Sol Reklam
Sağ Reklam

Java ▸ Giriş | Ozan AKSU

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kaaai

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Kâi#6488

Elmaslar
100
Puanlar
0
Yer
Almanya
Minecraft
Kaivies
JAVA

Java nedir?

Sun Microsystems tarafından üretilen ve yazılım uygulamaları
geliştirmeye yardımcı yazılımlar bütünüdür.
Java'nın kullanım alanı gömülü aygıtlardan cep telefonlarına,
kurumsal sunuculardan süper bilgisayarlara uzanmaktadır

Java ile neler yapılabilir?

Java ile neredeyse herşey yapılabilir.
Bunlardan bir kısmı;

Launcher
Android Oyun
Minecraft Eklenti (Plugin)

Veritabanı işlemli uyğulamalar.
GUI (Kullanıcı Arayüzü) uygulamaları, Applet’ler .
Servlet, Jsp (Web tabanlı uygulamalar).

Dağınık bileşenler (Distributed components) (örneğin EJB, RMI, CORBA).
Cep telefonları, Smart kartlar için uygulamalar.

Java yorum satırı nasıl yapılır?

Java'da yorum satırı /* yorumunuz.... */ gibi uyğulanır.

Java:
/*public Float KayitliUye(){
        return dbKayitliUye;
}*/

Java ile ilk komutumuzu yayınlayalım!

Java:
public class MCTR
{
public static void main(String[] args)
{
System.out.print("Vayy, ilk komut böyleymiş xD");
}

NOT: konuda hangi programı kullanmalıyım, java indirme vs. gibi konulara değinmedim.
Değinmememin sebebi ise İnternette bir sürü bununla alakalı makale bulunmasıdır.

Gelecek konumda görüşmek üzere, Şen ve esen kalınız!

Son düzenleme:

xSchenaTR

Elmaslar
36
Puanlar
0
Yer
İstanbul
keşke, Eclipse kurulumunu da öğretseydin. ama buda iyi :D başarılar!

Mystery

Yahudi yakıyorum rahat bırakın lütfen.
Elmaslar
85
Puanlar
350

Kaaai

Discord:

Kâi#6488

Elmaslar
100
Puanlar
0
Yer
Almanya
Minecraft
Kaivies

xSchenaTR

Elmaslar
36
Puanlar
0
Yer
İstanbul

MinePlus

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
3
Puanlar
0
Minecraft
RiseLand
Devamı gelsin!

Kâi

"Founder of GUZZPLE"

Discord:

Kâi#5426

Elmaslar
274
Puanlar
0
Minecraft
Kaivies

Tuvalsiz-Ressam

Discord:

TuvalsizRessam#2861

Elmaslar
74
Puanlar
0
Class yapısı, public, static kavramları bunları açıklamadan java öğrettiğini düşünüyorsan üzülürüm. Ayrıca veri tipleri hepsinin kısayolları. Constructorlar. initialize Object sınıfları alt üst sınıf ilişkisi. Java demek bu demek. Yoksa kalkıp örnekler vererek kafa karıştırabilecek çok adam var bu forumda. Ancak javanın güzelliği nesne yönelimli olması buna bile değinmeden Java - Giriş demen cidden üzücü.

Kâi

"Founder of GUZZPLE"

Discord:

Kâi#5426

Elmaslar
274
Puanlar
0
Minecraft
Kaivies
Class yapısı, public, static kavramları bunları açıklamadan java öğrettiğini düşünüyorsan üzülürüm. Ayrıca veri tipleri hepsinin kısayolları. Constructorlar. initialize Object sınıfları alt üst sınıf ilişkisi. Java demek bu demek. Yoksa kalkıp örnekler vererek kafa karıştırabilecek çok adam var bu forumda. Ancak javanın güzelliği nesne yönelimli olması buna bile değinmeden Java - Giriş demen cidden üzücü.
Allah aşkına hangi derste ilk bunlara değiniyor? ben burda temeli öğretmeyi hedefliyordum ki forumda senin gibi düşünenler yüzünden devam etmedim. Söylediklerinle ilgili en az 3 tane ders videosu veya makale atsana bana.

Tuvalsiz-Ressam

Discord:

TuvalsizRessam#2861

Elmaslar
74
Puanlar
0
Allah aşkına hangi derste ilk bunlara değiniyor? ben burda temeli öğretmeyi hedefliyordum ki forumda senin gibi düşünenler yüzünden devam etmedim. Söylediklerinle ilgili en az 3 tane ders videosu veya makale atsana bana.
Pardon ama javanın temelinde contructor ve overloading - overriding geliyorken senin onlara bile değinmemen saçma. Hadi detaya girmek istemedin diyelim. En azından bilgi olarak verebilirdin. Ufak bir şekilde. Ya da bunu da geçiyorum. Javanın nesne yönelimli olmasının faydalarından bahsedebilirdin. Ya da JVM'nin Python'dan iyi olduğuna değinebilirdin.

Al buyur ilk çıkan java dersi: (Constructer ile ilg.)

Kâi

"Founder of GUZZPLE"

Discord:

Kâi#5426

Elmaslar
274
Puanlar
0
Minecraft
Kaivies
Pardon ama javanın temelinde contructor ve overloading - overriding geliyorken senin onlara bile değinmemen saçma. Hadi detaya girmek istemedin diyelim. En azından bilgi olarak verebilirdin. Ufak bir şekilde. Ya da bunu da geçiyorum. Javanın nesne yönelimli olmasının faydalarından bahsedebilirdin. Ya da JVM'nin Python'dan iyi olduğuna değinebilirdin.

Al buyur ilk çıkan java dersi: (Constructer ile ilg.)
Sanırım bir kıtlık söz konusu, bu ilk dersi değil, bir den fazla dersi var ve konu halinde anlatıyor. Ben sana ilk bölüm (1. Bölüm) de anlatan diyorum.

Tuvalsiz-Ressam

Discord:

TuvalsizRessam#2861

Elmaslar
74
Puanlar
0
Sanırım bir kıtlık söz konusu, bu ilk dersi değil, bir den fazla dersi var ve konu halinde anlatıyor. Ben sana ilk bölüm (1. Bölüm) de anlatan diyorum.
Dostum tamam verdiğim örnekler nesne yönelimli için olabilir okey ancak sen nesne yönelimli olmasından bile bahsetmemişsin. Hadi bana şunu da savun: Java derslerinin ilk bölümünde javanın nesne yönelimli olduğu söylenemez.
Komut satırı demişsin javayı yapanı söylemişsin neler yapılır demişsin. Veri tipleri yok değişkenler yok. E nerede ders 1 :D

Kâi

"Founder of GUZZPLE"

Discord:

Kâi#5426

Elmaslar
274
Puanlar
0
Minecraft
Kaivies
Dostum tamam verdiğim örnekler nesne yönelimli için olabilir okey ancak sen nesne yönelimli olmasından bile bahsetmemişsin. Hadi bana şunu da savun: Java derslerinin ilk bölümünde javanın nesne yönelimli olduğu söylenemez.
Komut satırı demişsin javayı yapanı söylemişsin neler yapılır demişsin. Veri tipleri yok değişkenler yok. E nerede ders 1 :D
Temel olarak ilk önce ekrana nasıl yazı yazdırılır ve de yorum satırı nasıl kullanılır bunu gösterdim bunu anlayacak kapasite yoksa ne diyeyim :)
Discord adresim: Kâi#4724
gel burdan devam edelim

YusufYaman

Discord Uzmanı

Discord:

YusufYaman#0001

Elmaslar
200
Puanlar
13.570
Yer
İstanbul
Minecraft
YusufYaman
Her öğretici kendi müfredatında gider ve konuları da müfredat doğrultusunda kendisi sıralar aynı şekilde dersin süresi ve kapsamını da kendisi belirler. Bu saydıklarımı gösterge olarak göstermen için ilk önce tüm derslerin yayınlanma aşamasının bitmiş olması gerekmektedir.

Bu giriş bir sona ulaşmadan sonlandırılmışsa girişi dersini iyi yada kötü olarak nitelemeye kalkışmak ancak ego ile yorumlanabilir.
Değişken falan demişsin gördüğüm kadarıyla ancak bu ilk dersin konusu olması için derslerin baya uzun olması gerekmektedir. Ancak giriş dersinde gördüğümüz kadar Java'yı olabildiğince parçaya bölerek anlatmayı tercih ederek başlamış bu işe. Tabii senin gibi kendini bir şey zannedenler olduğu sürece ve hevesler kırıldığı sürece giriş dersini izleyip/okuyup eleştirmekten öteye gidemeyeceksiniz.

Tebrik ediyorum ne kadar boş bir insan olduğunu gösterdiğin için. Hadi diğer ders / eğitim konularına gidip boş eleştiri yapacak kendince açıklar ara.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı