Sol Reklam

Kaliteli İcon'lara Sahip Ol

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

b3nt.

Someone in life.
Elmaslar
104
Puanlar
0
kXoWND.jpg

1G5gzj.png

İcon nedir?
İcon genellikle tasarım dünyasında kullanılmaktadır. İconların küçüklüğü, görsele kat kat fazla bir olumlu etki kazandırır. Genellikler tasarımcılar; görsel bir efekt katma adına genellikle az ama önemli icon'ları tercih ederler. Bu iconların bazen hiçbir amacı olmadan, sadece göze hoş gelmesi adına da kullanılır.

Kaliteli icon'ların bulunduğu site hangisi?
İnternette binlerce site icon hizmeti vermektedir. Bu sitelerin içinde ücretli veya ücretsiz bu hizmeti yapanda mevcut. Bugün tanıtacağımız site de, hem ücretli hemde ücretsiz icon'lara sahip olabileceksiniz. Belkide birçok kişi siteyi tahmin edebiliyordur fakat bu rehber'deki amaç siteyi tanıtmaktan ziyade iconların ne gibi önem taşıdığını vurgulamaktır. Sitemiz; "flaticon.com"
Kategorilerinde binlerce içerik bulunan bu sitede; hem ücretli hemde ücretsiz icon'lara sahip olabilirsiniz.

İcon'ları nasıl indirebilirim?

1. Adım

flaticon.com sitesine giriş yapalım. Siteye erişim sağladıktan sonra karşımıza çıkan bu ekranda; boş bulunan yere istediğimiz içeriğin adını yazalım ve enter tuşuna basarak aratma yapalım. "Ben örnek olarak food (TR=Yemek) seçimini yaptım."
2EAEQL.jpg

2. Adım
Arattıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi icon'lar çıkmaktadır fakat bu icon'ların bazıları ücretli kategorisinde yer almaktadır.
QpqpRG.jpg

3. Adım
Şimdi ise bunca icon arasında sadece ücretsiz olanlar ile karşılaşmayı yapalım. Aşağıdaki görselde yuvarlak içine alınan "Selection" butonuna tıkladığımız zaman; bizleri sadece ücretsiz icon'lar karşılayacaktır.
GyVy5v.jpg

4. Adım
Şuan sadece; herhangi bir kategori üzerinden icon bulmayı, sadece ücretsiz icon'ları görmeyi yaptık. Şimdi ise nasıl indirilmesi gerektiğini anlatalım. Öncelikle bir icon beğenelim. Aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi ben bu icon'u beğendim. İcon'un üstüne geldiğiniz zaman görseldeki gibi bir göz karşılayacak. Bu göze 1 kere tıklamanız yeterli.

pG1GzL.jpg

5. Adım

Bu adımda görselin türünün ve boyutunu seçiyoruz. Aşağıdaki görselde göründüğü gibi ilk önce görselin türü daha sonra istediğiniz boyuta tıklayarak icon'un inmesini sağlayabilirsiniz. Ben örnek olarak PNG formatı ve 512 px seçimini yaptım. Bu karar sizlere kalmış. Fakat boyut olarak 512px her zaman önerimdir. Nedeni ise; bir görseli PS ortamında büyüttüğünüz zaman, görselin kalitesi düşmektedir. Fakat büyük bir görseli küçültmek böyle bir soruna yer açmamaktadır. Toparlayacak olursak; görselin türünü seçtikten sonra boyutunu seçiyoruz ve görselin inmesini bekliyoruz.
vJ9J6z.jpg
1G5gzj.png

İcon'lara bu şekilde sahip olabilirsiniz. Lütfen yorumlarda; konuyu baltalamak yerine güzel bir şekilde görüşlerinizi belirtiniz. Ayrıca herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız, yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Bir sonraki konularda görüşmek üzere...
Site linki; Free vector icons - SVG, PSD, PNG, EPS & Icon Font - Thousands of free icons

@aLoneX
1G5gzj.png

Son düzenleme:

aLoneX

a.k.a Acyd

Discord:

arhwn#2000

Elmaslar
575
Puanlar
5.995
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
4cyd
Senin bu resim, tasarım ve ikon sitelerini nedense çok beğeniyorum devam et.. <3

b3nt.

Someone in life.
Elmaslar
104
Puanlar
0
Senin bu resim, tasarım ve ikon sitelerini nedense çok beğeniyorum devam et.. <3
Teşekkür ederim. Grafik bölümünde bildiğim tüm bilgileri paylaşarak diğer arkadaşlara yardımcı olma peşindeyim.

FurkanÖzcan

Emekli Ekip Lideri.
Emektar

Discord:

FurkanÖzcan#6347

Elmaslar
1.264
Puanlar
16.180
Yer
İstanbul
Sen Çok Güzel Bir Detaysın @b3nt. :D , Geleceğin Editörü İçin Emin Adımlarda...

b3nt.

Someone in life.
Elmaslar
104
Puanlar
0

Puding Bey

Elimi tutan yoktu emanetime tutundum.
Elmaslar
710
Puanlar
15.120
Yer
Suriye
Baya güzel olmuş sag ol site için :)

b3nt.

Someone in life.
Elmaslar
104
Puanlar
0
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı