlar için bir proje başlatılmıyor? İşsizlik oranı yüksek bu ülkede neden paramız varsa fabrika kurmuyoruz?(Hani dedi ya RTE Gerekirse Milli Bütçeden Kullanırız) . Hadi diyelim kazalar arttı mecbur yaptık kanalı, nasıl geçirticen gemileri? Boğaz 30km Kanal 45km. Şahsen ben uluslar arası ticaret le uğraşan biri olsam yolumu uzatmam. Hem ulaşım bakanlığınında açıklamalarına göre her yıl düşüyor boğazdan geçen gemi sayısı. Kısaca bu ülkenin insanını rahat ettirmeden keyif için büyük bir proje YAPILAMAZ.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu proje iptal olmadığı sürece gidişat kötüye doğru yol alacak.

O bölgeden fay hattı ve rant geçiyor mu? Evet, geçiyor. O zaman burada akan sular durur. Demek ki bu projenin içinde bir cinayet var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı