Sol Reklam
Sağ Reklam

Java Nedir ?

Bundan sonraki tanıtımda hangi dil olsun ?

• Oy Verenler
    9
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Buhari

Software Developer
Yönetici
Emektar
Onaylı Satıcı

Discord:

xBuhari

Elmaslar
1.008
Puanlar
18.150
Discord İzni
Minecraft
xBuhari
qAvEEq.png

Java Nedir :
- Java ilk olarak 1991 yılında James Gosling ve ekibi tarafından geliştirilmiştir. 23 Ocak 1996 tarihinde ilk defa piyasaya sunulmuştur. Günümüzde bir çok programın, uygulamanın, oyunun yapılmasında Java önemli rol oynamaktadır. Bu programlama dilinin yapılmasında C++ programlama dili de kullanılmıştır. Genel olarak algoritmasının öğrenilmesi çok zor değildir fakat öğrenim için vakit ve sabır lazımdır.

qAvEvV.png

Günümüzde Java Kullanan Uygulamalar :
- Yukarıda da bahsettiğim gibi bir çok program oyun uygulama yapımında Java'dan yararlanılmıştır. Bunların başında forumumuzun ana konusu olan Minecraft yer almaktadır. Minecraft'tın bilgisayar versiyonunun neredeyse tamamı Java ile yapılmıştır. İkinci olarak Ultra Mixer var. Bu uygulamanın yapımında Java ile C++ Rol oynamıştır. Bu uygulama kullanıcıların kendi müziklerini oluşturabilmelerine olanak sağlayan bir yazılımdır.

qAvEvV.png

Java'yı Nasıl ve Nereden Öğrenebilirim :
- Java'yı öğrenmek için kendinize sorular sormalısınız. Örneğin neden Java'yı öğrenmek istiyorsunuz ? Mesela Java'yı Minecraft'ta eklenti yazmak için öğreniyoruz diyelim. Bu durumda Bukkit kütüphanesini ve temel metotları öğrenmelisiniz. Mesela Java'yı program yazmak için öğreniyoruz diyelim. Bu durum için de temel ve profesyonel metotları öğrenmelisiniz.

- Kısa bir deyiş ile Java'yı yapmak istediğiniz projenin gereksinimlerini öğrenecek kadar sınır etmelisiniz. Java'yı tümüyle de öğrenebilirsiniz ama bu yöntem fazla karmaşık olmayan ve daha hızlı olan bir yöntemdir. (Kendi önerimdir.). Java'yı yabancı forumlar , Türk-yabancı kurslar , bazı projelerin kaynak kodları ile öğrenebilirsiniz. Java öğrenilmesi biraz zor bir dildir ve öğrenmeniz içinde bol bol denemeniz lazım. Unutmayın her bir hata da yeni bir tecrübe kazanırsınız.

qAvEvV.png

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Gayet renkli ve hoş anlatım olmuş. Açıkçası C+ için konu açarsanız çok daha iyi olur.

portlek

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

portlek#5502

Elmaslar
197
Puanlar
1.460
Yer
iskanbuldotnet
Minecraft
poturtek
"- Java'yı öğrenmek için kendinize sorular sormalısınız. Örneğin neden Java'yı öğrenmek istiyorsunuz ? Mesela Java'yıMinecraft'ta eklenti yazmak için öğreniyoruz diyelim. Bu durumda Bukkit kütüphanesini ve temel metotları öğrenmelisiniz. Mesela Java'yı program yazmak için öğreniyoruz diyelim. Bu durum için de temel ve profesyonel metotları öğrenmelisiniz. "

eklenti kodlamak için temel metotlar yeterli değil, yeterli gibi görürsün yazdığın her şeyde npe çıkar uğraşırsın haftalarca, java ile uğraşıcaksan önce profesyonel bir şekilde öğreniceksin temel ile hiç bişi olmaz boşa çabalarsın

patrick

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
23
Puanlar
6.270
Yer
İstanbul & United Kingdom
Minecraft
patrick
yaaa, java işte nelere kâdir...

Buhari

Software Developer
Yönetici
Emektar
Onaylı Satıcı

Discord:

xBuhari

Elmaslar
1.008
Puanlar
18.150
Discord İzni
Minecraft
xBuhari

Gayet renkli ve hoş anlatım olmuş. Açıkçası C# için konu açarsanız çok daha iyi olur.
Yorumun için teşekkürler. Hazırlamaya başlıyorum.

"- Java'yı öğrenmek için kendinize sorular sormalısınız. Örneğin neden Java'yı öğrenmek istiyorsunuz ? Mesela Java'yıMinecraft'ta eklenti yazmak için öğreniyoruz diyelim. Bu durumda Bukkit kütüphanesini ve temel metotları öğrenmelisiniz. Mesela Java'yı program yazmak için öğreniyoruz diyelim. Bu durum için de temel ve profesyonel metotları öğrenmelisiniz. "

eklenti kodlamak için temel metotlar yeterli değil, yeterli gibi görürsün yazdığın her şeyde npe çıkar uğraşırsın haftalarca, java ile uğraşıcaksan önce profesyonel bir şekilde öğreniceksin temel ile hiç bişi olmaz boşa çabalarsın
Temel bir eklenti yazan kişinin çok profesyonel java bilmesine gerek yok. If else kullanımını , bukkit kütüphanesinin eventlerini methodlarını bilse yeter diye düşünüyorum. Ama tabii ki kalkıp bir essentials yazamaz.

Violet Evergarden

From bottom of my heart "I Love You"

Discord:

Violet Evergarden#9379

Elmaslar
709
Puanlar
9.550
Java artık heryerde klozetlerde bile!

Buhari

Software Developer
Yönetici
Emektar
Onaylı Satıcı

Discord:

xBuhari

Elmaslar
1.008
Puanlar
18.150
Discord İzni
Minecraft
xBuhari

portlek

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

portlek#5502

Elmaslar
197
Puanlar
1.460
Yer
iskanbuldotnet
Minecraft
poturtek
Temel bir eklenti yazan kişinin çok profesyonel java bilmesine gerek yok. If else kullanımını , bukkit kütüphanesinin eventlerini methodlarını bilse yeter diye düşünüyorum. Ama tabii ki kalkıp bir essentials yazamaz.
o zaman eklenti yazıyorum diye ortalıkta üç beş yaşında afacanlar dolanır. boş hayallere kapılmayın, java'yı bi essentials bir faction yazabilicek kadar öğrenin bu kadar zor bir iş değil essentials ya da faciton tarzı 1-2mb lık eklentiler yazmak, bunları yazamıyorsanız kendinizede java developer demeyin if else string int öğrenipte eklenti yazanlarıda görüyoruz berbat saçma sapan işler yapıyorlar sonra java yı tam öğrenemedikleri için her gün başka hata ile cebelleşiyorlar kendilerini geliştiremiyorlar öncelikle profesyonel şekilde öğrenmeleri gerekiyor.

EmreCN

Play.McDeyiz.Com

Discord:

zNightLastTR | EmreCan #2763

Elmaslar
238
Puanlar
11.070
Minecraft
zNightLastTR

portlek

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

portlek#5502

Elmaslar
197
Puanlar
1.460
Yer
iskanbuldotnet
Minecraft
poturtek
kotlin iyidir, null-safety özelliği ile kendini daha iyi bir java developer yapabilirsin, ancak kotlinin bir çok yanlış özelliği var bunlardan en önemlisi inflix ve inner functionlar, bu tip özellikler insanı static'e alıştırıyor ve static maalesef java da yeri olmaması gereken bi özellik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı