Sol Reklam

Java öğrenmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 147516

Ziyaretçi
Merhabalar,

Boş zamanlarımı değerlendirmek amacıyla Java dilini öğrenmek istiyorum. Java dilini öğrendikten sonra Bukkit Coding (Eklenti Kodlama) alanına geçiş yapacağım. İnternet üzerinde birçok Java dersi videoları var fakat, temel düzeyden başlamak ve anlamlı bir şekilde olmasını istiyorum. Ben Java'yı bu şekilde öğrendim, şu anda şunları yapıyorum gibi örnek vererek bir şeyler sunabilir misiniz?

Birçok yazılım dilinde, az da olsa bilgi sahibiyim. Biraz da olsa bana yardımı dokunacağını düşünüyorum. Dilediğiniz gibi yorum yapabilirsiniz.

HaktanOzkan

Demir Cevheri Gibiyim
Premium

Discord:

hktanozkan

Elmaslar
100
Puanlar
13.775
Minecraft
HaktanOzkan
Dostum ben şu ana kadar öğrendiğim tüm dilleri şu şekilde öğrendim. İlk başta temel bir kaç gereksinimini öğrenirim. Daha sonra temel ve bir tık daha üst seviye hazır kodları inceler üzerinde bazı değişiklikler yapar kendimdende bildiğim şeyleri kattıktan sonra test ederim. Projeleri incelerim. Bulduğum her projeyi. Projeler içerisindeki bilmediğim kısımları araştırır ne işe yaradıklarını nerelerde kullanıldıklarına bakarım. Öğrendiklerimle kendime sadece öğrendiğim şeyler ile farklı projeler yaparım. Bu şekilde hem dil üzerinde bir hakimiyetin oluyor hemde daha kolay öğreniyorsun. Bana çok etkisi dokunmuş bir dil öğrenme metodu.

S

Silinen üye 147516

Ziyaretçi
Dostum ben şu ana kadar öğrendiğim tüm dilleri şu şekilde öğrendim. İlk başta temel bir kaç gereksinimini öğrenirim. Daha sonra temel ve bir tık daha üst seviye hazır kodları inceler üzerinde bazı değişiklikler yapar kendimdende bildiğim şeyleri kattıktan sonra test ederim. Projeleri incelerim. Bulduğum her projeyi. Projeler içerisindeki bilmediğim kısımları araştırır ne işe yaradıklarını nerelerde kullanıldıklarına bakarım. Öğrendiklerimle kendime sadece öğrendiğim şeyler ile farklı projeler yaparım. Bu şekilde hem dil üzerinde bir hakimiyetin oluyor hemde daha kolay öğreniyorsun. Bana çok etkisi dokunmuş bir dil öğrenme metodu.
Öncelikle vaktini ayırıp yorum yazdığın için çok teşekkür ederim.

GitHub üzerinde bazı eklentilerin kaynak kodları paylaşılmış, Java'yı eklenti kodlamasında kullanacağımdan dolayı, paylaşılan kaynak kodlarını inceledikten sonra, neyin nasıl ve ne şekilde kullanıldığına göz atıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Admin OUa:

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

MrMistry#5436

Elmaslar
208
Puanlar
5.505
Yer
Şanlı Urfa - Viranşehir
Minecraft
LifeLesS
bu konu bana da yardımcı olacak gibi duruyor bilenlerin yazmasını bekliyorum.

S

Silinen üye 152138

Ziyaretçi
Öğrenin hocam tutan mı var

S

Silinen üye 147516

Ziyaretçi
Öğrenin hocam tutan mı var
Okuduğunu anladığına emin misin, bunu anlamış olamazsın da. Nereden ve nasıl şekilde öğreneceğimi soruyorum? Yorumda bulunmak için boş yorum yapmayın.

S

Silinen üye 152138

Ziyaretçi
Okuduğunu anladığına emin misin, bunu anlamış olamazsın da. Nereden ve nasıl şekilde öğreneceğimi soruyorum? Yorumda bulunmak için boş yorum yapmayın.
Dediğin gibi internet üzerinde bolca video var,öğrenecek olan adam öğrenir.

S

Silinen üye 147516

Ziyaretçi
Ben de ondan bahsediyorum fakat, "Ben Java'yı bu şekilde öğrendim, şu anda şunları yapıyorum gibi örnek vererek bir şeyler sunabilir misiniz?" kısmında daha önceden Java öğrenimi sırasında izledikleri yolu merak ettim. Örneğin üstteki arkadaş (@HaktanOzkan) kendisinden pay biçmiş. Bahsettiğim şey buydu. İnternet üzerindeki X ve Y kişisi arasında tonlarca anlatım farkı vs. oluşuyor. Ben de buradaki yorumlardan yola çıkarak, izledikleri videoları, içerikleri vs. merak ettim. Her videoyu izlemeye kalkarsam emin ol altından kalkamam. Hiç kimse kalkamaz. Herhangi bir şekilde ben öğrenemiyorum vs. diye bahsetmemişim.

Admin OUa:

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

MrMistry#5436

Elmaslar
208
Puanlar
5.505
Yer
Şanlı Urfa - Viranşehir
Minecraft
LifeLesS
orda ki videolardan çoğunu izledim fakat çoğu değişik bir şekilde anlatıyor,
bizim aradığımız şuan da kendini geliştirmiş olan kişilerin izlediği yolu öğrenip o yoldan ilerlemek,
eğer senin dediğin kadar kolay olsaydı ohoo
neyse senle tartışmayacağım kişiliğini belirttin zaten formu daha da baltalama lütfen.

elondacips

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
10
Puanlar
85
Yer
Random Birisi
Ben de ondan bahsediyorum fakat, "Ben Java'yı bu şekilde öğrendim, şu anda şunları yapıyorum gibi örnek vererek bir şeyler sunabilir misiniz?" kısmında daha önceden Java öğrenimi sırasında izledikleri yolu merak ettim. Örneğin üstteki arkadaş (@HaktanOzkan) kendisinden pay biçmiş. Bahsettiğim şey buydu. İnternet üzerindeki X ve Y kişisi arasında tonlarca anlatım farkı vs. oluşuyor. Ben de buradaki yorumlardan yola çıkarak, izledikleri videoları, içerikleri vs. merak ettim. Her videoyu izlemeye kalkarsam emin ol altından kalkamam. Hiç kimse kalkamaz. Herhangi bir şekilde ben öğrenemiyorum vs. diye bahsetmemişim.
Kody Simpson yatırım tavsiyesi değildir

S

Silinen üye 152138

Ziyaretçi
orda ki videolardan çoğunu izledim fakat çoğu değişik bir şekilde anlatıyor,
bizim aradığımız şuan da kendini geliştirmiş olan kişilerin izlediği yolu öğrenip o yoldan ilerlemek,
eğer senin dediğin kadar kolay olsaydı ohoo
neyse senle tartışmayacağım kişiliğini belirttin zaten formu daha da baltalama lütfen.
Kişiliğimi buradan anlayabiliyorsan helal olsun,iyi forumlar.

S

Silinen üye 147516

Ziyaretçi

elondacips

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
10
Puanlar
85
Yer
Random Birisi
Ekstra; Kody Simpsonun spigotapi playlistini öneriyorum ancak java playlistini izlemedim java altyapısı yapıp kody simpsonun spigotapi ına geçsen iyi olur SpigotAPI playlisti baya iyi çok sevdim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı