Sol Reklam

İyi Bir Yetkili Nasıl Olmalıdır? | Rehber

Yararlı mı?

• Evet gayet yararlı.

Oylar: 2 100,0%
  • Hayır beğenmedim.

Oylar: 0 0,0%

• Oy Verenler
    2
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

twond.

愛を作ろう
Elmaslar
361
Puanlar
14.480
Yer
İstanbul
Minecraft
metebae
Selam MCTR Ailesi! Minecraft sunucularında bulunan yetkililerin nasıl davranması gerektiğini anlatıcağım. İlk olarak rehberden başlayalım.

• Adaletli Olmalı

İyi bir rehberde bulunması gereken en önemli özellik adaletli olmasıdır. Eğer sunucunuzda alım yapacaksanız aklınızdaki kişilere deneme rehber yetkisini vermeden önce /socialspy komutu ile özel mesajlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca oyun içinde ondan herhangi bir şikayet var mı bakmalısınız.

• Bilgili Olmalı

Bir rehberin minecraft ve pluginler hakkında bilgili olması gerekmektedir. Örneğin bir rehber minecraftta bir paketlenmiş buzun arkasındaki lavın görünmeyeceğini bilmiyorsa (bu sadece basit bir örnek) iyi bir rehber olacağını pek sanmam, bunu herkes bilir çünkü :D Ama sadece tek bir soruyla falan sınamayın ha, bir insanın rehber olması için herşeyi bilmesi gerekmez. Bilmediği veya yanıldığı konular da olabilir.

• Sevilmeli

Eğer sunucunuza rehber alacaksanız, sunucu içerisinde sevilen ve güvenilir birisi olmasına özen gösterin. Daha önce biz de yaşadık, birisini dolandıran çocuğa son bir şans verip deneme rehber yaptık, herkes rehber diye güvenilir sandı ve hepsi dolandırıldı :P Telafiyi yaptık ama merak etmeyin :D

• Eğlenceli Olmalı

Bir rehberin ne kadar ciddi olması gerekse de ara sıra ufak espriler yapıp oyuncuları güldürmesi gerekmekte. Eğer rehberiniz bu kritere uyuyorsa zaten sevilen bir rehber olur.

• İlgisiz Olmamalı!

Şu zamanlarda girdiğim çoğu sunucunun rehberi çok ilgisiz. Siz de eğer rehber alımı yapacaksanız önce o kişiye deneme rehber verin. İlgisine göre rehberliğe yükseltebilirsiniz.

Bunu bir seri halinde yapacağım. Mesela bugün rehber için anlattım, yarın moderatör ondan sonra admin vs. olacak.

(Bu yazdıklarım 6 yıllık tecrübeye dayanıyor)

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. İyi forumlar...​

eMrY

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

eMrY#6174

Elmaslar
27
Puanlar
0
Minecraft
iLostYou
Şuan Sunuculara Rehber Rehber olsun diye alınıyor ve gayet başarılı bir yazı iyi forumlar.

yavuzkel

Koruma 1, Keskinlik 3
Elmaslar
202
Puanlar
7.310
Minecraft
Strom_Breaker
hatta tanıdıgım var onune gelene op veren bi arkadaş var sw nın anası aglıyor suan kusura bakmasında gelen gıdene op verırse,adam adasında kırıktası 100 t ye satıyor market yapmıs oburu buılder mapın yarısı lav,modlar bi alem zaten sınek ucuyor,ula baktım ortada sw yı temelını atan ben pl edıtleyen ben sk ekleyen ben tag duzelten hatta wg atan hatta yerı geldıgınde rhberlik yapan ben.iyice canım sıkıldı girdim konsola kendıme bi ip ban attım uzagı sildim, takılsınlar bakalım nolcak :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı